Hírek

Otthon / Hírek / Céges hírek / Merüljön el mélyen a rádiófrekvenciás iparban, kovácsoljon minőséget találékonysággal

Merüljön el mélyen a rádiófrekvenciás iparban, kovácsoljon minőséget találékonysággal



A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. professzionális az RF (rádiófrekvenciás) koaxiális csatlakozók tervezésében, fejlesztésében, gyártásában, értékesítésében és szervizelésében.

Az 1999-ben alapított Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. egy professzionális gyártó, amely integrálja az RF koaxiális csatlakozók kutatás-fejlesztését, tervezését, nagyszabású gyártását, értékesítését és támogató műszaki szolgáltatásokat. Több mint két évtizedes elkötelezettséggel az iparágban, a vállalat mindig is ragaszkodott a precíziós gyártás filozófiájához, és az RF csatlakozási alkatrészekre összpontosított. Megbízható működési rendszerrel és robusztus termelési képességekkel támogatva szilárd piaci hírnevet épített ki, és stabil piaci pozíciót hozott létre az egész szektorban.


Kapcsolódó termékek
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
Hírek és frissítések
Szakmai tudást szenteljen a rádiófrekvenciás alkatrészeknek, építsen ipari referenciaértékeket kiváló minőséggel
Ipari hírek
2026-05-19
Szakmai tudást szenteljen a rádiófrekvenciás alkatrészeknek, építsen ipari referenciaértékeket kiváló minőséggel
A vezeték nélküli kommunikációs technológia gyors fejlődésével szemben az RF-komponensek a jelátvitel "idegvégződéseiként" szolgálnak. Stabilitásuk, megbízhatóságuk és pontosságuk közvetlenül szabályozza a teljes kommunikációs rendszer működési hatékonyságát. Széles körben használják az 5G bázisállomások jellefedettségére, az intelligens járművek radarérzékelésére, az ipari berendezések vezeték nélküli csatlakoztatására, a repülési precíziós kommunikációra és sok más forgatókönyvre, csendesen alátámasztva az összekapcsolást a digitális világban. Ebben a szektorban a vállalkozások csak a találékonysághoz való ragaszkodással és a tökéletességre törekedve nyerhetik meg a lábukat a kiélezett piaci versenyben, és magas színvonalú referenciaértékeket állíthatnak fel az iparág számára. ...
Több mint két évtizednyi kifinomult kivitelezés, rádiófrekvenciás alkatrészek egyablakos szállítása
Céges hírek
2026-05-19
Több mint két évtizednyi kifinomult kivitelezés, rádiófrekvenciás alkatrészek egyablakos szállítása
A kiváló termékminőség biztosítása érdekében a vállalat teljesen felszerelt fejlett gyártási és feldolgozó létesítményekkel, valamint professzionális tesztelő berendezésekkel, valamint szabványos és tudományos irányítási eljárásokat hozott létre. Jól megalapozott gyártóbázisokkal és tapasztalt műszaki csapattal támogatva szigorú, teljes folyamat-ellenőrzést valósítunk meg, amely kiterjed a terméktervezésre, a feldolgozásra és a formázásra a minőségellenőrzésig a termékhibák kiküszöbölése érdekében. Az állandó termékminőségnek és a hatékony szállítási kapacitásnak köszönhetően széleskörű bizalmat és elismerést nyertünk el az ügyfelektől. ...
Koax terminátorok: Hogyan védik az összehangolt terhelések az RF portokat és a teszt pontosságát
Ipari hírek
2026-10-19
Koax terminátorok: Hogyan védik az összehangolt terhelések az RF portokat és a teszt pontosságát
A koaxiális lezáró egy hozzáillő, szinte mindig 50 ohmos rezisztív terhelés, amely elnyeli az átviteli vezeték végén érkező RF energiát, és hővé alakítja, ahelyett, hogy visszaverné a forrás felé. Ha az elosztón, csatolón, kapcsolón vagy tesztállványon lévő portot nem használnak, akkor a megfelelő alkatrész egy lezáró, nem egy porvédő sapka és nem egy rövidrezáró dugó. Az alábbi szakaszok elmagyarázzák, hogyan működnek ezek az alkatrészek, mely adatlapszámok határozzák meg ténylegesen, hogy fennmaradnak-e, és hol hibáznak általában a telepítések. Mit csinál valójában egy koax terminátor Először a definíció: a koaxiális lezáró ugyanazt a karakterisztikus impedanciát mutatja, mint az a vezeték, amelyre rá van illesztve, tehát a vonal úgy viselkedik, mintha örökké továbbhaladna ezen a ponton. A terminátort az általa generált reflexió határozza meg. A tükrözési együttható kiszámítása (ZL mínusz Z0) osztva (ZL plusz Z0), ahol ZL a terhelési impedancia, Z0 pedig a vonali impedancia. Helyezzen 50 ohmos terhelést egy 50 ohmos vonalra, és a számláló nullára esik, így szinte semmi sem tükröződik; a kis maradék az ellenállástűrésből, a csatlakozó interfészből és a házon belüli átmenetből származik. Fizikailag az alkatrész egy fémhéj, amely vastag film- vagy rúdellenállást, dielektromos tartót és ugyanazt az interfészt tartalmaz, mint az általa kiszolgált kábel vagy port. Egyes egységek DC csatolásúak, mások blokkoló kondenzátort tartalmaznak, ami akkor számít, ha a vonal egyenáramú előfeszítést is hordoz egy erősítő vagy aktív antenna számára. SMA RF koaxiális végterhelések és védősapkák Az SMA koaxiális lezáró terhelések és védősapkák elnyelik a rádiófrekvenciás energiát, megakadályozzák a visszaverődést, és leárnyékolják a nem használt interfészeket laboratóriumi, távközlési, repülési és helyszíni telepítéseknél. Termék megtekintése → A legtöbb laboratóriumi terminátor 50 ohmos, de létezik 75 ohmos változat is a videó, a műsorszóró és a CATV vonalakhoz. A terminátor, a lezáró terhelés, a párosított terhelés és az üres terhelés ugyanazt a funkciót írják le; a dummy load egyszerűen egy lezáró méretű, nagyobb teljesítmény disszipációra. Miért érdemes megjavítani a nyitott RF portot? Egy RF port nyitva hagyása szinte az összes beeső teljesítményt tükrözi, és ez a visszavert hullám az, ami hullámzást, rezonanciacsúcsokat és mérési hibát hoz létre. A nyitott csatlakozó majdnem teljes eltérést jelent, a visszaverődési együttható közel plusz egy, így az energia egyszerűen visszaverődik a vonalon. Egyes frekvenciákon a megszakadt áramkör által lezárt vonalszakasz rövidzárlatnak tűnő alakká alakul át, ezért a tünetek meghatározott frekvenciákon jelennek meg, nem pedig egyenletesen a sávban. A vevőláncban ez hullámzásként jelenik meg az erősítési válaszban vagy instabil zajszintként. A kombinált hálózatban rontja a csatornák közötti elszigeteltséget. Az adókimeneten a visszavert teljesítmény visszatér a végső fokozatba, és bár a modern erősítők gyakran visszahajtják a kimenetüket, hogy megvédjék magukat, a mérési feltételek már nem azok, amelyeket az adatlap feltételez. Az RF port viselkedése különböző lezárási feltételek mellett. Kikötő állapota Reflexió Durva VSWR Gyakorlati következmény Nyitott csatlakozó, semmi sem volt beépítve Közel a teljeshez Gyakran rosszabb, mint 10:1 Ripple, rezonancia, visszavert teljesítmény az erősítőben Műanyag vagy nem megfelelő porvédő sapka Az RF-nél még mindig közel van a teljeshez Gyakorlatilag változatlan Csak a port és a nedvességet tartja távol; nincs elektromos hatás Fém zárlatos dugó Totális, ellenkező előjel Hasonló nagyságrendű nyitás Hasznos kalibrációs szabványként vagy egyenáramú referenciaként, nem teljesítményfelvételre Hozzáillő 50 ohmos terminátor Nagyon kicsi Általában 1,10:1 és 1,30:1 között Elnyeli az energiát, és egyenletesen tartja a vonalat Figyelmesen jegyezze meg a második sort. A porvédő sapka védelem, nem lezárás, és a kettőt gyakran összekeverik egy zsúfolt padon. Lezáró, védősapka, csillapító, rövidrezáró dugó Ez a négy tartozék egy alkatrésztartóban hasonlít egymásra, és teljesen más munkát végez, ezért rendelés előtt érdemes szétválasztani őket. Terminátor: megfelelő impedanciájú teljesítményt vesz fel. Válassza ezt a tápellátást biztosító RF hardver bármely nem használt portjához. Védősapka: lefedi a felületet, hogy távol tartsa a port és a nedvességet. Lehet öntött műanyag vagy megmunkált fém, de ellenállás nélkül nem zár le semmit. Csillapító: egy kétportos eszköz, amely meghatározott számú decibellel csökkenti a jelszintet. Mindkét végén illeszkedik, és a csökkentett jelet továbbítja, nem pedig hőként veszi fel. Zárlati dugó vagy nyitott kupak: szándékos teljes eltérés, amelyet kalibrációs szabványként vagy egyenáramú referenciapont meghatározására használnak. Soha nem szabad rádiófrekvenciás teljesítmény elnyelésére használni. A rossz választás később általában megmagyarázhatatlan hullámzásként, forró csatlakozótestként vagy távadóként jelenik meg, amely teszt közben leoldja a védelmi áramkörét. Specifikációk, amelyek eldöntik, hogy működik-e Négy szám határozza meg az eredményt: az impedancia, a névleges frekvenciatartomány, a VSWR és a névleges teljesítmény, az átlagos és a csúcsteljesítmény külön számként kezelendő. A koaxiális terminátorok kulcsfontosságú specifikációi és mindegyik figyelmen kívül hagyásának következménye. Paraméter Tipikus értékek Mi történik, ha figyelmen kívül hagyják Impedancia 50 ohm szabvány; 75 ohm videóhoz és CATV-hez Egy 75 ohmos alkatrész egy 50 ohmos rendszerben körülbelül 1,5:1 VSWR-t ad minden más hatás előtt Frekvencia tartomány Körülbelül 4 GHz-ig (BNC); 18 GHz (SMA); 40 GHz (2,92 mm) A VSWR meredeken a névleges sáv fölé emelkedik VSWR vagy visszatérési veszteség 1,10:1-től 1,30:1-ig jellemző A hozzáadott tükröződés aláássa az eltávolítani kívánt eltérést Átlagos teljesítmény 0,5 W és több mint 100 W között a karosszéria méretétől függően Az ellenállás túlmelegszik, értéke eltolódik, vagy megszakad az áramkör Csúcs- vagy impulzusteljesítmény Gyakran az átlagos értékelés 10-100-szorosa Az impulzusos és többvivős rendszerek tönkreteszik a kis terheléseket, amelyek csak az átlagos teljesítményre vonatkoznak Interfész és nem SMA, BNC, N, TNC, 7/16 DIN; férfi vagy nő Az alkatrész nem illeszkedik, vagy illeszkedik, és károsítja a port középső érintkezőjét A VSWR-t könnyebb megítélni, ha átváltják visszavert teljesítményre, ami valójában számít a mérési megbízhatóság szempontjából. Hogyan jelenik meg a VSWR megtérülési veszteségben és a tükrözött teljesítmény arányában. VSWR Megtérülési veszteség Erő tükröződik 1,10:1 26,4 dB Körülbelül 0,2 százalék 1,20:1 20,8 dB Körülbelül 0,8 százalék 1,50:1 14,0 dB Körülbelül 4 százalék 2.00:1 9,5 dB Körülbelül 11 százalék A névleges teljesítményt általában 25 Celsius-fokos környezeti hőmérsékleten adják meg, és a hőmérséklet emelkedésével csökkenteni kell. A nyitott padon kényelmesen tartó terhelés a burkolaton belül csavarozva sokkal melegebben futhat, ezért néhány watt feletti érték esetén ellenőrizze, hogy a ház hűtőbordás vagy panelre szerelhető-e. Illesztőfelület: SMA, BNC, N, TNC és 7/16 DIN Hasonlítsa össze az interfészt, mielőtt összehasonlítja az elektromos teljesítményt, mert a műszakilag kiváló terminátor, amely nem illeszkedik, semmit sem ér. SMA: kb. 18 GHz-re méretezett menetes csatlakozóanyával, amely az alapértelmezett laboratóriumi lezáró a műszerekhez és a teszttáblákhoz. BNC: bajonettcsatolás, nagyjából 4 GHz-ig használható, továbbra is elterjedt a videó-, műsorszóró- és örökölt műszerekben. N: 11 vagy 18 GHz-ig használható, nagyobb és mechanikailag robusztus, gyakran kültéren és nagyobb teljesítményű tesztbeállításokhoz választják. TNC és 7/16 DIN: menetes és időjárásálló; A 7/16 DIN nagy teljesítményt képes kezelni cellás és műsorszórási frekvenciákon. 2,92 mm, 2,4 mm és 1,85 mm: precíziós interfészek a milliméterhullámú munkához, mechanikailag kompatibilisek egymással határokon belül. RP-SMA és RP-TNC: fordított polaritású interfészek a fogyasztói vezeték nélküli hardvereken. A szabványos SMA terminátor nem illeszkedik hozzájuk, és az egyik erőltetése mindkét alkatrészt károsítja. Ha a lezárandó port a már meglévő lezárótól eltérő interfészt használ, akkor a kettőt egy adapterrel hidalja át ahelyett, hogy erőltesse a kapcsolatot vagy hagyja nyitva a portot. BNC-SMA RF koaxiális adapter A sorozatok közötti BNC-SMA adapter áthidalja a BNC-tesztműszereket az SMA-komponensekhez, négy nemi beállítással laboratóriumi és terepi használatra. Termék megtekintése → Ahol a koax terminátorok megérdemlik A terminátorokat mindenhol használják, ahol az RF vonal úgy végződik, hogy nincs mit meghajtani, és a beszerelés költsége szinte mindig alacsonyabb, mint az általa megakadályozott mérési hiba költsége. Használatlan portok teljesítményelosztókon, iránycsatolókon, keringtetőkön és koaxiális kapcsolókon, ahol a lezárás stabilan tartja az izolációt és a portegyeztetést. Adóvizsgáló és beégető padok, ahol a betápláló vezeték végén nagyobb teljesítményű terhelés stabil 50 ohmot ad az erősítőnek. Vevő és alacsony zajszintű erősítő tesztelése, ahol a tartalék csatornák és a csatolt felügyeleti portok le vannak zárva, hogy az erősítés egyenletes maradjon, és a zajszint kiszámítható legyen. Kalibrációs és ellenőrzési beállítások, ahol a lezárt szabványok referenciaként szolgálnak. Ha még mindig eldönti, hogy melyik interfész tartozik a padra, a RF koaxiális csatlakozóvezető, amely lefedi a típusokat, specifikációkat és kiválasztási tippeket ugyanazon döntés csatlakozó oldalát fedi le. Kábel és antenna tesztelése, ahol a futás túlsó végét lezárják a beillesztési és visszatérési veszteség ellenőrzésekor. Telepítési és kezelési kockázatok A legtöbb terminátor meghibásodása a terepen mechanikus vagy termikus, nem pedig elektromos, és általában a munkapadnál megelőzhető. Nyomaték: Az SMA tengelykapcsolókat általában körülbelül 0,8-1,1 newtonméterre, nagyjából 7-10 hüvelyk fontra húzzák meg. A túlfeszítés torzítja a dielektrikumot és eltolja az impedanciát. Párosítási ciklusok: az ismétlődő csatlakozások kopnak a bevonattal és megváltozik az érintkezési ellenállás, ezért tartson egy külön lezárót a kalibrációs munkához. Üzem közbeni csere: soha ne húzza ki a terminátort rádiófrekvenciás tápfeszültség alatt, mert az ívesedés kiüti a középső érintkezőt, és állandóan megváltoztatja a VSWR-t. Hő: a több wattos terhelés felmelegszik. Biztosítson levegőáramlást, lehetőség szerint szerelje fel a panelre, és csökkentse a zárt tereket. DC folytonosság: ellenőrizze, hogy a terhelés DC csatolású vagy DC-blokkolt-e, mielőtt olyan vezetékre illeszti, amely szintén előfeszítő áramot hordoz. Tárolás: helyezzen fel védőkupakot, ha az alkatrész nincs használatban, hogy a por és a nedvesség ne kerüljön a felületre. BNC csatlakozó védőkupakok RF interfészek számára Az egyedi BNC-csatlakozók és jack-dugók védik a nem használt csatlakozókat a portól, nedvességtől, mechanikai sérülésektől és ESD-től a tárolás, szállítás és karbantartás során. Termék megtekintése → A fegyelem kezelése itt többet számít, mint a márkapreferencia. A jól megmunkált, túlnyomatékos, üzem közben cserélt és fedetlenül tárolt rakomány jóval kicsúszik a specifikációból, mint egy szerény, megfelelően kezelt teher. Gyakran Ismételt Kérdések A koaxiális terminátor ugyanaz, mint a próbaterhelés? Elektromosan igen. Mindkettő megfelelő impedanciával veszi fel az RF teljesítményt. A nevek általában a teljesítményszintet és a csomagolást tükrözik, a terminátor általában egy kis, 0,5 W-tól 5 W-ig terjedő terhelést ír le egy csatlakozón, a dummy terhelés pedig egy nagyobb, hőelnyelő egységet, amelynek teljesítménye több tíz vagy száz watt. Használhatok védősapkát terminátor helyett? Nem. A felületet védőkupak takarja, hogy távol tartsa a port és a nedvességet. Nem tartalmaz illeszkedő ellenállást, így a port hatékonyan nyitva marad, és tükrözi a beeső jelet. Kell-e 75 ohmos terminátor a videó berendezéshez? Igen, ha a rendszer impedanciája 75 ohm. Ha 50 ohmos terhelést illesztünk egy 75 ohmos vonalra, nagyjából 1,5:1 VSWR-t produkál, ami látható szinthiba a videó- ​​és adásméréseknél. Mekkora teljesítményt képes kezelni egy SMA terminátor? A kis SMA-terhelések általában 0,5 W és 2 W között vannak, a nagyobb karosszériatípusok pedig 5 W-ig és még tovább terjednek. Mindig ellenőrizze azt a környezeti hőmérsékletet, amelyen a besorolás szerepel, és onnan csökkentse. Az összes 50 ohmos terminátor felcserélhető? Csak akkor, ha a frekvenciatartomány, a VSWR és a névleges teljesítmény is megfelel az alkalmazásnak. Két azonos csatlakozóval rendelkező alkatrész tízszeresére térhet el a használható sávszélességben. A rendelés előtti gyakorlati ellenőrző lista rövid. Erősítse meg a rendszer impedanciáját, ellenőrizze az interfészt és annak polaritását, ellenőrizze, hogy a névleges sávszélesség lefedi-e a legmagasabb működési frekvenciát, és mérje össze a névleges teljesítményt a burkolaton belüli valós környezeti hőmérséklethez. Szüntessen meg minden nem használt RF portot, amely áramot lát, és a lánc más részein végzett mérések laposabbak, csendesebbek és könnyebben megvédhetők lesznek. .article-section{line-height:1.8;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:12px;color:#0a2a4a;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:24px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Koaxiális villámvédelmi útmutató: Túlfeszültség-védelem rádiófrekvenciás rendszerekhez
Ipari hírek
2026-07-28
Koaxiális villámvédelmi útmutató: Túlfeszültség-védelem rádiófrekvenciás rendszerekhez
Mi az a koaxiális villámvédő és miért fontos? A koaxiális villámvédő egy koaxiális távvezetékre beépített túlfeszültség-csökkentő eszköz, amely a veszélyes tranziens feszültségcsúcsokat biztonságosan a földre tereli. Közvetlenül válaszol a rádiófrekvenciás (RF) berendezések működőképességének fenntartására, amikor egy villámcsapás vagy a közeli elektromágneses impulzus több ezer voltot indukál az antenna tápvezetékén. Megfelelően kiválasztott nélkül koaxiális villámvédő , a vevők, adók és hálózati interfészek azonnali megsemmisülését kockáztatják. Az Országos Villámbiztonsági Intézet helyszíni adatai azt mutatják, hogy egyetlen felhő-föld villanás 50 mikroszekundumnál rövidebb idő alatt képes leadni a 30 000 ampert meghaladó csúcsáramot. Még a közeli hiba is képes energiát csatlakoztatni a kültéri koaxiális kábelekre, így jóval az érzékeny RF-félvezetők letörési feszültségét meghaladó túlfeszültséget generál. A koaxiális villámvédő túlélhető szinten rögzíti ezt az energiát, jellemzően egy gázkisülési csövön, egy negyedhullámú csonkon vagy egy hibrid szerkezeten keresztül vezeti át a túlfeszültséget, miközben megőrzi a jel integritását az áteresztősávban. Ez a cikk kibontja, hogyan a koaxiális villámvédő működik, összehasonlítja a főbb technológiákat, és elmagyarázza a kiválasztási kritériumokat olyan tesztszabványok segítségével, mint az IEC 62305 és az IEEE C62.41. Minden rész a kulcskivonattal kezdődik, így a praktikus rádiófrekvenciás túlfeszültség elleni védelmet kereső olvasók azonnal hasznos információkhoz juthatnak. Hogyan kíméli meg rádiófrekvenciás rendszerét egy koaxiális villámvédő A koaxiális villámvédő úgy működik, hogy előnyben részesített alacsony impedanciájú utat hoz létre a földhöz a tranziens túlfeszültségekhez, miközben fenntartja a nagy impedanciájú akadályt a kívánt RF jel számára. Az elv univerzális: a védő normál működés közben átlátszó marad, és csak túlfeszültség esetén válik szabályozott rövidzárlattá. Gázkisüléses cső (GDT) alapú koaxiális villámvédő – Az inert gázzal töltött, lezárt kerámia rés precíz letörési feszültség mellett ionizál, nanoszekundum alatt földre tereli a túlfeszültséget. Negyedhullámú koaxiális villámvédő csonk – A rövidre zárt negyedhullámú átviteli vezeték csonkja szakadást okoz az üzemi frekvencián, de közvetlen testzárlatot az egyenáramú és az alacsony frekvenciájú túlfeszültség-komponenseknél. Hibrid koaxiális villámvédő – A GDT-t LC-szűréssel kombinálja a sávszélesség bővítése és a maradék áteresztőképesség javítása érdekében. Az IEEE Std C62.41-1991 szerint a C kategóriás túlfeszültség hullámforma (1,2/50 μs feszültség és 8/20 μs áram kombinációja) a villámlás által kiváltott tranziensek tipikus ábrázolása a kültéri jelvezetékeken. Egy minőség koaxiális villámvédő többszörös 20 kA 8/20 μs impulzussal tesztelték, és a védett porton 50 V-os csúcs alatti áteresztőfeszültséget kell mutatnia. A koaxiális villámvédő teljesítményét meghatározó fő paraméterek A hatékonysága a koaxiális villámvédő öt mérhető elektromos jellemző határozza meg. Mindegyiknek meg kell egyeznie az RF kapcsolat frekvenciájával, teljesítményszintjével és modulációs sémájával. Frekvencia tartomány – Az áteresztősáv, amelyen a beillesztési veszteség a megadott határérték alatt marad, általában 0,2 dB és 0,5 dB között a beépített koaxiális túlfeszültség-védő esetében. Beillesztési veszteség – Kiegészítő jelcsillapítás bevezetése az üzemi frekvencián. A 0,1 dB érték jellemző egy jól megtervezett, 3 GHz alatti negyedhullám-csonkra. Feszültség állóhullám-arány (VSWR) – Az impedancia illesztési minőséget jelzi. Az 1,15:1 vagy jobb VSWR minimális visszaverődést biztosít, gyakran hivatkoznak rá az adatlapokon koaxiális villámvédő 698-2700 MHz-et fed le. Túlfeszültség-kezelés – Névleges érték kiloamperben (kA) 8/20 μs hullámformához. A tetőantenna-alkalmazásokhoz a 10-20 kA névleges védőelemek szabványosak. Átmenő feszültség – A túlfeszültség alatt a kimeneti csatlakozón megjelenő maradék tranziens feszültség. Az ipari célok 20–40 V alatt vannak az érzékeny vevőkészülékeknél. A Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC 62305-1) által jelentett helyszíni mérések megerősítik, hogy az árbocra szerelt antennák közvetlen ütési árama elérheti a 100 kA-t, így 20 kA névleges koaxiális villámvédő egységnyi minimális alapérték a kitett webhelyekhez. GDT koaxiális villámvédő vs. Quarter-wave Stub: közvetlen összehasonlítás A választás a gázkisülés alapú koaxiális villámvédő és a negyedhullámú csonk kialakítás a sávszélességen, az egyenáramú folytonossági követelményeken és a karbantartási tűrésen múlik. Az alábbi táblázat összefoglalja a kritikus különbségeket. Gázkisülési cső (GDT) koaxiális villámvédő Szélessávú működés DC-től 6 GHz-ig lehetséges Lehetővé teszi az egyenáramú átvezetést az antennára szerelt erősítők számára A kezdeti meghibásodási feszültség általában 90-230 V Véges élettartam: A GDT ismételt nagy energiájú ütések után elhasználódik A bekapcsolási idő körülbelül 100 ns, követési áramot termelhet Quarter-Wave Stub koaxiális villámvédő Keskeny sávú teljesítmény hangolt frekvencián Blokkolja a DC-t, nem alkalmas távoli egyenáramú táplálásra Nincs aktív rés, nincs karbantartás és végtelen túlfeszültség Alacsony frekvenciájú tranziensek esetén a válaszidő azonnali Beillesztési veszteség can be as low as 0.05 dB at resonance Ha egy telephely egyetlen frekvenciasávot üzemeltet, és nincs szükség egyenáramra a koaxon, a negyedhullám csonkja koaxiális villámvédő a legkisebb veszteséget és a legnagyobb megbízhatóságot biztosítja. Többsávos bázisállomásokhoz vagy toronyba szerelt erősítőkhöz egy GDT koaxiális villámvédő a praktikus választás. Részletes specifikáció-összehasonlító táblázat Paraméter GDT koaxiális villámvédő Quarter-wave Stub koaxiális védő Frekvencia tartomány DC – 6 GHz (széles sáv) Hangolt sáv ±5% DC Pass képesség Igen (10 A-ig) Nem Tipikus beillesztési veszteség 0,2 – 0,5 dB 0,05 – 0,15 dB VSWR (sávon belül) 1,2:1 – 1,5:1 1,1:1 – 1,2:1 Túlfeszültség-áram besorolása (8/20 μs) 10 – 20 kA 20 – 50 kA (csak vezeték korlátozza) Élettartam alatt túlfeszültség Korlátozott (általában 100-500 esemény) Korlátlan A GDT és a negyedhullámú koaxiális villámvédelmi technológiák alapvető teljesítménymutatóinak összehasonlítása tipikus gyártói adatlapok és IEC 61643-21 tesztprofilok alapján. A koaxiális villámvédő telepítésének bevált gyakorlatai Az egyetlen legfontosabb tényező a koaxiális villámvédő telepítés a földelés. A 20 kA névleges védőelem hatástalanná válik, ha a földelési út nagy impedanciát vagy nem olvadó kötést mutat. Szerelje fel a védőt a kábel bemeneti pontjára – Keresse meg a koaxiális villámvédő ahol a koaxiális vezeték belép az épületbe, minden aktív berendezés előtt. Ez korlátozza a túlfeszültség csatolási útvonalát a szerkezeten belül. Használjon alacsony impedanciájú földelővezetőt – Egy rézszíjnak vagy legalább 6 AWG (16 mm²) sodrott rézhuzalnak kell közvetlenül összekötnie a védőtestet az egypontos földelőbusszal. A TIA-607-C 0,1 ohm alatti kötési ellenállást javasol a védő és a földelő elektróda között. Kerülje el a földelő vezeték éles hajlítását – A nagyfrekvenciás túlfeszültség-komponensek a hajlításokat induktivitásnak tekintik. Az 1 méternél (3 láb) rövid, egyenes futás ideális a Motorola R56 telepítési irányelvei szerint. Időjárásálló kültéri csatlakozások – Használjon önbeolvadó szilikon szalagot és UV-álló időjárásálló csizmát a külső eszköz minden csatlakozóján koaxiális villámvédő hogy megakadályozza a nedvesség bejutását, ami ronthatja a teljesítményt. A telepítés után ellenőrizze a folytonosságot – A bemeneti csatlakozó külső vezetőjétől a testsaruig tartó egyenáram-ellenállás mérésének 0,1 ohmnál kisebbnek kell lennie. Bármilyen magasabb, rossz kötést jelez. Gyakori hibák, amelyek letiltják a koaxiális villámvédelmet Még igazolt is koaxiális villámvédő meghibásodik, ha a környező infrastruktúra figyelmen kívül hagyja az alapvető földelési elveket. Az alábbiakban felsoroljuk a helyszíni ellenőrzések során leggyakrabban észlelt hibákat. Lebegő földi fül – A védőtest egy festett árbochoz vagy egy szigetelt konzolhoz van rögzítve külön kötőhuzal nélkül, így a túlfeszültségnek nincs útja a földhöz. Százszorszép láncos zabok – A koaxiális villámvédő a földelővezeték sorba van kötve más berendezések földelővezetékeivel, veszélyes potenciálkülönbségeket hozva létre ütés közben. Csak beltéri telepítés – A 20 méteres beltéri kábel után elhelyezett védő lehetővé teszi, hogy a túlfeszültség jelentős része a berendezésbe kapcsolódjon, mielőtt elérné a védőt. Nem megfelelő impedancia – 50 ohmos koaxiális villámvédő 75 ohmos kábeltelevíziós hálózatba illesztve tükröződéseket hoz létre, amelyek torzítják a jelet, és csökkentik a túlfeszültség-kezelés hatékonyságát az impedancia megszakadása miatt. A koaxiális villámvédő meghibásodási módok megértése Minden koaxiális villámvédő végül eléri élete végét, miután többszörös súlyos hullámzást elnyel. A tünetek felismerése elkerüli a lefelé irányuló rádiók maszkos károsodását. GDT-alapú koaxiális villámvédő , az ismétlődő nagyáramú impulzusok erodálják az elektródák távolságát, aminek következtében az egyenáramú áttörési feszültség a specifikáción kívülre tolódik. Az eredetileg 230 V-on tüzelt védőelem 600 V-on kezdhet el vezetni, így gyakorlatilag megszűnik a védelmi képessége. Negyedéves, egyenáramú high-pot teszterrel végzett tesztelés felfedi ezt a sodródást a viharos szezon kezdete előtt. Negyedhullámú csonk koaxiális villámvédő ritkán bomlik le elektromosan, de a korrózió a rövidzárlati sapkánál vagy a csatlakozók csomópontjainál 0,5 dB-lel vagy még többel növelheti a beillesztési veszteséget, ami a kapcsolati margót érinti. A helyszíni technikusoknak évente naplózni és trendezniük kell a VSWR és a beillesztési veszteség leolvasásait, hogy ütemezzék a cserét, mielőtt a teljesítmény az elfogadható küszöb alá csökkenne. Gyakran ismételt kérdések a koaxiális villámvédőkkel kapcsolatban A koaxiális villámvédelem szükségtelenné teszi a levegőkivezetést? No. A koaxiális villámvédő kezeli a koaxiális vonalon vezetett és indukált túlfeszültségeket. Az IEC 62305-3 szabványban meghatározottak szerint külön villámhárító vagy léglezáró rendszer szükséges a szerkezetet érő közvetlen csapások elfogásához. Kiszolgálhat egy koaxiális villámvédő több frekvenciasávot? Szélessávú GDT koaxiális villámvédő A 0,5–6000 MHz-re besorolható egyidejűleg lefedheti a mobil-, a Wi-Fi- és a közbiztonsági sávokat, feltéve, hogy a teljes RF-teljesítmény a védő maximális névleges értékén belül marad, és a VSWR minden sávban elfogadható marad. Mi a koaxiális villámvédő jellemző élettartama? A GDT koaxiális villámvédő mérsékelt villámlási területeken 3 és 7 év között tart, a becsapás gyakoriságától függően. A negyedhullámú csonkvédők mechanikai élettartama meghaladja a 15 évet, ha a csatlakozók tömítettek maradnak. A koaxiális villámvédő befolyásolja a jel terjedési késleltetését? A hozzáadott terjedési késleltetés elhanyagolható. Egy soron belüli koaxiális villámvédő jellemzően kevesebb, mint 1 nanoszekundum késleltetést ad hozzá, ami mindössze néhány centiméteres fizikai hossznak felel meg, ami láthatatlan minden csomagalapú és hangkommunikációs rendszerben. A valós világ túlfeszültség-adatainak értelmezése a koaxiális protektor kiválasztásához Egy 2021-es tereptanulmányban az Egyesült Államok délkeleti részén található 120 telekommunikációs tornyot lefedő helyszínek koaxiális villámvédő A 20 kA névleges érték 94%-kal csökkentette a túlfeszültséggel összefüggő rádiófrekvenciás front-end hibákat a nem védett helyekhez képest egy 3 éves megfigyelési időszak alatt. Ugyanez az adatkészlet azt mutatta, hogy egy másodlagos hozzáadása koaxiális villámvédő a bázis adó-vevő állomáson 3,7-szeresére csökkentette a fennmaradó káresemények számát. Ezek a számok összhangban vannak az ITU-T K.56-ban leírt réteges védelmi elvekkel, amelyek az antenna, a kábelbemenet és a berendezésport összehangolt túlfeszültségvédelmét javasolják. Az ezeken a helyeken nagy sebességű digitális oszcilloszkópokon rögzített áteresztő feszültség hullámformáinak elemzése bebizonyította, hogy a megfelelő kötés koaxiális villámvédő egy 6 kV/3 kA kombinált hullámot egy 22 V-os maradék csúcsra szorított a kimeneti csatlakozónál, ami jóval az 50 V-os tranziens tűrésre névleges, tipikus GaAs alacsony zajszintű erősítő védelmi határain belül van. Útmutató lépésről lépésre a koaxiális villámvédő teszteléséhez A rutinszerű karbantartási ellenőrzés megerősíti, hogy a koaxiális villámvédő továbbra is az elvárt védelmet nyújtja. Az alábbi eljárás az iparágban elfogadott gyakorlatot követi, és általános RF tesztberendezésekkel is elvégezhető. Szemrevételezéses ellenőrzés – Keressen repedéseket, szénnyomokat vagy vízbehatolást a készülék testén koaxiális villámvédő . DC meghibásodási teszt (csak GDT) – Korlátozott áramerősségű nagyfeszültségű forrás segítségével lassan mérje fel a feszültséget, és jegyezze fel a tüzelési pontot. A névleges értéktől ±20%-nál nagyobb eltérés az élettartam végét jelzi. Beillesztési veszteség measurement – Kalibrált vektorhálózat-analizátorral söpörje át a működési sávot. Hasonlítsa össze az eredeti gyári seprővel. A több mint 0,3 dB-es növekedés további vizsgálatot igényel. Visszatérési veszteség és VSWR ellenőrzés – Ellenőrizze, hogy a VSWR 1,2:1 alatt marad az áteresztősávban. A hirtelen emelkedés a csatlakozó oxidációjára vagy belső mechanikai hibára utal. Földkötés ellenállásmérés – Használjon négyvezetékes milliohmmérőt a védőföldelés saruja és a fő földelő rúd között. Cél kisebb, mint 0,1 ohm. Feltörekvő trendek a koaxiális villámvédő technológia területén Modern koaxiális villámvédő a tervek egyre gyakrabban tartalmaznak többfokozatú hibrid áramköröket, amelyek egy gyors reagálású szilícium lavinadiódát és egy nagy teljesítményű GDT-t párosítanak. Ez a kombináció szubnanoszekundumos rögzítést ér el, miközben megtartja a hagyományos gázcső 20 kA-es áramkezelő gerincét. A szilícium fokozat elnyomja a kezdeti gyorsan emelkedő tüskét, mielőtt a GDT teljesen ionizálódna, és akár 60%-kal is csökkentheti az áteresztő energiát az egyfokozatú GDT-védőhöz képest, a 2023-as IEEE EMC szimpóziumban dokumentált laboratóriumi tesztek alapján. Egy másik egyértelmű tendencia a rádiófrekvenciás teljesítményfigyelés integrálása. A beépített csatlakozók lehetővé teszik a koaxiális villámvédő a VSWR és a beillesztési veszteség telemetria jelentése egy külső kezelőfelületen keresztül, lehetővé téve a prediktív karbantartást helyszíni látogatások nélkül. Ezeket az intelligens védőeszközöket olyan kritikus infrastruktúrákban alkalmazzák, mint például a légiforgalmi irányítás és a segélyszolgálati hálózatok, ahol minden romlást azonnal észlelni kell. A helyes választás: gyakorlati kiválasztási ellenőrző lista Az a koaxiális villámvédő amely megfelel a rádiófrekvenciás követelményeknek és a helyszíni expozíciós szintnek, használja az alábbi ellenőrzőlistát, amely az IEC 62305‑4 szabványból és a helyszíni mérnöki tapasztalatból származik. Ellenőrizze, hogy a frekvenciatartomány lefedi a legalacsonyabb és legmagasabb vivőfrekvenciákat, legalább 10%-os ráhagyással. Győződjön meg arról, hogy a csatlakozó típusa megegyezik a tápvezetékkel (N, 7/16 DIN, SMA), és hogy a koaxiális villámvédő a test támasztékok válaszfalra szerelése a földeléshez. Ellenőrizze a túlfeszültség-áramot a helyi izokeraunikai szinthez viszonyítva. Az évi 30 zivataros napnál több helyen 20 kA minimális besorolást kell biztosítani. Ha van egyenáramú tápfeszültség a koaxon, válassza a a lehetőséget koaxiális villámvédő az előfeszítő T-rendszer maximális feszültségére és áramára méretezett egyenáramú áteresztőúttal. Győződjön meg arról, hogy a többcsapásos besorolás megfelel a villámok várható gyakoriságának; a 20 kA-en 500 impulzusra méretezett védő 10 éves üzemidőt biztosít a nagy aktivitású zónákban. Értékelje a PIM (passzív intermoduláció) minősítést, ha a telepítés egy megosztott antennahely része. Alacsony PIM koaxiális villámvédő a -160 dBc-nél jobb harmadrendű elfogással megakadályozza a vivők közötti interferenciát. Amikor egy szingli koaxiális villámvédő nem felel meg minden kritériumnak, az antennánál egy szélessávú GDT-védőt és a precíziós negyedhullámú csonkot alkalmazó rétegelt megközelítés gyakran biztosítja a robusztusság és a jelminőség legjobb kombinációját. ...
Antennacsatlakozó típusok: SMA vs N típus vs TNC vs BNC vs RP-SMA Teljes útmutató
Ipari hírek
2026-08-24
Antennacsatlakozó típusok: SMA vs N típus vs TNC vs BNC vs RP-SMA Teljes útmutató
Az antennacsatlakozó kiválasztása azon apró döntések közé tartozik, amelyek megszakíthatják vagy megszakíthatják az RF telepítést. Ha jól csinálja, a rendszer szinte láthatatlanul működik; félreérti, és elveszíti a jelet, mielőtt a tápfeszültség elérné az antennát. Szinte minden rádióhoz, Wi-Fi hozzáférési ponthoz, cellás modemhez vagy IoT-átjáróhoz a fő antennacsatlakozó típusok az SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX és UHF. Mindegyik koaxiális, 50 ohmos interfész a legtöbb rádiórendszerben, de eltérnek egymástól méretükben, frekvenciakorlátjukban, zárolási módjukban és polaritásukban. A gyakorlati válasz egyszerű: válassza az SMA-t vagy az RP-SMA-t a legtöbb beltéri és kompakt berendezéshez, az N-t a kültéri és nagy teljesítményű antennákhoz, a TNC-t a vibrációnak kitett kültéri összeköttetésekhez, a BNC-t pedig a gyors teszt- és laboratóriumi csatlakozásokhoz. Mi az antennacsatlakozó? Az antennacsatlakozó szabványos interfész az antenna és a tápvezeték vagy a rádió között. Pontos geometriában tartja a középső vezetéket és a külső árnyékolást, így a karakterisztikus impedancia állandó marad a csatlakozáson keresztül. Mivel a csatlakozás gyakran az RF lánc legkiszolgáltatottabb része, egy jó csatlakozó mechanikai tartást, szükség esetén időjárásállóságot és elegendő frekvenciamagasságot is biztosít a jel számára. A gyakorlatban a csatlakozó típusa majdnem olyan fontos, mint a kábel típusa: a rossz csatlakozójú kiváló kábel továbbra is tükröződést, veszteséget és esetleges meghibásodást okoz. A leggyakoribb antennacsatlakozó típusok Nem létezik univerzális antennacsatlakozó. Ehelyett a tervezők és a telepítők a teljesítmény és a fizikai alkalmasság alapján szabványosított interfészek közül választanak. Az alábbi táblázat összefoglalja azokat a főbb típusokat, amelyekkel találkozni fog. Általános antennacsatlakozó típusok és jellemző teljesítményjellemzőik. Csatlakozó Impedancia Gyakorlati frekvencia tartomány Tipikus alkalmazások SMA 50 ohm DC-18 GHz GPS antennák, Wi-Fi modulok, SDR, tesztberendezések RP-SMA 50 ohm DC-18 GHz Hozzáférési pontok, fogyasztói Wi-Fi antennák N 50 ohm / 75 ohm DC-11 GHz (50 ohm) Kültéri antennák, bázisállomások, nagy teljesítményű jumperek BNC 50 ohm / 75 ohm DC-4 GHz Laboratóriumi műszerek, próbapadok, örökölt videó TNC 50 ohm DC-11 GHz Mobil rádiók, ipari és kültéri vibrációs környezetek MCX / MMCX 50 ohm DC-6 GHz IoT modulok, beágyazott RF, belső jumper kábelek UHF / Mini-UHF 50 ohm DC-300 MHz / ~2 GHz-ig Amatőr rádió, tengeri, örökölt kétirányú rádió SMA és RP-SMA Az SMA egy menetes 50 ohmos csatlakozó, amelyet eredetileg félmerev kábelekhez és precíziós műszerekhez terveztek. Kompakt, megbízható és széles körben használható GPS-antennákon, SDR-kulcsokon és beágyazott rádiókon. A fordított polaritású változat, az RP-SMA, egyszerűen megfordítja a középső tű nemét: az RP-SMA anya aljzat helyett csap van, az RP-SMA apa pedig tű helyett. Ez a kis változtatás megakadályozza, hogy a felhasználók véletlenül Wi-Fi antennát telepítsenek egy más engedélyezett berendezéshez szánt csatlakozóra, de azt is jelenti, hogy pontosan meg kell felelnie az antennának, a kábelnek és a rádiónak. A kábeles, NYÁK-ra és panelre szerelhető változatoknál a SMA RF koaxiális csatlakozók oldal jó kiindulópont. SMA RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA RF koaxiális csatlakozók gyártója és az SMA RF koaxiális csatlakozók gyára. Termék megtekintése → N típus Az N csatlakozó egy menetes, időjárásálló interfész, amely az egyik első olyan csatlakozó volt, amely jól működött mikrohullámú frekvencián. Nagyobb középső tűvel és dielektrikummal rendelkezik, így nagyobb teljesítményt kezel kisebb veszteséggel, mint az SMA. Az N csatlakozó az alapértelmezett választás a kültéri panelantennákhoz, az omni antennákhoz és a Yagis-hoz, és gyakoriak az RF tesztberendezéseken, szűrőkön és villámvédőkön is. Az 50 ohmos rendszerekben az N egyenletes teljesítményt kínál 11 GHz-ig és tovább minőségi változatokban. Ha egy kültéri antennahelyet szabványosít, a N RF koaxiális csatlakozók line rugalmas kábeles, félmerev, válaszfalas és karimás rögzítési lehetőségeket kínál. N RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N RF koaxiális csatlakozók gyártója és az N RF koaxiális csatlakozók gyára, amely... Termék megtekintése → BNC és TNC A BNC bajonettzárat használ, amely nagyon gyors csatlakoztatást/leválasztást tesz lehetővé. Még mindig gyakori tesztlaborokban, oszcilloszkópokban, jelgenerátorokban és CCTV rendszerekben. A BNC azonban nagyjából 4 GHz-re korlátozódik, és rezgés hatására meglazulhat. A TNC hasonlóan néz ki, de menetes héjat használ, amely magasabb frekvenciájú stabilitást és rezgésállóságot biztosít 11 GHz-ig. Kültéri mobil rádiós és ipari kapcsolatokhoz általában a TNC a biztonságosabb választás. A BNC bajonetthez és a kapcsolódó tartozékokhoz a BNC RF koaxiális csatlakozók a választék rugalmas és félmerev kábeles változatokat tartalmaz. BNC RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai BNC RF koaxiális csatlakozók gyártója és a BNC RF koaxiális csatlakozók gyára, kínálunk... Termék megtekintése → MCX és MMCX MCX és MMCX are snap-on subminiature connectors designed for PCB-level compact modules. MCX has a much smaller footprint than SMA, and MMCX is smaller still while allowing 360-degree rotation. They are common inside IoT gateways and portable radios, but their tiny shells and center pins cannot tolerate the mechanical stress of repeated cable changes or outdoor exposure. Most designers use them as an internal board-to-cable interface that transitions to SMA or N on the enclosure. UHF és Mini-UHF Az UHF-csatlakozó a neve ellenére nem UHF-frekvenciára lett besorolva; ez egy robusztus, 50 ohmos interfész, amely körülbelül 300 MHz-ig használható. Gyakran megjelenik CB, tengeri és amatőr rádióberendezéseken. A Mini-UHF-et kisebb helyekre fejlesztették ki, és körülbelül 2 GHz-ig képes működni, bár nagyobb beillesztési veszteséggel, mint az SMA vagy a TNC. Ezekkel a csatlakozókkal még mindig találkozni kell a régebbi rádióflották frissítésekor. Nem és polaritás: Miért fontos az egyezés? A csatlakozó nemét a középső érintkező határozza meg, nem a külső héj. A dugós csatlakozónak van egy középső tűje; egy anya csatlakozónak van egy középső aljzata. A külső menet mindkét irányban történhet, tehát az SMA anya belső menettel, míg az SMA apa külső anyával rendelkezik. A fordított polaritás megtartja a külső héj nemét, de felcseréli a középső érintkezőt: az RP-SMA anya külső menettel és középső csappal, míg az RP-SMA apa belső menettel és középső aljzattal rendelkezik. Rendelés előtt mindig ellenőrizze a nemet és a polaritást, és soha ne használjon adaptereket a polaritás megszüntetésére, kivéve, ha a rendszert erre tervezték. Egyes hálózati berendezésekben ugyanaz a fordított polaritási megállapodás létezik a TNC-re és az N-re, ezért gondosan ellenőrizze a berendezés címkéjét. Hogyan válasszuk ki a megfelelő antennacsatlakozót Kezdje a rádió- vagy eszközcsatlakozóval, majd válassza ki a hozzá illő antennát és kábelt. Egy egyszerű döntési sorrend a következő: frekvencia, impedancia, teljesítmény, mechanikai illeszkedés és környezet. Gyakoriság: Használjon olyan csatlakozót, amelynek besorolása kényelmesen meghaladja a működési sávot. 2,4/5 GHz-en az SMA, az RP-SMA, az N és a TNC működik; 6 GHz-en az SMA és az N biztonságosabb; 10 GHz felett használjon nagy teljesítményű SMA vagy N minőséget. Impedancia: A legtöbb antennarendszer 50 ohmos. Ha az eszköze 75 ohmos, ami gyakori a videóban és az adásban, állítsa a teljes láncot 75 ohmosra. Teljesítmény: Néhány watt feletti átviteli teljesítményhez válassza az N vagy a TNC lehetőséget az SMA helyett. A nagy teljesítményű erősítőket tápláló bázisállomásokhoz az N vagy a 7/16 a megfelelőbb. Környezet: Használjon időjárásálló N vagy TNC-t kültéren. Az SMA és a BNC jobb épületen belül vagy zárt burkolaton belül. Fizikai alkalmasság: Ellenőrizze a menetet, a panel furatát, a kábel átmérőjét és a rögzítési típust. Egyes csatlakozók flexibilis kábelekhez, mások félmerev kábelekhez, mások pedig NYÁK-ra szereléshez. Polaritás: Ellenőrizze a normál vagy fordított polaritást, különösen a Wi-Fi és a közbiztonsági berendezések esetében. A specifikációk egyeztetésének lépésről lépésre történő megismeréséhez tekintse meg a mi részletes RF koaxiális csatlakozók kiválasztására vonatkozó tippek . Ha RF adapterre van szüksége Néha SMA antennát kell csatlakoztatnia egy N típusú rádióhoz, vagy BNC tesztkábelt egy SMA porthoz. Az RF adapterek ezt a kábel vagy antenna cseréje nélkül oldják meg. Rendelkezésre állnak intertípusú adapterekként, mint például SMA-N, BNC-SMA, N-TNC és sok más kombináció, valamint típuson belüli adapterként az anya-anya vagy az apa-apa csatlakozásokhoz. Egy jó adapternek ugyanolyan impedanciával, alacsony VSWR-rel és lemezes érintkezőkkel kell rendelkeznie a korrózió elkerülése érdekében. Az adapterek kis mértékű veszteséget okoznak, ezért lehetőség szerint tartsa távol őket az állandó nagy teljesítményű láncoktól, de mindig használja őket, ha az eltérés miatt ki kell cserélni egy drága antennát. Széles adapterválasztékkal rendelkező szállító, mint például a miénk intertípusú és típuson belüli RF adapterek , leegyszerűsítheti a kiválasztási folyamatot. Túlfeszültség-védelem kültéri antennarendszerekhez A kültéri antenna a legrövidebb út a villámnak és a statikus kisülésnek a rádió eléréséhez. Az antenna és a rádió közötti átviteli vezetékbe koaxiális villámvédő van beépítve. A rádiófrekvenciát átengedi a fő útvonalon, miközben a túlfeszültséget a földre irányítja. Válassza a rendszer többi részével megegyező csatlakozótípusú és impedanciájú védőt: N típusú védőket N antennához, SMA védőt SMA rádiókhoz és BNC védőt teszt vagy épületen belüli futtatáshoz. A védőnek is jó földelésre van szüksége, és a lehető legközelebb kell elhelyezni az épület bejáratához. Annak ellenére, hogy ez egy extra csatlakozás, a beillesztési vesztesége nagyon alacsony; elkerülése egy vihar alatt tönkreteheti a vevő elülső részét. Gyakran Ismételt Kérdések Melyek a leggyakoribb antennacsatlakozó típusok? A leggyakoribb típusok az SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX és UHF. A Wi-Fi-hez az SMA és az RP-SMA szabványos; kültéri cellás és nagy teljesítményű kapcsolatoknál az N szabványos; próbapadoknál a BNC általános; a kis IoT-modulok esetében az MCX és az MMCX belül jelenik meg. Mi a különbség az SMA és az RP-SMA között? Az SMA-ban a hímnek van egy tűje, a nősténynek pedig egy aljzata. Az RP-SMA-ban a középső érintkező fordított: a hímnek van aljzata, a nőnek pedig egy tű. A külső menet változatlan marad, így mechanikusan illeszkednek, de nem lesznek elektromosan kompatibilisek. Csatlakozhatok N típusú antennát SMA rádióhoz? Igen, 50 ohmos N-SMA adapterrel vagy olyan kábellel, amelynek egyik végén N, a másikon SMA csatlakozó található. Kerülje a 75 ohmos adaptereket. Az adapter kis veszteséggel jár, de rövid futáshoz és alacsony fogyasztáshoz praktikus megoldás. Miért használnak a Wi-Fi-eszközök fordított polaritású csatlakozókat? A fordított polaritású interfészek csökkentik annak esélyét, hogy a fogyasztói Wi-Fi antenna közvetlenül egy engedélyezett vagy nem Wi-Fi működésre szánt rádióhoz csatlakozzon. A csatlakozó mechanikailag hasonló marad, de elektromosan fordított. A csatlakozó típusa befolyásolja a jel minőségét? Igen. A nem illeszkedő csatlakozó visszaverődést, megnövekedett VSWR-t, nagyobb veszteséget és szakaszos érintkezést okozhat. Több gigahertzes frekvenciákon a kis geometriai különbségek számítanak, ezért használjon a frekvenciasávnak megfelelő csatlakozót, és tartsa tisztán és megfelelően meghúzva az összes csatlakozást. Kezdje a rádió csatlakozójával, majd illessze az antennát. Válassza az SMA-t vagy az RP-SMA-t a kompakt hajtóművekhez, az N-t a kültéri és a nagy teljesítményű összeköttetésekhez, a TNC-t erős vibrációjú telepítésekhez és a BNC-t a gyors laborcsatlakozásokhoz. Vásároljon csatlakozókat és adaptereket egy olyan szállítótól, amely egyértelmű specifikációkat tesz közzé, és egy helyen kínálja a teljes családot; amely csökkenti a rendelési hibákat és egyszerűvé teszi a karbantartást. .article-section table{display:table!important;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;}.article-section td{display:table-cell!important;}.article-section table{border-collapse:collapse;margin:0 0 20px;width:100%;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
A koax kábel magyarázata: szerkezet, impedancia, típusok és csatlakozóválasztás
Ipari hírek
2026-10-10
A koax kábel magyarázata: szerkezet, impedancia, típusok és csatlakozóválasztás
Ha a „koaxiális kábel” szót írta be, ugyanazt keresi, mint a „koaxiális kábel” vagy a „koaxiális kábel” – egy termék, három írásmód. A rövid válasz az, hogy a koax kábel egy átviteli vonal, amely két, egyetlen tengelyen osztozó vezetékből épül fel: egy belső vezetőből, amely a jelet továbbítja, és egy külső árnyékolásból, amely visszaadja az áramot, és blokkolja a külső interferenciát. A köztük lévő rést egy dielektrikum tölti ki, amely állandó távolságot tart. Ez a geometria a lényeg. Mivel a távolság soha nem változik a hossz mentén, a kábel minden pontján ugyanazt a karakterisztikus impedanciát mutatja, így a hullám előrefelé halad, nem pedig visszapattan. Minden más – meddig mehet el egy futás, melyik csatlakozó illik, kibírja-e a kábel a szabadban – három dologból következik: impedancia, frekvencia és árnyékolás. Mi az a koax kábel? A koaxiális kábel aszimmetrikus átviteli vonal: a jel a középső vezetéken halad, míg a külső vezeték visszatérő útként és referenciaföldként működik. Négy koncentrikus réteg végzi a munkát, és mindegyik fed valamit, amit a többi nem tud. Rétegről rétegre: miből készül egy szabványos rugalmas koax kábel, és mihez járulnak hozzá az egyes részek. Réteg Tipikus anyag Funkció Középső karmester Tömör vagy sodrott réz, rézbevonatos acél, ezüstözött réz Viszi a jelet; átmérője az impedanciaegyenlet fele Dielektromos Szilárd vagy habosított polietilén, PTFE, FEP Rögzíti a vezetékek távolságát és beállítja a terjedési sebességet Pajzs Fonás, fólia vagy fólia-fonat kombináció Visszatérési út és interferencia akadály; a fedezet százalékban van megadva Kabát PVC, PE, LSZH, FEP Mechanikai és környezetvédelem Az impedancia az árnyékolás belső átmérőjének és a középső vezető átmérőjének arányából adódik, kombinálva a szigetelés dielektromos állandójával. Ez az oka annak, hogy két kábel majdnem teljesen egyformának tűnik, és továbbra is egy 50 ohmos és egy 75 ohmos alkatrész. Az örökölt megnevezéseket, mint például az RG-59, RG-6 és RG-58 továbbra is gyorsírásként használják. Méret és impedancia családot írnak le, nem pontos elektromos teljesítményt, így az adatlap mindig felülmúlja a címkét. 50 ohm vagy 75 ohm: igazítsa össze az impedanciát mindkét végén Következtetés először: az 50 ohmos és a 75 ohmos koax nem cserélhető fel élő RF úton, még akkor sem, ha a csatlakozók összecsavaródnak. Az impedanciát a berendezés választja meg, nem a kábel. A rádió-, antenna-, teszt- és műszerportok szinte mindig 50 ohmosak. A videóelosztó és a kábeltelevízió 75 ohm körül épül fel, ezért az F-típusú csatlakozó annyira más, mint az N vagy az SMA. Miért létezik a két koax család, és hova tartozik mindegyik. Tulajdonság 50 ohm 75 ohm Tipikus rendszerek Rádió, antenna adagolók, próbapadok, műszerek Videó, CATV, szélessávú elosztás, modem leállás Közös interfészek SMA, SMB, MCX, BNC (50 ohm), TNC, N, 7/16 DIN, 2,92 mm F típusú, BNC (75 ohm), 1.6/5.6 (L9) változatok Erőkezelés Magasabb, mert a geometria alacsonyabban tartja a csúcsfeszültséget Alsó; a tervezési cél az alacsony veszteség, nem a nagy teljesítmény Veszteség azonos külső átmérőnél Kicsit magasabban Kissé lejjebb Keverésük eredménye Reflexiók, hullámzás a frekvenciamenetben és elkerülhető veszteség mindkét végén A csapda az, hogy néhány interfész mindkét impedanciában létezik. A BNC és az 1,6/5,6 a klasszikus példa: a 75 ohmos BNC és egy 50 ohmos BNC mechanikusan illeszkedik, de elektromosan különböző alkatrészek. Rendelés előtt mindig ellenőrizze az impedanciát, és soha ne feltételezzen a csatlakozó alakjából. Mennyibe kerül valójában egy eltérés Következtetés először: az impedancia eltérése az előremenő jel egy részét visszaverődéssé változtatja, és ez az energia nem tűnik el - újra hullámzásként, veszteségként és hőként jelenik meg. A visszavert és az előremenő feszültség arányát a VSWR írja le. Az 1,5-ös VSWR a teljesítmény nagyjából 4 százalékát tükrözi; a 2.0-s VSWR körülbelül 11 százalékot tükröz. Rövid, csak vételi távon, amely esetleg láthatatlan. Hosszú adagolón vagy adón a következőképpen jelenik meg: Hullámozás a sávon a lapos válasz helyett Csökkentett hatótávolság az antennánál Meleg csatlakozók és kábelvégek magasabb teljesítményszinten Növekvő hibaarány a korábban stabil digitális linkeken A mechanikai problémák ugyanazokat a tüneteket okozzák. Egy laza fonat, egy részlegesen préselt érvéghüvely vagy egy kopott illeszkedő felület kis helyi impedanciadudort hoz létre, és a lánc minden kötése megsokszorozza a hatást. Gyakori koax kábeltípusok és helyük Következtetés először: válassza ki a kábelt az impedancia, a legmagasabb frekvencián a méterenkénti veszteség és a fizikai környezet alapján – ebben a sorrendben. Széles körben használt koaxiális kábelcsaládok, impedanciájuk és a hozzájuk tartozó feladatok. Kábel család Impedancia Tipikus alkalmazás RG-59 75 ohm Rövid analóg videósorozatok és örökölt CCTV; szerény árnyékolás RG-6 75 ohm Műholdas, CATV és modem feedek; jobb árnyékolás, mint az RG-59 RG-11 75 ohm Hosszabb 75 ohmos futás, ahol a nagyobb átmérő kisebb veszteséggel megtérül RG-58 50 ohm Rövid, kis teljesítményű jumperek és padkábelek RG-213 50 ohm Vastagabb 50 ohmos futás jobb teljesítménykezeléssel Hab-dielektromos kis veszteségű kábel 50 ohm Antenna adagolók, ahol a méterenkénti veszteség a döntő tényező Félig merev 50 vagy 75 ohm Fix, fázisstabil futások; a külső vezető tömör rézcső Félig rugalmas 50 vagy 75 ohm Olyan futások, amelyeknek kellően jól kell tartaniuk a fázist, mégis kézzel kell kialakítani A rövid patch vezeteknél kicsi a különbség e családok között. Néhány méteren túl és nagyjából 1 GHz felett a munkafrekvencián a dB/100 m-ben megadott veszteségszám lesz az a szám, amely eldönti, hogy a kapcsolat működik-e. Gyakran a csatlakozó szab határt, nem a kábel Következtetés először: a legtöbb rövid és közepes távon a csatlakozó interfésze és a csatlakozás minősége korlátozza a teljesítményt, mielőtt a kábel. Három döntés vezet az eredményhez: Interfész sorozat. Az SMA, MCX, SMB, SMC, BNC, TNC, N, 7/16 DIN, 2,92 mm és SMP mindegyiknek megvan a maga frekvenciatartománya, mechanikai mérete és illesztési stílusa. A miniatűr interfész helyet takarít meg; a nagyobb általában több párzási ciklust túlél, és több energiát kezel. Csatolási mód. A krimpelő, bilincs, forrasztás és forrasztás nélküli nyomóvégek különböző kábelkonstrukciókhoz illeszkednek. A gyenge krimpelés megnöveli az érintkezési ellenállást, és egy kis impedanciaütközést ad, amely könnyen mérhető és nehezen látható. Szerelési stílus. Ugyanazon interfész kábelvéges, NYÁK-os, válaszfalas, karimás és mikroszalagos változatai különböző mechanikai problémákat oldanak meg, a panel-átvezetéstől a tábla házon belüli indításáig. Ha a futás hosszú, vagy a környezet zord, ott a csatlakozó bevonatának és a kábel árnyékolási típusának egyezése éppoly fontos, mint az interfész neve. Az interfészcsaládok és kiválasztási kritériumaik részletesebb lebontásához a webhely saját útmutatója a RF koaxiális csatlakozók típusai, műszaki adatok és kiválasztási tippek hasznos kísérője ennek az ellenőrző listának. RF koaxiális csatlakozók kábel-, PCB- és panelszereléshez Böngésszen az MCX, SMA, BNC, N és a kapcsolódó RF koaxiális csatlakozók között, beleértve a kábelt, a PCB-t, a karimát és a válaszfalak rögzítési lehetőségeit a különféle összeállításokhoz. Termék megtekintése → Adapterek és fordított polaritás: Ha az interfészek nem egyeznek Következtetés először: csak akkor használjon adaptert, ha nem tudja újra lezárni a kábelt, mert minden extra interfész hozzáad egy kis beillesztési veszteséget és még egy kötést, amely meglazulhat. Az adapterek három gyakorlati csoportba sorolhatók: Intertype adapterek — 7/16-tól N-ig, BNC-től SMA-ig, SMA-tól SMP-ig, N-ig TNC-ig és hasonlók, két különböző sorozat összekapcsolása. Belső típusú adapterek — mindkét végén ugyanaz a sorozat, a nemek megváltoztatásához vagy áldozati alkatrészként használva, ami olcsóbban cserélhető, mint a panelport. Fordított polaritású adapterek — RP-SMA, RP-TNC és RP-N verziók, ahol az interfész szabványosnak tűnik, de a középső érintkező neme fordított. Fordított polaritás létezik, így a rádiót és annak antennáját nem lehet közönséges fogyasztói részhez csatlakoztatni. Ez szándékos korlátozás, nem hiba, és az illesztési felnek is fordított polaritásúnak kell lennie – a szabványos SMA nem illeszkedik megfelelően az RP-SMA-hoz, akármilyen óvatosan is forgatják. RF koaxiális adapterek az interfész és a nemek közötti konverzióhoz Hasonlítsa össze a típusok közötti, típuson belüli és fordított polaritású adaptereket, amelyek lefedik az SMA, N, BNC, 7-16 és más RF interfész kombinációkat. Termék megtekintése → Túlfeszültség-védelem az épületet elhagyó futásokhoz Következtetés először: minden kültéri koaxnak át kell mennie egy beépített villámvédőn, mielőtt elérné a rádiót. A koaxiális protektorokat az interfész, a csatlakozó neme és a frekvenciasáv szerint kell kiválasztani, minimális veszteséggel. A 450 MHz-en átlátszó védő 6 GHz-en haszontalan lehet, így az áteresztősáv specifikációja többet számít, mint a túlfeszültség önmagában. Az interfészek lefedik az SMA, BNC, TNC, N, 7/16 DIN, F típusú, UHF, TAC, FL10 és RP-SMA felületeket, ami azt jelenti, hogy a védő általában adapter nélkül is behelyezhető. Két praktikus szempont kíméli meg a későbbi gondokat: a védőt a lehető legrövidebbre kell hagyni a saját copfos vagy földelő füle, és olyan helyre szerelni, ahol ellenőrizni lehet, mert a ütést elnyelő védőt inkább ki kell cserélni, mint megbízni. Koaxiális villámvédők a beépített rádiófrekvenciás adagoló védelméhez Tekintse át a gázkisülési, negyedhullámú és hibrid védőket N, BNC, F, SMA és más koaxiális sorozatokhoz kültéri rádiófrekvenciás utakon. Termék megtekintése → Gyakorlati ellenőrző lista rendelés előtt Következtetés először: ellenőrizze az impedanciát, a frekvenciát, a környezetet és a mechanikai interfészt ebben a sorrendben, és a legtöbb rendelési hiba egyszerűen eltűnik. Erősítse meg az impedanciát a futás mindkét végén, ne csak a végén látható. Jegyezze fel a legmagasabb frekvenciát és a futási hosszt, majd ellenőrizze a kábel veszteségét 100 m-enként ezen a frekvencián. Ellenőrizze a pajzs lefedettségét és a környezetet – beltéri, kültéri, UV-sugárzás, hőmérséklet, hajlítás. Válassza ki a csatlakozó interfészt a berendezés portjából, majd a csatlakozási módot a kábel konstrukciójából. Döntse el a szerelési módot, és mérje meg a válaszfal- és karimarészek panelvastagságát. Sorolja fel az Önnek fontos tűréseket: illeszkedési méretek, tengelykapcsoló nyomaték és kábelrögzítő erő. Számolja meg az ízületeket. Minden adapter, válaszfal átvezetés és védő veszteséget és még egy hibapontot növel. Vásárolja meg a kábelvéget és a panelvég alkatrészeket a ugyanaz az RF alkatrész szállítója hogy a tűrések és a bevonat egyenletes legyen a szerelvényen. Gyakran Ismételt Kérdések A "co ax kábel" különbözik a koaxiális kábeltől? Nem. Ez ugyanaz a kábel, amelynek közepén szóköz van beírva. A koaxiális, a koaxiális és a koaxiális mind egy belső vezetővel és egy koncentrikus külső árnyékolással rendelkező kábelre utal. Használhatok 75 ohmos kábelt 50 ohmos rádióhoz? Csatlakoztathatja, de nem szabad elvárnia, hogy jól működjön. Az eltérés tükröződéseket és extra veszteséget okoz, és a hatás a kábel hosszával nő. Használjon 50 ohmos kábelt és 50 ohmos csatlakozókat rádióberendezésekhez. A hosszabb koaxiális futás mindig több veszteséget jelent? Igen. A veszteség dB-ben van megadva 100 m-enként egy megadott frekvencián, tehát hosszra és frekvenciára is skálázódik. A hossz megduplázása nagyjából megkétszerezi a veszteséget; A magasabb sávra való átállás ismét többe kerül. Mi a különbség az egyszeres és a kettős árnyékolású koax között? Az egyszeres árnyékolt kábel csak fonatot használ. A kettős árnyékolás egy fóliaréteget ad, amely általában a dielektrikumhoz van ragasztva, ami növeli a lefedettséget és javítja az interferencia-elhárítást – hasznos motorok, kapcsolótápok és sűrű kábelezés közelében. Az adapterek rontják a jelet? Mindegyik adapter kis behelyezési veszteséggel jár, gyakran néhány tized dB, plusz egy további mechanikus csatlakozás. Egy adapter ritkán jelent problémát; a négyből álló lánc mérhető. Összefoglalva: a koax kábelt a koncentrikus geometriája határozza meg, viselkedését pedig az impedancia, a frekvencia és az árnyékolás. Ellenőrizze a portok impedanciáját, ellenőrizze a veszteséget a legmagasabb frekvencián, válassza ki a berendezéshez illő csatlakozó interfészt, és tartsa alacsonyan a csatlakozások számát. Végezze el ezt a négy dolgot, és a specifikáció többi része természetesen következik. .article-section table{display: table!important;} .article-section thead{display: table-header-group!important;} .article-section tbody{display: table-row-group!important;} .article-section tr{display: table-row!important;} .article-section th{display: table-cell!important;} .article-section td{display: table-cell!important;} .article-section{margin-bottom:20px;} .article-section table{width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;} .article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;} .article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;} .article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;} .article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;} .article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;} .article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;} .article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:12px;color:#0a2a4a;} .article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...