Hírek

Otthon / Hírek / Ipari hírek / 75 ohmos koaxiális csatlakozók útmutatója: típusok, műszaki adatok és kiválasztási tippek

75 ohmos koaxiális csatlakozók útmutatója: típusok, műszaki adatok és kiválasztási tippek



A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. professzionális az RF (rádiófrekvenciás) koaxiális csatlakozók tervezésében, fejlesztésében, gyártásában, értékesítésében és szervizelésében.

A 75 ohmos koaxiális csatlakozó egy olyan rádiófrekvenciás csatlakozó, amely 75 ohmos karakterisztikus impedanciát tart fenn az interfészen keresztül, így a megfelelő választás a 75 ohmos kábelt használó video-, műsorszórási, kábeltelevíziós és távközlési kapcsolatokhoz. Az impedancia illesztése fontosabb, mint a tűméret: a rossz impedanciájú csatlakozó visszaverődéseket kelt, növeli a visszatérési veszteséget, és rontja a jelet a vevőnél. A leggyakoribb 75 ohmos típusok a BNC, az F-típusú, az N-típusú és a TNC, ahol a BNC dominál a professzionális videó és az F-típusú szélessávú hozzáféréssel.

Ez az útmutató elmagyarázza, hogy mi határozza meg a 75 ohmos koaxiális csatlakozót, milyen típusokkal fog találkozni, hogyan kerülhető el az 50 ohmos hardverrel való keverés, és mit kell ellenőrizni tömeges vagy projektrendelés leadása előtt.

Mi az a 75 ohmos koaxiális csatlakozó?

A 75 ohmos koaxiális csatlakozó olyan csatlakozó, amelynek mechanikai geometriája, dielektromos méretei és érintkezési kialakítása egy adott koaxiális kábel 75 ohmos jellemző impedanciájához igazodik. Ez nem egyszerűen egy 50 ohmos csatlakozó kisebb vagy olcsóbb változata; a középső vezető és a dielektromos átmérők eltérő arányban vannak 75 ohmos teljesítmény elérése érdekében.

A nem illeszkedő impedancia jelvisszaverődést okoz a csomópontban. A visszavert energia hozzáadódik az előremenő jelhez, hullámzást kelt az áteresztősávban, és megemelkedik a feszültség állóhullám-aránya (VSWR). Egy 50 ohmos rendszerben a 75 ohmos csatlakozó vagy adapter behelyezése működhet rövid mérővezetékeknél, de rontja a kapcsolat költségvetését, és meghiúsíthatja az EMC követelményeket. Állandó telepítéshez egy 75 ohmos csatlakozó a megfelelő alkatrész.

Az ellenőrizendő legfontosabb jellemzők a jellemző impedancia, a frekvenciatartomány, a visszatérési veszteség vagy a VSWR, valamint a csatlakozóhoz illeszkedő kábelsorozat, például RG-6, RG-59 vagy RG-11. A 75 ohm-os, de RG-59-hez készült csatlakozó mechanikusan nem illeszkedik az RG-6-hoz adaptáció nélkül, ezért a kábelcsaládnak meg kell egyeznie a csatlakozó méretével.

Általános 75 ohmos koaxiális csatlakozótípusok

A gyakorlati telepítésekhez négy család szinte minden 75 ohmos alkalmazást lefed: BNC a professzionális videózáshoz, F-típusú kábeltelevízióhoz és szélessávhoz, N-típus a kültéri és nagyobb teljesítményű kapcsolatokhoz, valamint TNC a masszív vagy menetes környezetekhez.

BNC (Bayonet Neill-Concelman) - 75 Ohm

A 75 ohmos BNC-csatlakozó az SDI-videó, a sugárzott kamerák, a CCTV DVR-k és számos tesztműszer szabványos interfésze. A bajonettcsatolás gyorsan reteszelődik, és megismételhető 75 ohmos teljesítményt biztosít nagyjából 1 GHz-ig a jól elkészített alkatrészekhez, bár sok kereskedelmi BNC csak 500 vagy 750 MHz-re van előírva. A valódi 75 ohmos BNC-t az 50 ohmos változathoz képest kisebb középső tűjéről azonosíthatja, de a legbiztonságosabb ellenőrzés az alkatrészszám vagy az adatlap.

75 Ohm BNC RF Coaxial Connectors for Broadcast and CCTV 75 Ohm-os BNC RF koaxiális csatlakozók műsorszóráshoz és CCTV-hez Ez a BNC csatlakozósor 50 és 75 ohmos típusokat is lefed, a 75 ohmos változat pedig alkalmas SDI videóhoz, sugárzó kamerákhoz és tesztberendezésekhez. A bajonett tengelykapcsoló gyors reteszelést és megbízható csatlakozást tesz lehetővé. Termék megtekintése →

F-Type - 75 Ohm

Az F-típusú csatlakozók mindenütt megtalálhatók a kábeltelevízióban, a műholdas IF-elosztásban és a szélessávú internetezésben, mivel olcsók, könnyen telepíthetők, és az RG-6 és RG-59 cseppkábelekhez illeszthetők. A legtöbb F csatlakozót 75 ohmos használatra tervezték; A menetes vagy kompressziós változatok jól működnek az épületen belül, míg az időjárásálló változatokat kültéri leejtéshez használják. A kompressziós F csatlakozókat előnyben részesítik a krimpelő típusokkal szemben a megbízható kábelrögzítés és az egyenletes jelminőség érdekében.

F-Type Coaxial Connectors for CATV and Satellite Drops F-típusú koaxiális csatlakozók kábeltelevízióhoz és műholdcsövekhez Ezeket az F-típusú csatlakozókat lakossági és kereskedelmi kábeltelevíziós, műholdas és szélessávú elosztáshoz tervezték. A menetes változatok kültéri használatra alkalmasak, míg a kompressziós típusok biztonságos kábelrögzítést tesznek lehetővé. Termék megtekintése →

N-típus - 75 Ohm

Bár az N-típusú csatlakozót gyakran 50 ohmos rádiófrekvenciás rendszerekkel társítják, létezik egy 75 ohmos N-típusú változat is, amelyet a távközlési bázisállomások backhaul-jaiban, fejállomási berendezésekben és kültéri fővezetékekben használják, ahol időjárásálló, menetes interfész szükséges. A 75 ohmos N csatlakozónak más a középvezető mérete, mint az 50 ohmos típusé, ezért a kettőt nem szabad felcserélni. Használja, ha robusztus mechanikai teljesítményre és stabil megtérülési veszteségre van szüksége igényes környezetben.

N-Type Coaxial Connectors with 75 Ohm Options N-típusú koaxiális csatlakozók 75 ohmos opciókkal Az N sorozat csavaros csatlakozókat kínál nagy megbízhatósággal és rezgésállósággal, 50 vagy 75 ohmos kivitelben. Alkalmas távközlési backhaul-hoz, kültéri fővonalakhoz és mikrohullámú tesztrendszerekhez. Termék megtekintése →

TNC és más típusok

A TNC csatlakozók a BNC menetes változatai, és néha olyan rázkódásnak kitett telepítésekhez vannak megadva, ahol a bajonett meglazulhat. Az alacsonyabb frekvenciájú video- vagy audiopatch paneleknél az RCA csatlakozók is sok esetben 75 ohmos kompatibilisek, de ezek nem igazi RF csatlakozók, és ritkán használják néhány száz megahertzen túl.

50 ohmos vs 75 ohmos csatlakozók: mi történik, ha összekeveri őket?

Az 50 ohmos és 75 ohmos csatlakozók keverése soha nem javasolt állandó RF kapcsolathoz, de a hatások a frekvenciától, a teljesítményszinttől és a kábelhossztól függenek. Videó- ​​vagy szélessávú rendszerekben a leglátványosabb eredmény az alacsonyabb jel-zaj arány, szellemkép vagy mikro-visszaverődés az analóg videóban, valamint megnövekedett bithibaarány a digitális jeleknél.

Az alábbi táblázat összefoglalja az 50 ohmos és 75 ohmos csatlakozók közötti gyakorlati különbségeket.

50 ohmos és 75 ohmos koaxiális csatlakozók gyakorlati összehasonlítása
Paraméter 50 Ohm csatlakozó 75 ohmos csatlakozó
Gyakori felhasználások RF teljesítmény, antennák, Wi-Fi, mobil, tesztberendezések Videó, adás, CATV, CCTV, távközlés
Középső vezeték mérete Adott héjmérethez nagyobb Kisebb
Visszatérési veszteség, ha 75 ohmos kábellel használják Gyenge, jellemzően 14 dB körüli Jó, jellemzően 25 dB felett minőségi alkatrészek esetén
Fizikai kompatibilitási kockázat A BNC és az N típusok 75 ohmos változatokkal párosulhatnak Ugyanaz a kockázat; az elektromos eltérést a mechanikus illeszkedés rejti el
ajánlás Ne helyettesítse 75 ohmos rendszerekkel Használja a csatlakozó tervezett impedanciáját

Mivel az 50 ohmos BNC fizikailag csatlakozik egy 75 ohmos BNC csatlakozóhoz, sok technikus véletlenül olyan eltérést hoz létre, amely kívülről nem látható. Telepítés előtt mindig ellenőrizze a csatlakozó cikkszámát, és ha egy csatlakozót a helyszínen cserélni kell, jól láthatóan címkézze fel.

Hogyan válasszunk 75 ohmos koaxiális csatlakozót

A 75 ohmos csatlakozót úgy választja ki, hogy először egyezteti a kábelsorozatot, majd ellenőrizze az impedanciát, a frekvenciakorlátokat és a mechanikus rögzítést. A leggyakoribb választási hiba az, hogy rossz kábelátmérőhöz vásárol egy csatlakozót; mindig ellenőrizze, hogy a csatlakozótest, a középső tüske és a krimpelő vagy kompressziós szerelvény a kábel típusának megfelelő-e.

Kritikus specifikációk, amelyeket át kell tekinteni

  • Impedancia: 75 ohm névleges, a csatlakozó felépítése igazolja, nem csak a címke.
  • Frekvencia tartomány: például BNC 1 GHz-ig, F-típus 1 GHz-ig vagy 3 GHz-es fokozattól függően, N-típus több GHz-ig.
  • Megtérülési veszteség / VSWR: az adás minőségéhez legalább 25 dB visszirányú veszteséget kell keresni a működési sávban; RF szélessáv esetén az 1,3:1-nél jobb VSWR a tipikus cél.
  • Kábel kompatibilitás: RG-59 a vékony, 75 ohmos vezetékekhez, RG-6 a szabványos szélessávú vezetékekhez és RG-11 a vastag főkábelekhez.
  • Szerelési stílus: kábelrögzítés, válaszfal, karima, PCB vagy mikroszalag; mindegyik érinti a telepítési munkát és a környezetvédelmet.
  • Anyag és bevonat: az aranyozott érintkezők ellenállnak a korróziónak a nagy megbízhatóságú berendezésekhez; nikkelezett vagy ónozott testek elfogadhatók beltéri cseppekhez.

Beszerzési szempontok

Ha gyártótól vásárol, kérje el a csatlakozó teljes adatlapját, beleértve az anyagminőséget, a bevonat vastagságát és a VSWR jelentéséhez használt vizsgálati módszert. Egyes olcsó csatlakozók egyformán néznek ki, de szabálytalan dielektromos rések vannak, amelyek szaggatott visszaverődést okoznak. Nagy sorozatok esetén először kérjen mintát, tesztelje a szerszám kompatibilitását, és ellenőrizze az illesztési ciklus besorolását, ha a csatlakozó gyakran leszakad.

A 75 ohmos koaxiális csatlakozók tipikus alkalmazásai

A 75 ohmos koaxiális csatlakozók mindenhol megtalálhatók, ahol impedanciával illesztett video- vagy szélessávú jelek vannak elosztva. A fő alkalmazási területek a következők:

  • Közvetítés és professzionális videó: Az SDI kamerakapcsolatok, a stúdióútválasztók, a patch rekeszek és a gyártási kapcsolók 75 ohmos BNC csatlakozókat használnak.
  • CCTV biztonság: A DVR és a kamera közötti kapcsolatok gyakran 75 ohmos BNC-t használnak RG-59 kábelen keresztül; egyes telepítések F-típust használnak az IP-kamerák hírfolyamához.
  • Kábel TV és szélessáv: Az F-típusú csatlakozók dominálnak a csapból a modembe vagy a set-top boxba.
  • Távközlés: 75 ohmos TNC vagy N csatlakozók jelennek meg a nagysebességű digitális előfizetői vonalakban, a vezeték nélküli backhaul-ban és az időzítési kapcsolatokban.
  • Teszt és mérés: a laboratóriumi video- vagy alapsávi berendezések gyakran 75 ohmos BNC-t használnak, hogy elkerüljék a jitter- és amplitúdóhibákat.

Gyakran Ismételt Kérdések

Az alábbiakban a vásárlók és a technikusok leggyakrabban feltett kérdései vannak a 75 ohmos koaxiális csatlakozókkal kapcsolatban.

Használhatok 75 ohmos csatlakozót 50 ohmos kábelen?

Nem. A csatlakozó belső vezetékének átmérője nem egyezik az 50 ohmos kábel geometriájával, és az impedancia folytonossági hiánya visszaverődést és nagyobb veszteséget okoz. Még rövid patch vezetékek esetén sem megbízható megoldás.

Honnan tudhatom meg, hogy egy BNC csatlakozó 75 ohmos vagy 50 ohmos?

Mérje meg a középső csap átmérőjét egy tolómérővel, vagy ellenőrizze a gyártó cikkszámát. A szabványos BNC esetében a 75 ohmos változat általában kisebb középső tűvel rendelkezik, mint az 50 ohmos változat, de a pontos átmérő a csatlakozó szabványától függ.

Az F-típusú csatlakozók mindig 75 ohmosak?

Az F-típusú csatlakozókat szinte univerzálisan olyan 75 ohmos kábelrendszerekhez tervezték, mint a CATV és a műholdas IF. A gyakorlatban az F-type 75 ohmot jelent, de mindig ellenőrizze az adatlapot, ha a csatlakozót 1 GHz felett használja.

Mi a maximális frekvencia egy 75 ohmos BNC-nél?

A jó minőségű 75 ohmos BNC-csatlakozók általában 1 GHz körüliek. Egyes precíziós verziók 1,5 vagy 2 GHz-re vannak besorolva, de ezen túlmenően a visszatérési veszteség gyorsan csökken.

Végső kiválasztási tanács

A megbízható 75 ohmos telepítéshez először válassza ki a kábel típusának megfelelő csatlakozót, majd ellenőrizze annak impedanciáját, frekvenciáját és VSWR-jét. Ne hagyatkozzon az 50 ohmos és 75 ohmos csatlakozók közötti fizikai kompatibilitásra, és nagyobb vásárlás előtt teszteljen egy mintát.

Böngésszen a RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató mélyebb műszaki áttekintéshez, vagy tekintse át a teljes csatlakozó termékpaletta a BNC, F-típusú, N-típusú és egyéb sorozatok egy helyen történő összehasonlításához. Egy széles csatlakozóportfólióval rendelkező beszállító segíthet szabványosítani a megfelelő 75 ohmos csatlakozót minden alkalmazáshoz.


Kapcsolódó termékek
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
Hírek és frissítések
RF koaxiális csatlakozók útmutatója: típusok, műszaki adatok és kiválasztási tippek
Ipari hírek
2026-07-28
RF koaxiális csatlakozók útmutatója: típusok, műszaki adatok és kiválasztási tippek
An RF koaxiális csatlakozó egy precíziós elektromechanikus alkatrész, amelyet arra terveztek, hogy lezárja vagy összekapcsolja a koaxiális kábeleket, miközben megőrzi a kábel jellemzőit impedancia és az árnyékolás integritását. Ezek a csatlakozók lehetővé teszik a rádiófrekvenciás jelek megbízható továbbítását számtalan rendszeren keresztül – a cellás bázisállomásoktól és a műholdas földi berendezésektől az orvosi diagnosztikai eszközökig és az autóradar modulokig. Nélkülük a modern vezeték nélküli kommunikációt tápláló nagyfrekvenciás jelláncok egyszerűen nem működnének. A globális piac a RF koaxiális csatlakozók 2024-ben körülbelül 4,3 milliárd dollárra becsülték, és az előrejelzések szerint 2032-ig 5,8 százalékos összetett éves növekedési ütemben fog növekedni, ami az 5G infrastruktúra bővülésének és a tárgyak internete eszközeinek elterjedésének köszönhető az iparági elemzések szerint. Ez a növekedés rávilágít arra, hogy mennyire nélkülözhetetlenek ezek a látszólag kis alkatrészek. A rossz csatlakozó kiválasztása jelvisszaverődést okozhat, növelheti a beillesztési veszteséget, és végső soron ronthatja a rendszer teljesítményét. Ez az útmutató mindent tartalmaz, amit tudnia kell – az alapvető működési elvektől a leggyakoribb csatlakozótípusok részletes összehasonlításáig –, hogy megalapozott döntéseket hozhasson következő projektjéhez. Hogyan RF koaxiális csatlakozók Munka RF koaxiális csatlakozók function by extending the coaxial transmission line structure through a precision mating interface, preserving the cable's characteristic impedance at the connection point. A koaxiális kábel egy belső vezetőből, egy dielektromos szigetelőből, egy külső vezetőből (árnyékolásból) és egy védőköpenyből áll. A csatlakozó megismétli ezt a réteges architektúrát: egy középső érintkező hordozza a jelet, egy dielektromos tartó tartja a tűt pontosan, és egy fém test tartja fenn a külső árnyékolási útvonalat. Ez a folyamatos árnyékolás különbözteti meg a koaxiális csatlakozókat az egyszerűbb tűs aljzatú kialakításoktól – ez korlátozza az elektromágneses teret a kábelszerkezeten belül, megakadályozva, hogy a sugárzási veszteség és a külső interferencia megsértse a jelet. Amikor kettő RF koaxiális csatlakozók A középső vezetékeknek szilárd, kis ellenállású érintkezést kell kialakítaniuk, mielőtt a külső testek összekapcsolódnának. Ez a sorrend biztosítja a földelés megfelelő kialakítását, és segít elkerülni a pillanatnyi szakadási állapotokat, amelyek károsíthatják az érzékeny adókomponenseket. Az érintkezési ellenállás a középső vezeték csomópontjában jellemzően 2,5 milliohm alá van tervezve kiváló minőségű csatlakozók esetén, minimálisra csökkentve beillesztési veszteség . Eközben a külső vezetékcsatlakozás folyamatos árnyékolást hoz létre, amely fenntartja a kábel árnyékolási hatékonyságát – jól megtervezett interfészek esetén gyakran meghaladja a 90 dB-t. A csatlakozó viselkedésének megértésében kritikus fogalom a jellegzetes impedancia folytonossági zavar. Minden olyan ponton, ahol a kábel geometriája megváltozik – például egy csatlakozó találkozásánál – a jelenergia egy kis része visszaverődik a forrás felé. A visszavert és az előremenő teljesítmény arányát a VSWR (feszültség állóhullám-arány) ill visszatérési veszteség . Egy tökéletesen illeszkedő csatlakozó VSWR-je 1,0:1, ami nulla visszaverődést jelent. A gyakorlatban a minőségi csatlakozók 1,05:1 és 1,30:1 közötti VSWR értékeket érnek el a névleges frekvencia tartományukban, ami 30 dB és 15 dB közötti visszatérési veszteséget jelent. Ezek a számok azokat a finom határokat jelentik, amelyek elválasztják a jól megtervezett RF összeköttetést a közepestől. A kulcsfontosságú specifikációk, amelyek meghatározzák RF koaxiális csatlakozó Teljesítmény Négy elsődleges elektromos paraméter – a karakterisztikus impedancia, a frekvenciatartomány, a VSWR és a teljesítménykezelés – együttesen határozza meg, hogy egy RF koaxiális csatlakozó alkalmas-e egy adott alkalmazásra. Ezeknek a specifikációknak a megértése elengedhetetlen, mert közvetlenül befolyásolják a jel integritását, a rendszer hatótávolságát és a hosszú távú megbízhatóságot. Az alábbiakban bemutatjuk az egyes paraméterek bontását tipikus értékekkel és a gyakorlatban való jelentésükkel. Jellemző Impedancia A rádiófrekvenciás rendszerek túlnyomó többsége 50 ohmon vagy 75 ohmon működik, és a csatlakozónak pontosan meg kell egyeznie ezzel az impedanciával. Az 50 ohmos impedancia a legtöbb vezeték nélküli kommunikációs, radar- és teszt- és mérőberendezés szabványa, mivel praktikus egyensúlyt képvisel az energiakezelési képesség és az alacsony jelcsillapítás között. A 75 ohmos impedanciát elsősorban a videó- ​​és kábeltelevízió-elosztó hálózatokban használják, ahol a hosszú kábelfutások során bekövetkező jelveszteség minimalizálása elsőbbséget élvez az energiaátvitellel szemben. Ha 50 ohmos csatlakozót csatlakoztat egy 75 ohmos kábelhez, az impedancia eltérést okoz, ami a beeső teljesítmény körülbelül 4 százalékát tükrözi, ami érzékeny vevőrendszerekben elfogadhatatlan lehet. Csatlakoztatás előtt mindig ellenőrizze a csatlakozó testére bélyegzett vagy az adatlapon megadott névleges impedanciát. Frekvencia tartomány Minden csatlakozótípus rendelkezik egy maximális használható frekvenciával, amelyen túl magasabb rendű terjedési módok jelennek meg, és a teljesítmény gyorsan romlik. Ezt a frekvenciahatárt elsősorban a csatlakozó belső dielektromos tartójának fizikai méretei és a külső vezető átmérője határozza meg. Amikor az üzemi hullámhossz összehasonlíthatóvá válik a csatlakozó keresztmetszeti méreteivel, a koaxiális szerkezet képes támogatni a nem TEM (transzverzális elektromágneses) hullámvezető módokat. Ezek a nem kívánt üzemmódok elszívják az energiát a tervezett jelúttól, és mély nullákat hoznak létre az átviteli válaszban. Az alábbi táblázat több széles körben használt csatlakozócsalád tipikus maximális frekvenciáját mutatja be. Maximális frekvencia összehasonlítása csatlakozótípus szerint BNC 4 GHz SMB 4 GHz MCX 6 GHz TNC 11 GHz N-típusú 18 GHz SMA 26,5 GHz 3,5 mm 33 GHz 2,92 mm 40 GHz 1,85 mm 67 GHz Tipikus maximális működési frekvenciák az IEC 61169 szabvány szerint. A tényleges teljesítmény a csatlakozó minőségétől és pontosságától függ. Vegye figyelembe, hogy az SMA-csatlakozó kompakt mérete ellenére precíziós változatában eléri a 26,5 GHz-et, így a mikrohullámú laboratóriumok igáslója. A 40 GHz feletti milliméterhullámú alkalmazásokhoz kisebb csatlakozók, például a 2,92 mm-es és az 1,85 mm-es típusok válnak szükségessé, mivel csökkentett méreteik a magasabb rendű üzemmódok vágási frekvenciáját jóval a működési sávon túlra tolják. VSWR és Visszatérési veszteség A VSWR és a visszatérési veszteség két módja annak, hogy ugyanazt a jelenséget számszerűsítsük: mekkora jelteljesítmény tükröződik a csatlakozó interfészén. A VSWR-t arányban fejezzük ki (például 1,15:1), míg a megtérülési veszteséget decibelben fejezzük ki (például 23 dB). Az összefüggés fordított – az alacsonyabb VSWR nagyobb visszatérési veszteséget jelent, mindkettő jobb impedanciaillesztést jelez. Az 1,10:1-es VSWR körülbelül 26 dB-es visszatérési veszteséget jelent, ami azt jelenti, hogy az előremenő teljesítménynek csak körülbelül 0,2 százaléka tükröződik. Ezzel szemben az 1,50:1-es VSWR nagyjából 14 dB-es visszirányú veszteséget ad, a teljesítmény körülbelül 4 százalékával. Érzékeny vevőalkalmazásokhoz általában 1,20:1 alatti VSWR ajánlott a teljes működési sávban. Erőkezelés Az energiakezelési képességet két tényező korlátozza: a dielektromos fűtés nagy átlagos teljesítmény mellett és a feszültségletörés nagy csúcsteljesítménynél. Az átlagos névleges teljesítményt – jellemzően néhány watt szubminiatűr csatlakozóknál több kilowattig nagy N-típusú csatlakozók esetén – az határozza meg, hogy a csatlakozó milyen hatékonyan vezeti el a dielektromos anyagban és az érintkező interfészekben keletkező hőt. Magas hőmérsékleten a dielektrikum meglágyul vagy elszenesedhet, ami katasztrofális meghibásodáshoz vezethet. A csúcsteljesítmény kezelését a dielektromos anyag áttörési feszültsége, valamint a belső és külső vezetők közötti távolság korlátozza. A nagy teljesítményű alkalmazásokhoz tervezett csatlakozók gyakran nagyobb keresztmetszettel rendelkeznek, és PTFE (politetrafluor-etilén) dielektrikumokat használnak, amelyek nagy áttörési szilárdsága meghaladja a 20 kV/millimétert. Mindig olvassa el a gyártó leértékelési görbéit, amelyek jellemzően jelentős teljesítménycsökkenést mutatnak a frekvencia vagy a környezeti hőmérséklet növekedésével. Gyakori típusai RF koaxiális csatlakozók Az RF koaxiális csatlakozótípusok sokfélesége több évtizedes mérnöki fejlődést tükröz, és mindegyik kialakítást a frekvencia, méret, teljesítmény és mechanikai robusztusság meghatározott kombinációjára optimalizálták. Az alábbi táblázat a legszélesebb körben használt csatlakozócsaládok fej-fej összehasonlítását tartalmazza, kiemelve azok meghatározó jellemzőit és jellemző alkalmazásait. Csatlakozó típusa Impedancia Max Frekvencia Kapcsoló mechanizmus Kulcs alkalmazás BNC 50/75 ohm 4 GHz Bajonett Tesztfelszerelés, videó SMA 50 ohm 26,5 GHz Menetes Mikrohullámú sütő, 5G, Wi-Fi N-típusú 50/75 ohm 18 GHz Menetes Bázisállomások, adás TNC 50 ohm 11 GHz Menetes Repülőgép, vibrációra hajlamos SMB 50/75 ohm 4 GHz Felpattintható Autóipari, kompakt készülékek MCX 50/75 ohm 6 GHz Felpattintható GPS, IoT modulok 2,92 mm 50 ohm 40 GHz Menetes Satcom, mm-hullám 1,85 mm 50 ohm 67 GHz Menetes K+F, 5G mm-hullámú tesztelés Széles körben használt RF koaxiális csatlakozótípusok összehasonlítása kulcsfontosságú specifikációikkal és tipikus felhasználási eseteikkel. Az adatok az IEC 61169 sorozat szabványain alapulnak. Ezeken a főbb típusokon túl számos speciális csatlakozó érdemel említést. A QMA és QN csatlakozók SMA és N típusú gyorszáras változatokat kínálnak, csökkentve a telepítési időt, miközben megőrzik az elektromos teljesítményt. A 7/16 DIN csatlakozó nagy érintkezési felületeivel a 2 kW-ot meghaladó teljesítményszintet is képes kezelni cellás frekvenciákon, és továbbra is a nagyteljesítményű bázisállomások alapvető eleme. A vektorhálózat-elemző tesztkábelek fázisstabil alkalmazásokhoz a precíziós rés nélküli külső vezetőkkel ellátott csatlakozók minimalizálják a fázisváltozást a hajlítás során. Hogyan to Choose the Right RF koaxiális csatlakozó A megfelelő RF koaxiális csatlakozó kiválasztásához hat, egymástól függő kritérium értékelésére van szükség: működési frekvencia, impedancia, teljesítményszint, környezeti feltételek, méretkorlátozások és a párosítási ciklus követelményei. A kiválasztási folyamat az elektromos specifikációkkal kezdődik, és leszűkül a mechanikai és környezetvédelmi szempontokra. Az alábbiakban egy lépésről lépésre bemutatott keretrendszer látható, amelyet a mérnökök a döntés szisztematikus meghozatalához használnak. Határozza meg a maximális működési frekvenciát. Szorozza meg rendszere legmagasabb frekvenciáját legalább 1,5-ös biztonsági tényezővel, hogy biztosítsa, hogy a csatlakozó jóval a vágási frekvencia alatt működjön. 6 GHz-es Wi-Fi rendszer esetén a 11 GHz-es vagy magasabb névleges csatlakozó megfelelő tartalékot biztosít. Erősítse meg a jellemző impedanciát. Szinte minden modern RF rendszer 50 ohmot használ. Ha régi videoelosztó vagy kábeltévé-berendezéssel dolgozik, ellenőrizze, hogy szükség van-e 75 ohmos csatlakozókra. Mérje fel az energiakezelési igényeket. A 10 watt átlagteljesítményt meghaladó átviteli útvonalak esetén előnyben részesítse a nagyobb csatlakozótípusokat, mint például az N-típusú vagy a 7/16 DIN-es. Az 1 watt alatti jelű, csak vételi alkalmazásokhoz az olyan szubminiatűr csatlakozók, mint az SMB vagy MCX, tökéletesen megfelelőek. Értékelje a környezeti expozíciót. A kültéri telepítésekhez IP67 vagy IP68 besorolású időjárásálló csatlakozókra van szükség. A menetes tengelykapcsoló mechanizmusok (N-típusú, TNC, SMA) sokkal jobban ellenállnak a vibráció által kiváltott kilazulásnak, mint a bajonett- vagy rápattintható kivitelek. Ha sópermet vagy korrozív atmoszféra van jelen, adjon meg rozsdamentes acél testű csatlakozókat és aranyozott középső érintkezőket. Vegye figyelembe a rendelkezésre álló helyet. Sűrű PCB-elrendezéseknél a csatlakozó lábnyoma számít. Egy MCX-csatlakozó nagyjából 60 százalékkal kevesebb kártyaterületet foglal el, mint az SMA-csatlakozó. A legszűkebb helyeken az U.FL és hasonló ultraminiatűr csatlakozók akár 6 GHz-es frekvenciákat is támogatnak egy kártyára szerelt, mindössze néhány négyzetmilliméteres aljzattal. Tervezze meg a párzási ciklusokat. A BNC-csatlakozók 500 vagy több párosítási ciklusra vannak méretezve, így ideálisak tesztbeállításokhoz, ahol a csatlakozások gyakran változnak. A finom menetekkel rendelkező SMA-csatlakozók általában 200-500 ciklusra vannak besorolva, mielőtt a teljesítményromlás mérhetővé válik. A több ezer ciklust igénylő alkalmazásoknál fontolja meg a cserélhető interfészkomponensekkel rendelkező csatlakozókat. Gyakori buktató, hogy figyelmen kívül hagyjuk a csatlakozó hatását az egész rendszerre beillesztési veszteség . Mindegyik csatlakozópár 0,05 dB és 0,3 dB közötti veszteséggel jár, a frekvenciától és a csatlakozó minőségétől függően. Egy hosszú jelláncban több összeköttetéssel ezek a kis veszteségek felhalmozódnak. 18 GHz-en egyetlen SMA csatlakozópár általában körülbelül 0,15 dB veszteséggel jár. Tíz ilyen csatlakozás 1,5 dB veszteséget okozna, ami az adóteljesítmény közel 30 százalékos csökkentésének felel meg. A jelútban a csatlakozó csomópontok számának minimalizálása egyszerű módja a kapcsolat költségvetésének megőrzésének. Bevált telepítési gyakorlatok és gyakori hibák Az RF koaxiális csatlakozók megfelelő felszerelése éppolyan kritikus, mint a megfelelő típus kiválasztása – a rosszul összeszerelt csatlakozó még a legdrágább kábel és berendezés teljesítményét is megcáfolhatja. A rádiófrekvenciás rendszerek meghibásodására vonatkozó helyszíni tanulmányok következetesen a csatlakozókkal kapcsolatos problémákat azonosítják a három fő kiváltó ok egyikeként, a kábelkárosodás és a víz behatolása mellett. A fegyelmezett telepítési eljárás követése drámaian növeli a megbízhatóságot. Használja a megfelelő csupaszító szerszámot. A koaxiális kábel csupaszításához pontos méretekre van szükség a középső vezető, a dielektrikum és a külső vezető kitettségéhez. Már 0,5 mm-es eltérés is rossz érintkezést okozhat, vagy impedanciaütközést okozhat. A speciális kábeltípusokhoz kalibrált lehúzó szerszámok kiküszöbölik ezt a változatosságot. Alkalmazza a megadott nyomatékot. A menetes csatlakozók ajánlott forgatónyomaték-tartománya SMA esetén általában 0,8–1,1 Nm, N-típus esetén pedig 1,5–2,0 Nm. Az alulnyomaték olyan rést hagy maga után, amely rontja az árnyékolást és megnöveli VSWR . A túlzott meghúzás elronthatja a meneteket, vagy torzíthatja a középső vezeték foglalatát. A kalibrált nyomatékkulcs minden laborban vagy gyártósorban megtérülő befektetés. Párosítás előtt ellenőrizze. Szemrevételezéssel ellenőrizze a középső csap egyenességét, a dielektromos felületet pedig repedések vagy szennyeződések szempontjából. A meggörbült középső tű véglegesen károsíthatja a csatlakozó csatlakozó aljzatát. Még a dielektrikumon lévő mikroszkopikus fémtörmelék is képes vezető utat létrehozni, amely megváltoztatja az impedanciát. Gondosan igazítsa össze a csatlakozókat. A rosszul beállított menetes csatlakozó erőltetése keresztbe csavarhatja a tengelykapcsoló anyát, és tönkreteheti mindkét csatlakozót. Csavarja be a szálakat kézzel legalább két teljes fordulatig, mielőtt csavarkulcsot használna. Ha ellenállást érez, álljon meg és igazítsa újra. Védje a nem használt csatlakozókat. A nyitott csatlakozófelületeken felhalmozódik a por, a nedvesség és a sérülések. A fel nem használt csatlakozókat mindig takarja le porvédő sapkával. Kültéri telepítéshez használjon időjárásálló kupakokat tömítő tömítésekkel, amelyek IP-címe megegyezik a csatlakozóval. A forrasztás és a krimpelés a két domináns rögzítési mód a kábelre szerelhető csatlakozóknál. A krimpelt típusú csatlakozók, ha a megfelelő szerszámkészlettel alkalmazzák, nagymértékben megismételhető csatlakozásokat eredményeznek állandó elektromos teljesítménnyel. Ezenkívül elkerülik a forrasztás során fellépő hő okozta dielektromos károsodást. A forrasztott középső csapok azonban gyakran alacsonyabb érintkezési ellenállást érnek el – jellemzően 1 milliohm alatt – a krimpelt csatlakozások 2–3 milliohmhoz képest. Az olyan helyszíni telepítéseknél, ahol esetleg nem állnak rendelkezésre speciális krimpelőszerszámok, a bilincs típusú csatlakozók praktikus kompromisszumot kínálnak: nyomóanya segítségével rögzítik a kábelt anélkül, hogy forrasztás vagy precíziós krimpelés szükséges. Alkalmazások az iparágakban RF koaxiális csatlakozók serve as the universal interface language of high-frequency electronics, appearing in virtually every industry that relies on wireless communication or precision signal processing. Minden szektor egyedi követelményeket támaszt a csatlakozók teljesítményével szemben, ami a csatlakozótípusok és -minőségek folyamatos diverzifikációját eredményezi. Távközlés A cellás bázisállomások nagymértékben támaszkodnak az N-típusú és 7/16 DIN csatlakozókra energiakezelésük és időjárásállóságuk miatt. Egyetlen 5G bázisállomás több mint 60-at tartalmazhat RF koaxiális csatlakozós antennatömbjein és rádióegységein keresztül. Repülés és védelem A műholdas transzponderek és radarrendszerek olyan csatlakozókat igényelnek, amelyek ellenállnak a szélsőséges vibrációnak és a hőciklusnak. A TNC és a precíziós SMA csatlakozók gyakori választások, gyakran rozsdamentes acél testekkel és -65 C és 165 C közötti kiterjesztett hőmérsékleti besorolással. Orvosi eszközök Az MRI-rendszerek és a rádiófrekvenciás ablációs berendezések nem mágneses csatlakozóváltozatokat használnak a képalkotó mezőkkel való interferencia elkerülése érdekében. Ezek a csatlakozók gyakran aranyozottak, hogy biztosítsák a biológiai kompatibilitást és a korrózióállóságot az ismételt sterilizálási ciklusok során. Autóipar A modern járművek több rádiófrekvenciás alrendszert tartalmaznak – GPS-t, műholdas rádiót, Bluetooth-ot és egyre inkább 77 GHz-es radarokat az ADAS számára. Az SMB és FAKRA csatlakozók uralják ezt a helyet, köszönhetően a rápattintható kényelemnek és a színkódolt kulcsozásnak, amely megakadályozza a hibás illeszkedést az összeszerelősoron. Teszt és mérés A vektorhálózat-elemzők és spektrumanalizátorok precíziós minőségű csatlakozókat használnak rés nélküli külső vezetőkkel és szűk mérettűréssel. A metrológiai minőségű SMA és a 3,5 mm-es csatlakozók 1,05:1 alatt és 26,5 GHz-ig érik el a VSWR-t, ami elengedhetetlen a pontos mérésekhez. Műsorszórás A televízió- és rádióadók több száz watttól több tíz kilowattig terjedő teljesítményszinten működnek. A nagy karimás csatlakozók és a merev vonalszakaszok EIA-szabványos karimákkal kezelik ezeket az extrém teljesítményszinteket, miközben alacsony VSWR-t tartanak fenn a sugárzási sávban. Az autóipar külön figyelmet érdemel, mivel jelentős innovációt hajt a csatlakozók miniatürizálásában. Egy 2025-ben gyártott luxusjármű több mint 25 egyedi RF-kapcsolatot tartalmazhat, amelyek 1,5 GHz-től (GPS) 77 GHz-ig (radar) terjednek. Az ISO 20860 szabvány szerint szabványosított FAKRA csatlakozórendszer az autóipari RF de facto interfészévé vált, robusztus rápattintható mechanizmust kínál másodlagos reteszelő funkciókkal és színkódolt házokkal, amelyek megakadályozzák az összeszerelési hibákat. Utódja, a mini-FAKRA rendszer körülbelül 80 százalékkal csökkenti a csatlakozók hangerejét, miközben támogatja az akár 20 GHz-es frekvenciákat, így kezeli a modern járművek tömegének és helyének csökkentésére irányuló könyörtelen nyomást. Jövőbeli trendek RF csatlakozó Technológia A rádiófrekvenciás koaxiális csatlakozóipar három egyértelmű irányban fejlődik: magasabb frekvenciák az 5G-milliméter-hullámú és 6G-kutatáshoz, kisebb helyigény a sűrű elektronikus csomagoláshoz, és intelligensebb csatlakozók beágyazott érzékelési képességekkel. Ezek a trendek nem zárják ki egymást – gyakran összefolynak a következő generációs tervekben, amelyek egyidejűleg több fronton feszegetik a teljesítmény határait. A frekvenciaigények továbbra is felfelé ívelnek. Az 5G új rádió specifikációi 52,6 GHz-re terjednek ki az FR2-2 sávban, a korai 6G kutatás pedig 100 GHz feletti frekvenciákat tár fel. Ez felgyorsította az 1,0 mm-es, 110 GHz-es, sőt a 0,8 mm-es, 145 GHz-es működésre képes csatlakozók elfogadását. Ezeken a frekvenciákon a hullámhosszt egyszámjegyű milliméterben mérik, és a csatlakozók tűrését néhány mikron – nagyjából az emberi hajszál átmérőjének egytizede – pontossággal kell szabályozni. A precíziós megmunkálás és a fejlett bevonási technikák, beleértve a gyémántesztergált felületeket és az ultrasima arany bevonatokat, elengedhetetlenek az elfogadható minőség eléréséhez beillesztési veszteség ezeken a frekvenciákon. A miniatürizálás ugyanolyan fontos. A hordható eszközök, a beültethető orvosi érzékelők és a sűrű fázissoros antennák térnyerése olyan csatlakozókat igényel, amelyek minimális helyet foglalnak el, miközben teljes RF teljesítményt nyújtanak. A mikrokoaxiális csatlakozók szegmense, amelyet olyan típusok képviselnek, mint az U.FL és a W.FL, a piaci adatok szerint évente több mint 12 százalékkal nőtt. Ezek az 1,5 mm-nél kisebb magasságú csatlakozók lehetővé teszik a kártya-lap és a kártya-antenna kapcsolatokat olyan szűk helyben, amelyek lehetetlenek lennének a hagyományos SMA vagy MCX csatlakozókkal. A legérdekesebb fejlemény talán az intelligens csatlakozók megjelenése. A kutatók és a gyártók azt vizsgálják, hogyan ágyazhatók be RFID-címkék vagy egyszerű érzékelőáramkörök a csatlakozótestekbe, hogy lehetővé tegyék az automatikus azonosítást és az állapotfigyelést. Egy intelligens RF koaxiális csatlakozó jelentheti saját párzási állapotát, hőmérsékletét és kumulatív teljesítményét egy központi felügyeleti rendszernek. Ez a képesség felbecsülhetetlen értékű lenne olyan nagy létesítményekben, mint például a mobiltornyok telephelyei, ahol egyetlen hely több száz csatlakozót tartalmazhat, amelyeket nehéz külön-külön ellenőrizni. A korai prototípusok bebizonyították, hogy megvalósítható a passzív RFID chip integrálása egy N-típusú csatlakozótestbe anélkül, hogy mérhetően befolyásolná a 3 GHz alatti rádiófrekvenciás teljesítményt. Gyakran Ismételt Kérdések Mi a különbség az 50 ohm és a 75 ohm között? RF koaxiális csatlakozós ? A különbség a belső vezeték átmérőjének a külső vezető átmérőhöz viszonyított arányában rejlik, ami beállítja a karakterisztikát impedancia . Az 50 ohmos csatlakozónak nagyobb a középső tűje a test átmérőjéhez képest, mint a 75 ohmos csatlakozóé. Bár külsőleg hasonlónak tűnhetnek, az 50 ohmos és 75 ohmos csatlakozók keverése impedancia szakadást hoz létre, ami jelvisszaverődést okoz. A fizikai méretek eléggé különböznek ahhoz, hogy az inkompatibilis impedanciák összekapcsolásának kényszerítése károsíthatja a középső érintkezőket. Csatlakoztatás előtt mindig ellenőrizze az impedancia jelölést. Használhatók SMA csatlakozók 18 GHz felett? A szabványos SMA csatlakozók 18 GHz-re vannak besorolva, de a precíziós minőségű SMA csatlakozók szűkebb mérettűréssel akár 26,5 GHz-en is működhetnek. E frekvencia felett a 3,5 mm-es csatlakozó – amely mechanikailag kompatibilis az SMA-val, de légdielektrikumból és kiváló felépítésből áll – 33 GHz-re bővíti a használható tartományt. A 33 GHz feletti alkalmazásoknál a 2,92 mm-es csatlakozó (gyakran K-csatlakozónak nevezik) eléri a 40 GHz-et, miközben megőrzi a mechanikai kompatibilitást az SMA és a 3,5 mm-es típusokkal, lehetővé téve a szélessávú tesztbeállítások vegyes használatát. Mindig ellenőrizze a csatlakozó fokozatát, mielőtt a frekvenciahatár közelében dolgozik. Hogyan often should RF koaxiális csatlakozós ellenőrizni vagy cserélni? A nagy igénybevételt jelentő környezetben, például tesztlaboratóriumokban lévő csatlakozókat minden használat előtt szemrevételezéssel meg kell vizsgálni, és legalább havonta elektromosan ellenőrizni kell egy hálózati elemzővel. Keressen kopott bevonatot a középső csapon, törmeléket a dielektromos felületen és a vezető külső felületének deformációját. A helyhez kötött létesítményeknél, például a cellás bázisállomásoknál az éves ellenőrzés jellemző, különös tekintettel az időjárási tömítés integritására és a korrózióra. A névleges illesztési ciklusszámát túllépő csatlakozót – menetes típusoknál jellemzően 200-500 ciklus – akkor is ki kell cserélni, ha nem látható sérülés, mert az érintkezési felületek mikroszkopikus kopása növeli az érintkezési ellenállást és leromlik. VSWR . Mi okozza a magas VSWR újonnan telepített csatlakozóban? A magas VSWR új telepítéseknél általában az alábbi okok valamelyikéből adódik: nem megfelelő kábelcsupaszítás, amely túl hosszúra vagy túl rövidre hagyja a dielektrikumot, rosszul préselt vagy forrasztott középső csap, törmelék szorult az illeszkedő felületek közé, nem megfelelő nyomaték a csatlakozó anyán, vagy a csatlakozó és a kábel impedancia eltérése. Diagnosztizáljon leválasztással, ellenőrzéssel, izopropil-alkohollal történő tisztítással és nyomatékkulccsal történő összeszereléssel. Ha a probléma továbbra is fennáll, minden egyes csatlakozót külön-külön teszteljen egy jól ismert kábellel, hogy elkülönítse a hibás alkatrészt. Az aranyozott csatlakozók mindig jobbak, mint az ezüstözöttek? Nem feltétlenül – minden bevonatanyagnak megvannak az előnyei. Az aranyozott bevonat kiváló korrózióállóságot és stabil érintkezési ellenállást biztosít az idő múlásával, így ez a preferált választás precíziós tesztberendezésekhez és kültéri telepítésekhez. Az ezüstbevonat valamivel alacsonyabb ömlesztett vezetőképességet biztosít, mint az arany, ami csökkentheti beillesztési veszteség néhány század decibellel mikrohullámú frekvenciákon. Az ezüst azonban idővel elhalványul, ha a levegőben lévő kénvegyületeknek van kitéve, ami potenciálisan növeli az érintkezési ellenállást. A nikkelezést néha alsó rétegként használják, de ritkán használják elsődleges érintkezési felületként a nagyobb ellenállás miatt. A legtöbb alkalmazásnál a nikkelre bevont aranyozás biztosítja a legjobb egyensúlyt a teljesítmény és a tartósság között. ...
Koaxiális kábelválasztási útmutató: Kábel, csatlakozók és RF teljesítmény kiválasztása
Ipari hírek
2026-08-21
Koaxiális kábelválasztási útmutató: Kábel, csatlakozók és RF teljesítmény kiválasztása
Egy rádiófrekvenciás mérnök egyszer azt mondta nekem, hogy a legtöbb helyszíni hiba nem alkatrészhiba; ezek szelekciós kudarcok. A koaxiális kábel kiválasztása három döntéssel kezdődik: jellemző impedancia, kábelméret és csatlakozócsalád. Helyezze ezt a hármat, és a kialakítás többi részének kiszámítható jelútja lesz. Tévedjen el egyet, és hetekig szaggatott elmélkedéseket fog hibakeresni. A koaxiális kábel és csatlakozója egy szerelvény, nem pedig két rész. Egy megfelelően illeszkedő pár folyamatosan tartja az impedanciát a PCB-től az antenna vagy a műszerportig, míg egy páratlan kombináció visszaverődést, melegítést és szaggatott jeleket hoz létre. Ezért ez az útmutató a kábelt és annak lezárását egyetlen kiválasztási folyamatként kezeli. Mi a koaxiális kábel, és miért számít a geometria? A koaxiális kábel egy hengeres jelhordozó, amely négy koncentrikus rétegből áll: belső vezetőből, dielektromos távtartóból, vezetőképes árnyékolásból és védőköpenyből; karakterisztikus impedanciáját a belső vezető átmérőjének az árnyékolás átmérőjéhez viszonyított aránya határozza meg. Változtassa meg ezt az arányt, vagy változtassa meg a dielektrikumot, és az impedancia akkor is megváltozik, ha a külső átmérő változatlan marad. Ugyanez a geometria szabályozza a csillapítást és a teljesítménykezelést is. A nagyobb kábelek általában kisebb veszteséggel és nagyobb teljesítményűek, de többe kerülnek, nagyobb a súlyuk és kevésbé hajlíthatók meg. Ez a kompromisszum minden gyakorlati választás kiindulópontja. Válasszon 50 Ohm-ot RF-hez és 75 Ohmot videóelosztáshoz Használjon 50 ohmot, ha rádiófrekvenciás, mikrohullámú vagy telekommunikációs jel, és 75 ohmot használjon videó-, adás- és kábeltelevíziós terjesztéshez. Az 50 ohmos érték praktikus kompromisszum az alacsony csillapítás és a nagyobb teljesítménykezelés között, míg a 75 ohm csökkenti a videofrekvenciák veszteségét, és a CATV infrastruktúra szabványos impedanciájává vált. Az impedanciarendszerek keverése nagyon rövid ideig lehetséges, de általában visszatérési veszteségbe kerül. Az 50 ohmos rendszerbe behelyezett 75 ohmos kábel minden átmenetnél kis impedanciaütközést hoz létre, ami rontja a VSWR-t, és hullámzást ad az áteresztősávon. 50 ohmos és 75 ohmos koaxiális rendszerek: jellemző alkalmazások és jellemzők Impedancia Piac Tipikus kábelek Csatlakozó családok 50 ohm RF/mikrohullámú sütő, mobil, Wi-Fi, GPS, teszt RG-58, RG-174, RG-213, félmerev SMA, N, TNC, BNC, 7-16 75 ohm CCTV, kábel TV, sugárzott videó RG-59, RG-6, RG-11 F, BNC, RCA A kábel legfontosabb paraméterei: Veszteség, teljesítmény, árnyékolás és rugalmasság Hasonlítsa össze először négy elektromos paramétert: csillapítás, teljesítménykezelés, árnyékolás hatékonysága és impedanciastabilitás; majd adjunk hozzá mechanikai rugalmasságot és környezetvédelmi minősítést. A csillapítás a frekvenciával nő, így a 100 MHz-re kiválasztott kábel 2,4 GHz-en használhatatlanná válhat. Például az RG-58 10 méteres futása 900 MHz-en 6-7 dB nagyságrendű veszteséget okozhat, míg az azonos hosszúságú RG-213 nagyjából 2-3 dB-t. A nagyobb vezető és dielektrikum egyszerűen kevesebb rádiófrekvenciás energiát oszlat el. Az RG-174 vékonyabb és veszteségesebb, mint az RG-58, ezért alkalmas rövid kötegkötésekre, nem pedig hosszú adagolójáratokra. Reprezentatív RG-stílusú kábelek; a veszteség trendje relatív, nem fix érték Kábel Impedancia Átmérő Rugalmasság Tipikus használat Veszteség trend RG-58 50 ohm Körülbelül 5 mm Jó Tesztvezetékek, rövid RF jumperek Mérsékelt RG-174 50 ohm Körülbelül 2,5 mm Nagyon jó Belső modul vezetékezés, GPS pigtail Magasabb RG-213 50 ohm Körülbelül 10 mm Merev Bázisállomási adagolók, nagyobb teljesítmény Lejjebb RG-6 75 ohm Körülbelül 7 mm Jó CATV, műholdas, hosszú videó fut Lejjebb RG-59 75 ohm Körülbelül 6 mm Jó CCTV, rövid videó linkek Mérsékelt RG-11 75 ohm Körülbelül 10 mm Merev Hosszú CATV cseppek Lejjebb Csatlakozó kiválasztása: Egyezzen meg a kábelfurattal, frekvenciával és környezettel A csatlakozó az RF koaxiális szerelvények leginkább meghibásodó része, ezért válassza ki az impedancia, a frekvenciatartomány, a mechanikus csatolás és a pontos kábelátmérő alapján, hogy illeszkedjen; majd gyártás előtt ellenőrizze a bevonatot, a nyomatékot és a tömítést. A legtöbb csatlakozócsalád rugalmas és félmerev kábelekhez való változatban is elérhető, és egy jó sorozat magasabb a tényleges működési frekvenciánál, mert ritkán tökéletes 50 vagy 75 ohmos vezeték. A csatlakozócsalád véglegesítése előtt ellenőrizze a teljes specifikációs mátrixot a mieinkkel RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató , amely részletesebben tartalmazza a típusokat, specifikációkat és a kiválasztási tippeket. Gyakori koaxiális csatlakozócsaládok és jellemző alkalmazásaik Csatlakozó Impedancia Frekvencia Tipikus kábel Használja BNC 50/75 ohm 4 GHz-ig RG-58, RG-59 Tesztműszerek, videó TNC 50 ohm 11 GHz-ig RG-58, RG-213 Rezgésálló kültéri csatlakozók N 50 ohm 11 GHz-ig RG-213, kis veszteségű rugalmas, félmerev Kültéri antennák, feederek SMA 50 ohm 18 GHz-ig RG-58, RG-174, félmerev Modulportok, tesztberendezések MCX / MMCX 50 ohm 6 GHz-ig Mikro-koax Kompakt PCB-antenna kapcsolatok 7-16 DIN 50 ohm 7,5 GHz-ig Nagy átmérőjű adagolók Bázisállomások, nagy teljesítmény Ha a kábel egy kültéri antennát táplál, N típusú RF koaxiális csatlakozók időjárásálló konstrukciót és stabil elektromos teljesítményt biztosítanak a mobil és a Wi-Fi sávokon. Kompakt RF modulokhoz és tesztportokhoz, SMA RF koaxiális csatlakozók marad az alapértelmezett interfész 18 GHz-ig. A bázisállomás adóihoz pedig 7-16 DIN RF koaxiális csatlakozók alacsonyan tartsa a beillesztési veszteséget és az intermodulációt magas teljesítményszinten. Nagykereskedelmi 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók gyártója és a 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók tényezője... Termék megtekintése → SMA RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA RF koaxiális csatlakozók gyártója és az SMA RF koaxiális csatlakozók gyára. Termék megtekintése → N RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N RF koaxiális csatlakozók gyártója és az N RF koaxiális csatlakozók gyára, amely... Termék megtekintése → Az árnyékolás és a dielektrikum választása befolyásolja a zajállóságot és a stabilitást Az árnyékolás meghatározza, hogy mennyi külső zaj éri el a belső vezetőt, és mennyi jel szivárog ki; zsúfolt környezetben vagy nagy sebességű adatátviteli útvonalakon használjon kettős árnyékolású vagy fóliával és fonattal ellátott konstrukciókat az egyszeres fonat helyett. A fóliaréteg blokkolja a nagyfrekvenciás zajokat, míg a fonott réteg mechanikai szilárdságot és alacsony ellenállású földelést biztosít. A dielektrikum ugyanilyen fontos: a szilárd polietilén gazdaságos, de veszteségesebb a mikrohullámú frekvenciákon, míg a hab vagy PTFE dielektrikum magasabb költség mellett alacsonyabb csillapítást eredményez. A hab dielektrikum könnyebb és rugalmasabb, de érzékenyebb a zúzódásra és a nedvességre, ezért tartsa fenn beltéri használatra, és válasszon szilárd dielektrikumot kültéri vagy nagy vibrációjú utakhoz. Alkalmazás alapú kiválasztás összefoglalója A kábel kiválasztásának leggyorsabb módja, ha a telepítési környezetből indul ki, és hagyja, hogy a rádiófrekvenciás követelmények szűkítsék a kábel- és csatlakozócsaládot: a hosszú kültéri futások a csillapítást és az időjárás elleni szigetelést, a modulszintű vezetékek a méretet és a rugalmasságot, a tesztbeállítások pedig az ismételhető impedanciát és a stabil csatlakozónyomatékot részesítik előnyben. Bázisállomás feeder Használjon 7-16 DIN vagy N csatlakozót alacsony veszteségű hab-dielektromos kábellel; ellenőrizze az intermodulációs teljesítményt. Teszt és mérés Használjon SMA csatlakozókat félmerev kábellel, és ellenőrizze a VSWR stabilitását ismételt hajlítás és nyomaték mellett. IoT és hordozható eszközök Használjon MMCX-et vagy MCX-et mikrokoaxiálissal, hogy helyet takarítson meg a táblán, és könnyű, rugalmas antennavarratot biztosítson. CCTV és videó Használjon RG-59-et vagy RG-6-ot BNC csatlakozókkal, tartsa a rendszert 75 ohmon, hogy elkerülje a látható jelhibákat. Kültéri antenna betáplálás Használjon N csatlakozókat kettős árnyékolású rugalmas kábellel és időjárásálló csatlakozással az antennánál. Mikrohullámú kártya összekapcsolása Használjon SMP vagy 2,92 mm-es csatlakozókat félmerev kábellel a 10 GHz feletti teljesítmény szabályozásához. Gyakorlati beszerzési szempontok a gyártáshoz A mennyiségi rendeléseknél ellenőrizze a mechanikai tűréseket, a bevonat minőségét és a tételek közötti impedancia konzisztenciáját, ahelyett, hogy csak az adatlapra hagyatkozna; egy prototípus padon működő csatlakozó meghibásodhat a terepen, ha a kábel középső vezetékének átmérője a csatlakozó krimpelési tartományának szélén helyezkedik el. Kérje beszállítójától az illeszkedési méretek ellenőrzését, a kábelrögzítési erőt és a környezetvédelmi dokumentációt. Egy dedikált RF-csatlakozó-gyártó széles katalógussal is csökkentheti a szállítók számát, különösen akkor, ha az összekapcsolások bonyolulttá válnak. Kicsi, egyértelműen azonosítható készlet intertípusú RF adapterek lefedi a szokatlan átmeneteket az előhívás és a tesztelés során, így egyetlen méréshez nem kell újra kábeleznie a működő beállítást. Koaxiális kábelválasztás GYIK Használhatok 75 ohmos kábelt 50 ohmos rendszerben? A rövid ideiglenes jumperek működnek, de az eltérés növeli a visszatérési veszteséget, és hullámzást okozhat a szűk sávszélességű rendszerekben. Kerülje el ezt a kombinációt éles vagy bármilyen stabil VSWR-t igénylő hivatkozás esetén. Mi a különbség az RG-6 és az RG-59 között? Az RG-6 nagyobb vezetővel és kisebb csillapítással rendelkezik, így jobb választás műholdhoz, hosszú kábelekhez és nagyfrekvenciás videóhoz; Az RG-59 vékonyabb, olcsóbb, és még mindig megfelelő a rövid CCTV-kapcsolatokhoz. Melyik csatlakozó a legjobb kültéri használatra? Az N típusú csatlakozók az RF szokásos kültéri szabványai, tömített felépítésük és stabil teljesítményük miatt; A TNC akkor is megfelelő, ha aggodalomra ad okot a vibráció. Győződjön meg arról, hogy az adott csatlakozó IP-besorolású vagy időjárásálló verzióval rendelkezik. Hogyan illeszthetek egy csatlakozót a kábelemhez? Ellenőrizze a csatlakozó adatlapján a támogatott kábelátmérőt és a dielektromos külső átmérőt, ne csak a sorozat nevét, például SMA vagy N. A kábelnek és a csatlakozónak azonos impedanciával kell rendelkeznie, és a csatlakozónak meg kell felelnie a kábel külső burkolatának méretének. A kábel hossza befolyásolja az impedanciát? Nem. Az impedancia a kábelszerkezet egységenkénti tulajdonsága. A hossz befolyásolja a teljes csillapítást, a fázist és a DC ellenállást, de nem változtatja meg a névleges karakterisztikus impedanciát. Végső kiválasztási ellenőrzőlista Mielőtt jóváhagyná a mintát a gyártáshoz, hajtsa végre az alábbi ellenőrzéseket: Győződjön meg arról, hogy a rendszer impedanciája 50 vagy 75 ohm, és a kábel egyezik. Ellenőrizze a csillapítást és a teljesítménykezelést a legmagasabb üzemi frekvencián. Illessze a csatlakozósorozatot a kábel átmérőjéhez és frekvenciatartományához. Válassza ki az árnyékolást a zajkörnyezetnek megfelelően, és ellenőrizze még egyszer a szivárgási követelményeket. Vegye figyelembe a kabát anyagát, a hőmérséklet-besorolást és a hajlítási sugarat kültéri vagy hajlítható telepítés esetén. Érvényesítse a csatlakozó nyomatékát, a krimpelő szerszámokat és a tételek közötti összhangot a tényleges kábellel. A koaxiális kábel ritkán a legdrágább része egy rádiófrekvenciás rendszernek, mégis ez az egyik leggyakoribb helyszíni átdolgozási forrás. Az impedancia, a kábelosztály és a csatlakozócsalád gondos kiválasztása az első lépésnél megtakarítja a tesztidőt, az összeszerelés utómunkálatait és a végső teszt hibáit. article{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.85;color:#1f242b;padding:0 20px;margin:0 auto;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:20px;font-size:15px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;background:#f4f6f8;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.card-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(240px,1fr));gap:16px;margin:20px 0;}.card{background:#f8fafc;border:1px solid #e2e8f0;border-radius:8px;padding:16px;}.article-section a{color:#0077cc;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
12G BNC csatlakozó útmutató: 75 ohmos koaxiális csatlakozók 4K és 8K SDI videorendszerekhez
Ipari hírek
2026-09-04
12G BNC csatlakozó útmutató: 75 ohmos koaxiális csatlakozók 4K és 8K SDI videorendszerekhez
A 12 G BNC csatlakozó egy 75 ohmos RF koaxiális csatlakozó, amelyet 12 G-SDI jelek továbbítására terveztek 12 Gbps-ig, és egyetlen kábelen keresztül támogatja a 4K és 8K videót. Ez nem pusztán egy "szabványos BNC" más cikkszámmal; elektromos teljesítménye, mechanikai tűrései és árnyékolási kialakítása az SMPTE ST 2082 nagyobb adatátviteli sebességéhez van optimalizálva. A 12 G-os BNC csatlakozó vásárlása a frekvenciatartomány, a visszatérési veszteség és az impedancia konzisztenciájának ellenőrzése nélkül gyakori oka az időszakos videohibáknak a broadcast és Pro AV rendszerekben. Mi az a 12G BNC csatlakozó? A közvetlen válasz a következő: a 12G BNC csatlakozó egy 75 ohmos koaxiális csatlakozó 12G-SDI digitális videojelekhez, amelyeket az SMPTE ST 2082 definiál, és körülbelül 11,88 Gbps hasznos adatot hordoz. It is used in applications where high-bandwidth video travels over coax, including camera outputs, video routers, monitors, and test equipment. Bár a bajonettcsatolás úgy néz ki, mint minden más BNC, a 12G-besorolású csatlakozók vezérelt 75 ohmos karakterisztikus impedanciáját jóval 4 GHz-en túl is megtartják, jellemzően 12 GHz-et. This stability is what keeps the eye diagram open, reduces jitter, and prevents reflections caused by impedance discontinuities. 12G BNC vs standard BNC: Ami igazán számít A döntő különbségek az impedancia stabilitása, a sávszélesség, a visszatérési veszteség és az árnyékolás hatékonysága – nem maga a mechanikus bajonettcsatolás. Egy szabványos 50 ohmos BNC vagy egy régebbi 75 ohmos BNC fizikailag tud kapcsolódni egy 12 G BNC csatlakozóhoz, de az elektromos eltérés rontja a jel minőségét. Íme a gyakorlati összehasonlítás: Comparison table: standard BNC vs 12G BNC connectors Paraméter Szabványos BNC 12G BNC Impedancia 50 vagy 75 ohm csak 75 ohm Sávszélesség DC-4 GHz jellemző DC 12 GHz-re vagy magasabbra Megtérülési veszteség Gyakran meghatározatlan Általában 15 dB vagy jobb 12 GHz-en Beillesztési veszteség Kevésbé kritikus Alacsony és stabil a videosávban Árnyékolás Alacsony frekvenciához megfelelő Továbbfejlesztett árnyékolás a nagyfrekvenciás leválasztáshoz Tipikus használat Legacy videó, hangszerelés 12G-SDI, 4K/8K adás, Pro AV A valós hatás egyértelmű. A poor connector on a 12G-SDI link can introduce signal reflections that cause visible artifacts, frame drops, or a complete loss of lock. In long cable runs, the difference between a true 12G BNC and a generic BNC becomes even more obvious. Főbb jellemzők, amelyeket vásárlás előtt ellenőrizni kell When selecting a 12G BNC connector, verify four specifications first: impedance, frequency range, return loss, and contact material. These values determine whether the connector will perform in a 12G-SDI path or create an invisible bottleneck. Impedancia : 75 ohmnak kell lennie. Az 50 ohmos csatlakozó impedancia szakadást okoz, és növeli a visszaverődést. Frekvencia tartomány : Keressen egyenáramot legalább 4,5 GHz-en a 12G-SDI-hez, ahol a 12 GHz-es névleges kialakítás biztosítja a legnagyobb mozgásteret. Megtérülési veszteség : 15 dB vagy jobb a kívánt frekvencián jó kiindulási pont; 20 dB kiváló. VSWR : Az alacsonyabb jobb. A VSWR of 1.1 or less at 12 GHz is typical for high-quality parts. Érintkező bevonat : Gold or silver plating reduces contact resistance and improves durability. Test anyaga : Brass with nickel plating or stainless steel for harsh environments. Beyond electrical values, confirm that the connector's cable entry matches your cable diameter. Ha az érvéghüvely túl laza vagy túl szoros a koaxiális kábelhez, a végkivezetés mechanikailag gyenge lesz, és érzékeny lesz a jelszivárgásra. BNC csatlakozótípusok 12G SDI-hez Choose a connector style based on where it will live in the system: a cable, a PCB, or a panel. Mindegyik fizikai formátumnak sajátos teljesítménykövetkezményei vannak a 12G-SDI telepítéséhez. Rugalmas kábel BNC csatlakozók BNC csatlakozók flexibilis kábelekhez, többféle lezárási lehetőséggel Ezeket a csatlakozókat flexibilis, 75 ohmos műsorszóró kábelekhez tervezték, krimpelő-, bilincs- vagy forrasztásos végződéseket és feszültségmentesítést kínálva, hogy megbízható teljesítményt biztosítsanak a gyakran mozgó kábelszerelvényeknél. Termék megtekintése → Flexible cable BNC connectors are the most common choice for camera cables, patch cords, and studio runs. Hajlékony, 75 ohmos műsorszóró kábeleken történő lezárásra szolgálnak, és alacsony behelyezési veszteséget és jó feszültségmentességet kell biztosítaniuk, mivel ezeket a kábeleket gyakran mozgatják és újracsatlakoztatják. In a 12G-SDI environment, a flexible cable connector needs to hold the center conductor and shield tightly. Egy laza érvéghüvely kis impedancia-dudort hozhat létre, amely elegendő a 12 GHz-es visszatérési veszteség csökkentéséhez. PCB-re szerelhető BNC csatlakozók PCB-re szerelhető BNC csatlakozók for High-Speed Signal Integrity A közvetlen NYÁK-ra szerelhető csatlakozók a kártya átmeneten keresztül megőrzik az impedancia integritását, így alkalmasak 12G-SDI berendezésekhez, ahol a parazita hatásokat minimálisra kell csökkenteni. Termék megtekintése → A NYÁK-ra szerelhető BNC csatlakozókat videokapcsolókon, monitorokon, adókon és egyéb berendezéseken használják, ahol a csatlakozót közvetlenül egy kártyára kell forrasztani. 12G-SDI esetén a csatlakozó érintkezőjének hosszát és a földelési sík csatlakozását optimalizálni kell a parazita kapacitás és induktivitás minimalizálása érdekében. Ezeket a csatlakozókat az előlapi I/O portokhoz is választották. The best PCB-mount designs place the ground pins close to the center pin to reduce the loop area and improve high-frequency performance. Válaszfalra szerelhető BNC csatlakozók Válaszfalra szerelhető BNC csatlakozók for Panel Feedthrough Az egylyukú anyás rögzítéssel a kompakt panel telepítéséhez ezek a csatlakozók impedancia folytonosságot biztosítanak a sorompók között, és támogatják a különböző hátsó végződéseket a sokoldalú rendszerintegráció érdekében. Termék megtekintése → A válaszfalra szerelhető BNC csatlakozókat fali lemezekhez, berendezések alvázához és csatlakozódobozokhoz tervezték. Lehetővé teszik a kábel áthaladását a panelen, miközben szilárd földelést biztosítanak a házhoz. A műsorszórási létesítményekben gyakran a válaszfalcsatlakozók jelentik az átmenetet a stúdiókábelezés és a videorouter között. A karima és az anya elrendezését következetesen meg kell húzni; még az enyhe eltérés is befolyásolhatja a panellel való interfészt, és megváltoztathatja a visszatérési veszteséget. A 12G BNC csatlakozók beszerzési szempontjai A legnagyobb beszerzési kockázatot a rossz impedancia, az elégtelen frekvencia-besorolás és az inkonzisztens mechanikai tűrések jelentik. Ezek a problémák nem jelentkeznek az első ellenőrzéskor; idővel vagy a jelintegritás vizsgálati szakaszában jelennek meg. Kérjen adatlapokat : A szállítónak közzé kell tennie a frekvenciatartományt, a visszatérési veszteséget, a beillesztési veszteséget és a VSWR-t. Ha nem áll rendelkezésre, tekintse az alkatrészt ellenőrizetlennek. Ellenőrizze az érvéghüvely méreteit : A hüvelynek meg kell egyeznie a kábelköpeny átmérőjével. A nem illeszkedő érvéghüvely árnyékolás szivárgását okozhatja, és megnehezítheti a lezárást. Vegye figyelembe a bevonat vastagságát : A nikkel beltéri használatra alkalmas; Az arany vagy az ezüst jobb a hosszú távú korrózióállóság érdekében. Kérjen tétel konzisztenciát : In large installations, the center contact diameter variation between batches creates issues with insertion force and electrical stability. Használjon megfelelő eszközöket : A dedicated crimping tool for the center pin and ferrule is mandatory for repeatable performance. Another practical factor is adaptation to existing infrastructure. Ha a jelenlegi javítópanel szabványos BNC-csatlakozókat használ, akkor nem a fizikai kompatibilitás a probléma; az elektromos eltérés az. A 12G besorolású csatlakozókra való frissítés gyakran azt jelenti, hogy át kell tekinteni a teljes csatlakozóláncot, a kábeltől a panelen át a berendezésportig. Valós alkalmazási forgatókönyvek és telepítési tippek In practice, 12G BNC connectors appear in three main places: the camera output, the patch panel, and the equipment's I/O port. Az, hogy mindegyiket hogyan fejezi be, közvetlenül befolyásolja a jelút. Kamera kimenet az adóhoz : Használjon erős feszültségmentesítő rugalmas kábelcsatlakozót. A kábel folyamatosan újracsatlakozik, így a középső csapnak és az érvéghüvelynek túl kell élnie az ismételt hajlítást. Stúdió patch panel : A válaszfalcsatlakozók itt a szabványosak. Szilárd karimás anya nyomatékra és tiszta talajútra van szükségük a fémpanelhez. Videó router I/O : A PCB-re szerelhető csatlakozók szorosan tartják a teljesítményt. Pay attention to board footprint and keep the center pin's solder end well within the recommended length. Hosszú futások : For runs over 100 meters, choose semi-rigid or high-performance flexible connectors that reduce insertion loss and improve return loss. Az általános szabály az, hogy kerüljük a soron belüli illesztést, hacsak nem feltétlenül szükséges. Minden további összekapcsolás tükröződést és veszteséget okoz. Ha az illesztés elkerülhetetlen, használja mindkét oldalon ugyanazt a 12G-os csatlakozót, és tesztelje a kapcsolatot jelgenerátorral vagy hullámforma-figyelővel. Gyakran ismételt kérdések a 12G BNC csatlakozókkal kapcsolatban A 12G BNC csatlakozók kompatibilisek a szabványos BNC csatlakozókkal? Igen, ugyanazt a bajonettcsatlakozást használják, és fizikailag átjárhatók. Ha azonban egy 12G besorolású csatlakozót alacsony minőségű 75 ohmos vagy 50 ohmos BNC-vel párosít, az általános kapcsolati teljesítményt a gyengébb rész korlátozza. A valódi 12G-SDI útvonalhoz a lánc minden csatlakozójának 75 ohmosnak és a szükséges sávszélességnek megfelelő névlegesnek kell lennie. Használhatok egy közönséges 75 ohmos BNC-t 12G-SDI-hez? Csak akkor, ha a csatlakozót kifejezetten 12G-SDI frekvenciákra tesztelték. Sok régi 75 ohmos BNC csak 1-2 GHz-re van besorolva, és 12G adatsebességgel jelvisszaverődést okoz. Mielőtt ezt feltételezi, ellenőrizze az adatlapon a frekvenciatartományt és a visszatérési veszteséget. What is the difference between a 50-ohm and a 75-ohm BNC? The center contact diameter and the dielectric material dimensions are different. A 50-ohm BNC has a larger center pin relative to the dielectric, while a 75-ohm BNC has a smaller center pin. 50 ohmos csatlakozó használata 75 ohmos vonalon impedancia eltérést hoz létre, ami visszaverődést és hibákat okozhat. How do I confirm that a BNC connector is truly rated for 12G-SDI? Tekintse meg a gyártó közzétett specifikációit: frekvenciatartomány, visszatérési veszteség, VSWR és impedancia. A true 12G BNC will at least mention compatibility with SMPTE ST 2082 or a bandwidth to 12 GHz. A termék nevében a „12G” nem elegendő; erősítse meg a táblázatokat és a tesztadatokat. What termination tools are needed for 12G BNC connectors? Általában szükség van egy krimpelő szerszámra a középső csaphoz, egy külön krimpelő szerszámra a hüvelyhez, valamint egy kábelvágó- és -szalagszerszámra. Félmerev kábelekhez speciális kábel-előkészítő szerszámra lehet szükség. Follow the vendor's recommended strip dimensions for best results. Utolsó elvitel For 12G-SDI and 4K/8K video, the 75-ohm BNC connector is not a commodity part; a jelút aktív komponense. Válasszon ellenőrzött impedanciájú, sávszélességű és visszatérési veszteségű csatlakozókat, válassza ki az alkalmazáshoz megfelelő rögzítési stílust, és zárja le őket megfelelő eszközökkel. Ha még mindig a különböző RF csatlakozócsaládok között dönt, olvassa el a cikkünket RF koaxiális csatlakozók útmutatója can provide a broader view of types, specs, and selection criteria. .article-section{max-width:100%;}.article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
75 Ohm vs 50 Ohm BNC csatlakozó: különbségek, kompatibilitás és a választás módja
Ipari hírek
2026-09-22
75 Ohm vs 50 Ohm BNC csatlakozó: különbségek, kompatibilitás és a választás módja
Az 50 ohmos BNC csatlakozó 50 ohmos, a 75 ohmos BNC csatlakozó pedig a 75 ohmos rendszerekhez készült. A kettő mechanikailag mindig illeszkedik egymáshoz – ugyanaz a bajonetthüvely, ugyanaz a csatlakozófül, ugyanaz a csap-elrendezés –, de elektromosan nem egyenértékűek: az egyes csatlakozók által fenntartott karakterisztikus impedancia és a tervezett alkalmazások eltérőek. Válasszon 50 ohmos RF-, távközlési és tesztberendezéseket; válasszon 75 ohmot a videó-, adás- és felügyeleti kapcsolatokhoz. 50 Ω BNC RF, rádió, távközlés, GPS és tesztműszerek; szilárd PTFE dielektrikum; látható középső csap; megfelel az RG-58 vagy RG-213. 75 Ω BNC Kompozit videó, SDI, CCTV és CATV; légteres vagy hengeres dielektrikum; süllyesztett érintésbiztos középső csap; illeszkedik az RG-59-hez vagy RG-6-hoz. Keverni őket Mechanikailag kompatibilis, elektromosan nem illesztett; körülbelül 14 dB visszatérési veszteség a csomópontban; kerülje a precíz RF és digitális videó utakat. Alapsávú videofrekvenciákon a nem illeszkedő BNC csomópont csak halvány szellemképet kelthet. RF adón vagy HD-SDI kapcsolaton ugyanaz a csomópont emeli meg a VSWR-t és zárja be a szemmintát. Ez a cikk összehasonlítja a két csatlakozótípust, bemutatja, mi történik, amikor találkoznak, és elmagyarázza a megfelelő alkatrész kiválasztását. Mit jelent az impedancia szám A BNC-csatlakozón lévő szám az általa fenntartott átviteli vonal jellemző impedanciája. A nem megfelelő impedanciájú csatlakozó kis folytonossági hiányként működik: a jel egy része áthalad, egy része pedig visszaverődik a forrás felé. A karakterisztikus impedancia a feszültséghullám és az egyenletes vonalon lefelé haladó áramhullám aránya. Ezt a külső vezető átmérőjének a belső vezető átmérőjéhez viszonyított aránya és a közöttük lévő dielektrikum határozza meg. A kábel hossza nem változtat ezen, és a kapcsoló helyzete sem. Miért az 50 Ω lett az RF szabvány? Ötven ohm kompromisszum. A maximális teljesítménykezelés elméleti optimális impedanciája közel 30 ohm, a minimális csillapítás optimuma pedig közel 77 ohm. Az 50 ohmos rendszer mindkét görbén felad egy kicsit, és megtartja a legjobb összhangot, ezért uralja a rádiót, a mobil infrastruktúrát, a GPS-t, a Wi-Fi backhaul-ot és az RF tesztberendezéseket. Miért a 75 Ω lett a videoszabvány? A hetvenöt ohmos a minimális csillapítási pont közelében van, így a leghosszabb kábelfutást biztosítja, mielőtt erősítésre lenne szükség. Ez a tulajdonság természetes választássá tette az analóg videó, műsorszórás, CCTV és kábeltelevízió számára, és ez a konvenció átült a digitális videóra és az SDI-re. Az 50 ohmos BNC csatlakozó nagyjából 4 GHz-re van besorolva tipikus rádiófrekvenciás használat esetén, míg a 75 ohmos BNC-alkatrészeket szinte mindig jóval 1 GHz alatt használják, ahol a BNC héjméret még mindig tisztán viselkedik. Felépítési különbségek 50 Ω és 75 Ω BNC csatlakozók között Külsőleg a két BNC-típus egyforma megjelenésű, és azonos héj-, bajonett- és párosítási méretekkel rendelkezik. A különbségek belül vannak: a dielektromos geometria és a középső érintkező. A koaxiális csatlakozónak meg kell őriznie a vezető arányát és a lezárt kábel dielektromos környezetét. Mivel a BNC héj szabványos, a központi érintkező és a szigetelő hordozza az impedanciát. Az 50 Ω-os BNC-dugó szilárd PTFE szigetelést használ, és a középső tűje túlnyúlik a dielektromos felületen, így megfogható. A 75 Ω-os BNC-dugó módosított dielektromos profilt használ – gyakran légteres vagy hengeres –, és a középső tűje a dielektromos orr alá van bemélyedve, ami érintésmentessé teszi az alkatrészt. Ez a süllyesztett tű a 75 Ω-os BNC szabvány szándékos tervezése, nem gyártási baleset. 1. táblázat A két BNC impedancia változat dielektrikum, középső érintkező, tervezett kábel és alkalmazás tekintetében különbözik. Jellemző 50 Ω BNC 75 Ω BNC Impedancia 50 ohm 75 ohm Referencia szabvány MIL-STD-348, IEC 60169-8 IEC 60169-12, EN 122190 Dielektromos Szilárd PTFE Légtérközű vagy hengeres dielektrikum Központi kapcsolattartó Kiálló, tapintható Süllyesztett, érintésmentes Tipikus kábel RG-58, RG-213 RG-59, RG-6 Tipikus alkalmazás RF, távközlés, teszt, GPS Videó, SDI, CCTV, CATV Amikor összeállít egy kábelt, illessze a csatlakozó impedanciáját a kábel impedanciájához, mielőtt a csatlakozót a kábel átmérőjéhez igazítaná. Egy 50 Ω-os BNC hajlékony kábelhez, RG-58-ra préselve a szabvány RF jumper; az RG-59-re krimpelt 75 Ω-os BNC a videó megfelelője. BNC csatlakozók rugalmas koaxiális kábelekhez megfelelő impedanciával Ez a csatlakozócsalád lezárja az RG-58, RG-59 és hasonló rugalmas kábeleket szabályozott középtűs geometriájú, segít fenntartani a tervezett 50 vagy 75 ohmos impedanciát a csomóponton keresztül, és minimalizálja a visszaverődést az összeszerelt kábelben. Termék megtekintése → Keverheti az 50 Ω-os és 75 Ω-os BNC csatlakozókat? Megteheti – a bajonett szilárdan rögzül –, de az eredmény egy kis impedancialépés, amely visszaveri a jel egy részét. Ha egy 75 Ω-os videoút 50 Ω-os csatlakozót tartalmaz, a visszaverődési együttható a csomópontnál (50–75) ÷ (50–75) = –0,20: a feszültséghullám körülbelül 20 százaléka lát szakadást. A VSWR 1,50:1, a visszatérési veszteség megközelíti a 14 dB-t, és a teljesítmény körülbelül 4 százaléka pattan vissza. 2. táblázat: Egy 50 Ω-os BNC 75 Ω-os vonalba való beillesztésének hibája; ugyanezek a számok fordított irányban érvényesek. Metrikus 50 Ω-os csatlakozó értéke 75 Ω-os úton Reflexiós együttható 0.20 VSWR 1,50:1 Megtérülési veszteség Körülbelül 14 dB Visszavert erő 4 százalék Az, hogy ezek a számok számítanak-e, a frekvenciától és a bitsebességtől függ. A néhány megahertzig terjedő alapsávú videónál a hullámhossz több tíz méter, így a centiméteres csatlakozási eltérések láthatatlanok lehetnek, vagy halvány visszhangként jelenhetnek meg. Egy 1,485 Gbit/s és annál nagyobb HD-SDI kapcsolaton ugyanaz a csomópont adatrögzítést jelent, és képkiesést vagy a zárolás elvesztését okozhatja. Az RF tesztbeállítások során minden rossz impedanciájú adapter, hordó vagy csatlakozó megrongálja a kalibrációt; egy adóláncban a visszavert teljesítmény megváltoztatja azt, amit a végfok lát, és ki tudja kapcsolni a védőáramköröket. A műszereknek és a teszttábláknak érintetlenül kell tartaniuk az impedancia referenciaértékét a kártyától a kábelig. A NYÁK-ba szerelt 50 Ω-os BNC rövid, jól formázott földelési átmenettel megőrzi ezt a referenciát azon a ponton, ahol a jel belép vagy elhagyja a kártyát. PCB-be szerelhető BNC csatlakozók a kártyaszintű jelintegritás érdekében A közvetlen kártyára szerelhető BNC-k megőrzik az impedancia-referenciát a NYÁK-átmenetnél, így alkalmasak tesztkártyákra és műszerekre, ahol rövid, szabályozott indítás szükséges az áramkörbe. Termék megtekintése → Az 50 Ω-os vagy 75 Ω-os BNC-csatlakozó azonosítása A leggyorsabb ellenőrzés vizuálisan történik: nézze meg a csatlakozó felületét. A tömör PTFE-vel körülvett kiálló középső csap 50 Ω-t jelent. A dielektromos orr alatt elrejtett süllyesztett középső csap 75 Ω-t jelent. Csatlakozófelület: érintkező érintkező = 50 Ω; csap süllyesztett és érintésmentes = 75 Ω. A karosszéria és a csomagtartó jelölései: sok alkatrész „50 Ω”, „75 Ω” vagy adott sorozattal van ellátva; a sima „BNC” jelölés nem bizonyítja az impedanciát. Kábelköpeny: RG-58 és RG-213 50 Ω; Az RG-59 és RG-6 75 Ω-os – de ellenőrizze a kábel jelölését, mert előfordulhat, hogy a csatlakozók rossz kábelre illeszthetők. Mérés: egy időtartomány reflektométer vagy egy hálózati elemző ad végleges értéket, ha az alkalmazás nem tűr kétséget. Adapterek: egy BNC-n belüli adapter két csatlakozót mechanikusan csatlakoztat; nem alakítja át az impedanciát. Az egyik használata csak a csomópontot mozgatja. Gyanakodva kezelje az „50/75 Ω” bélyeggel ellátott alkatrészeket. Egyes közüzemi csatlakozók mindkét besorolással rendelkeznek, mivel alacsony frekvenciájú vezérlésre vagy laza követelményeket támasztó videokapcsolatokra szolgálnak. Egy sugárzott vagy precíziós RF rendszerben ez a fajta alkatrész nem helyettesíti a valódi 50 Ω-os vagy valódi 75 Ω-os alkatrészt. Hogyan válasszuk ki a megfelelő BNC-csatlakozó impedanciáját Először határozza meg a rendszer impedanciáját, majd válassza ki a megfelelő kábelt, a csatlakozó végét és a rögzítési stílust. Az impedanciának konzisztensnek kell lennie a berendezés portjától a kábel túlsó végéig. Határozza meg a rendszer impedanciáját a berendezés adatlapján vagy a port címkéjén. Az RF műszerek, rádiók, GPS-vevők és a legtöbb antenna 50 Ω-os. A kamerák, videorouterek, monitorok és SDI-eszközök 75 Ω-osak. Válasszon azonos impedanciájú kábelt. Használjon RG-58-at vagy RG-213-at 50 Ω-hoz; RG-59 vagy RG-6 75 Ω-hoz. Illessze a végződést a kábelhez. A krimpelő csatlakozók a mennyiségi gyártáshoz, a bilincs- és forrasztótípusok a helyszíni javításhoz; soha ne erőltesse az egyik kábel átmérőjére tervezett csatlakozótestet a másikra. Válassza ki a rögzítési stílust. A rugalmas kábelcsatlakozók áthidalókat, a válaszfalcsatlakozók a paneleket és a házat lezárják, a PCB-csatlakozók az áramköri kártyákon landolnak, a karimás csatlakozók pedig sík felületre csavaroznak. Ellenőrizze a VSWR vagy return-loss specifikációt, ha a frekvencia magas vagy a futás hosszú. 50 Ω-os rádiófrekvenciás munkához az 1,30:1 VSWR a működési frekvencián ésszerű cél; videó esetén a csatlakozónak 75 Ω-ot kell tartalmaznia kifejezett frekvenciakorláttal. Ha a BNC és más családok között dönt, a RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató elmagyarázza, hogyan hasonlítja össze a BNC a TNC-vel, N-vel, SMA-val és a kapcsolódó sorozatokkal, és mely elektromos paraméterek számítanak leginkább. Ahol a kábel belép a házba, használjon válaszfalra szerelhető csatlakozót, hogy az árnyékolás közvetlenül a panelhez csatlakozzon, és a kábel mechanikusan tehermentes legyen. Ez röviden tartja az impedancia átmenetet, és megakadályozza a forrasztási vagy krimpelési pont feszültségét. Válaszfalra szerelhető BNC csatlakozók az alvázhoz és a panel átvezetéshez Az egylyukú, panelre szerelhető BNC-k az árnyékolást közvetlenül a házhoz kötik, így mechanikai feszültségmentességet és kompakt átvezetést biztosítanak, amely röviden tartja az impedancia útvonalát, amikor a kábeleket a burkolat falain keresztül vezetik. Termék megtekintése → Gyakran Ismételt Kérdések Egy 50 Ω-os BNC fizikailag kompatibilis egy 75 Ω-os BNC-vel? Igen. A héj átmérője, a bajonettsaruk és a középső csap átmérője megegyezik, így az 50 Ω-os dugó szilárdan rögzül a 75 Ω-os jack csatlakozóba és fordítva. A kompatibilitás csak mechanikus; az elektromos impedancia továbbra is eltérő. Az 50 Ω és 75 Ω BNC csatlakozók keverése károsíthatja a berendezést? Nem közvetlenül. A csomópont a jelteljesítmény néhány százalékát tükrözi, amelyet általában a kábel és a csatlakozók nyelnek el. A gyakorlati kockázatok a csökkentett videomargó, az RF-kalibrálási hibák és az adó VSWR-védelmének kioldása nagy teljesítményű kapcsolatokon. Honnan tudhatom meg, hogy a kábelem 50 Ω vagy 75 Ω? Olvassa el a kabát jelölését, ha az olvasható: RG-58 és RG-213 50 Ω; Az RG-59 és RG-6 75 Ω-os. Ha a jelölés hiányzik, ellenőrizze a csatlakozó geometriáját, vagy mérje meg a vonalat, ha az alkalmazásnak impedancia-költségvetésre van szüksége. Miért van süllyesztve a 75 Ω-os BNC középső tű? A süllyesztett, érintésmentes középső érintkező a 75 Ω-os BNC kialakítás része. Megakadályozza, hogy a felhasználó megérintsen egy élő tűt a közvetítés vagy a videó rack javítása közben, és csökkenti a héj véletlen rövidzárlatának esélyét. Szükségem van 75 Ω-os BNC csatlakozókra az SDI videóhoz? Igen. Az SDI egy 75 Ω-os szabványos végponttól végéig. Az útvonalon bárhol behelyezett 50 Ω-os csatlakozó visszaverődik a soros adatsebességgel; A rövid tesztfoltok sikeresek lehetnek, de a termelési kapcsolatoknak mind a 75 Ω-osnak kell maradniuk. .article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin:0 0 18px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section .comparison-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(180px,1fr));gap:14px;margin:16px 0 20px;}.article-section .comparison-card{background:#f5f7fa;border:1px solid #e2e6ec;border-radius:8px;padding:14px 16px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
50 ohmos koaxiális kábel magyarázata: mit jelent, miért számít és hogyan kell kiválasztani
Ipari hírek
2026-09-11
50 ohmos koaxiális kábel magyarázata: mit jelent, miért számít és hogyan kell kiválasztani
Az 50 ohmos koaxiális kábel 50 ohmos karakterisztikus impedanciájú átviteli vezeték, és ez az alapértelmezett választás a legtöbb RF rendszerben, mert egyensúlyba hozza az alacsony jelveszteséget és az ésszerű teljesítménykezelési képességet. Az „50 ohm” besorolás nem a multiméterrel mérhető egyenáramú ellenállásra vonatkozik; leírja, hogy a feszültség és az áram hogyan halad a kábelen rádiófrekvencián. Ez a cikk elmagyarázza, mit jelent valójában az 50 ohmos impedancia, miért alkalmazta ezt az iparág, hogyan hasonlítható össze más impedanciákkal, és mit kell ellenőrizni vásárlás előtt. Ha teljes, lépésenkénti kiválasztási módszerre van szüksége, tekintse meg oldalunkat RF koaxiális csatlakozóvezető . Mit jelent az 50 Ohm egy koax kábelben? A kábel jellemző impedanciája a feszültség és az áram aránya a rajta haladó hullámban, amelyet a kábel geometriája és dielektromos anyaga rögzít. Koaxiális kábel esetén az impedancia hozzávetőlegesen Z0 = (138 / sqrt(εr)) × log10(D/d), ahol D a külső árnyékolás belső átmérője, d a belső vezető külső átmérője, εr pedig a dielektrikum relatív permittivitása. Ez az impedancia független a kábel hosszától. Egy 10 m-es és egy 100 m-es hosszú, azonos 50 ohmos kábel egyaránt nagyjából azonos karakterisztikus impedanciát mutat, ha hálózatelemzővel mérjük. Az egyenáramú ohmmérő csak alacsony soros ellenállást képes leolvasni, gyakran 0 ohm közelében egy rövid darabnál, vagy több ohmosnál hosszú távon, ezért nem használható az 50 ohmos névleges érték ellenőrzésére. A karakterisztikus impedanciát a konstrukció határozza meg, nem a hossz. Az impedancia értékének csak azokon a frekvenciákon van jelentősége, ahol a jel hullámhossza hasonló vagy kisebb, mint a kábel hossza. Az eltérés visszaverődéseket hoz létre, ami növeli a beillesztési veszteséget és a jel torzítását. Miért az 50 Ohm lett az RF szabvány? Az 50 ohmos szabvány azért jelent meg, mert ez volt a legjobb gyakorlati kompromisszum az alacsony csillapítás és a nagy teljesítményű kezelés között a levegő-dielektromos kábeleknél. Levegő dielektrikummal ellátott koaxiális vezetéknél a maximális teljesítménykezelési csúcs közel 30 ohm, a minimális csillapítás pedig közel 77 ohm. E két érték geometriai átlaga hozzávetőlegesen 48 ohm, ami természetesen a ma használt 50 ohmra kerekítve. Amikor a szilárd polietilén és más kis veszteségű dielektrikumok szabványossá váltak, az optimális értékek kissé eltolódtak, de az 50 ohm elég közel maradt, és már széles körben alkalmazták a távközlési és vizsgálóberendezések mérnökei. A radar, a rádió adó-vevő, a laboratóriumi műszerek és később a cellás és vezeték nélküli berendezések mind 50 ohmon szabványosítottak. 50 Ohm vs 75 Ohm vs egyéb impedanciák Általános célú RF munkákhoz válasszon 50 ohmos kábelt; csak kis veszteségű vételi alkalmazásokhoz válasszon 75 ohmos kábelt, például sugárzott videót vagy televíziót, ahol az energiakezelés kevésbé kritikus. A táblázat összehasonlítja a főbb különbségeket. A közös koaxiális kábelek impedanciáinak összehasonlítása RF és videó rendszerekben. Az értékek jellemzőek; mindig ellenőrizze a kábel adatlapot. Impedancia Tipikus használat Jelvesztés Erőkezelés Csatlakozók típusai 50 ohm Vezeték nélküli, tesztberendezések, rádió, antennaadagolók, IoT Alacsony Közepestől magasig BNC, N, SMA, TNC, UHF 75 ohm Videó adás, CCTV, kábel TV, telefon Alacsonyer than 50 ohm for the same outer size Alacsonyer BNC, F, RCA 93 ohm Hagyományos adatátvitel, korai LAN-ok Nagyon alacsony bizonyos kis sebességű adatok esetén Nagyon alacsony BNC (ritka) 75 ohmos kábel használata 50 ohmos rendszerben olyan eltérést hoz létre, amely a jel egy részét tükrözi. Alacsony frekvenciákon és rövid hosszokon a hatás elhanyagolható lehet, de néhány száz megahertz felett vagy hosszú kábelfutások esetén a hozzáadott hullámzás és veszteség általában elfogadhatatlanná teszi. Hogyan válasszunk 50 ohmos koaxiális kábelt Kezdje a maximális elfogadható veszteség beállításával a működési frekvencián, majd ellenőrizze a teljesítménykezelést, a mechanikai rugalmasságot, az árnyékolást és az impedanciatűrést. A leggyakoribb hiba az, hogy a legolcsóbb RG-58-ast vásárolja meg anélkül, hogy ellenőrizné a csillapítást az aktuális érdeklődési frekvencián. Határozza meg a legmagasabb frekvenciát, amelyet sugározni fog. A veszteség a frekvenciával nő, így a 100 MHz-en működő kábel 6 GHz-en használhatatlan lehet. Számítsa ki a teljes veszteséget a kábel méterenkénti csillapításából, gyakran dB/100 m-ben 1 GHz-en; szorozza meg a futási hosszával, és adja hozzá a csatlakozó elvesztését. Ellenőrizze a külső vezeték felépítését. A fonat rugalmas, de szivárog; a fólia plusz fonat jobb árnyékolást biztosít; A félmerev és hullámos réz a legalacsonyabb veszteséget és a legjobb árnyékolást biztosítja a rögzített telepítésekhez. Ellenőrizze az impedancia toleranciát. Egy jó 50 ohmos rugalmas kábel jellemzően ±2 ohmon belül tartja a karakterisztikus impedanciát; a rossz minőségű kábelek jobban sodródhatnak, és magasabb VSWR-t okozhatnak. Ellenőrizze a csatlakozócsaládot és az illesztőfelületet. Az 50 ohmos SMA csatlakozó mechanikusan vagy elektromosan nem azonos az 50 ohmos N csatlakozóval, és egyiket sem szabad 75 ohmos BNC portra kényszeríteni. Az általános 50 ohmos kábelcsaládok közé tartozik az RG-58/U a rövid, rugalmas patch vezetékekhez, az RG-213/U a nagyobb teljesítményű bázisállomásokhoz, és az alacsony veszteségű hab-dielektromos kábelek a hosszú adagolókhoz. A tényleges teljesítmény az építés minőségétől függ, ezért rendelés előtt mindig hasonlítsa össze az adatlap csillapítási görbéit. Csatlakozók illesztése 50 ohmos kábelhez Minden 50 ohmos kábelnek szüksége van egy 50 ohmos csatlakozóra, amely megfelel a kábel átmérőjének és a célportnak; A csatlakozó impedanciáinak eltérése tükröződést okoz, és károsíthatja az interfészt. Például egy 75 ohmos BNC-csatlakozó párosulhat egy 50 ohmos BNC-csatlakozóval, de az impedancialépés a csomópontnál növeli a VSWR-t, és a középső érintkezők nem mindig méretkompatibilisek. Az N-típusú és az SMA csatlakozók sokkal konzisztensebbek az 50 ohmos rendszerekben, míg a TNC a BNC menetes, időjárásálló változatát biztosítja. SMA csatlakozók Az SMA az első választás 18 GHz-ig terjedő frekvenciákhoz és kompakt modulokhoz, például rádiókhoz, antennákhoz és tesztkészülékekhez. Válasszon egy SMA-csatlakozót, amely megfelel a kábel típusának, legyen az rugalmas, félmerev vagy mikroszalag. SMA RF koaxiális csatlakozók szélessávú alkalmazásokhoz Fedezze fel az 50 ohmos impedanciájú SMA csatlakozókat, amelyek félmerev kábelen támogatják az egyenáramot 18 GHz-ig. Alkalmasak az előző szövegben említett kompakt modulokhoz és nagyfrekvenciás áramkörökhöz. Termék megtekintése → N csatlakozók Az N csatlakozók robusztus, 50 ohmos csatlakozók kiemelkedő ismétlési képességgel DC-től 11 GHz-ig vagy magasabb. Gyakoriak a bázisállomási szűrőkön, az RF erősítőkön és a kültéri antenna adagolókon. N RF koaxiális csatlakozók csavaros csatlakozóval Ezek a masszív 50 ohmos csatlakozók 11 GHz-ig működnek félmerev kábelen. Ideális bázisállomási szűrőkhöz és kültéri adagolókhoz, amint azt a környező vita megjegyzi. Termék megtekintése → BNC csatlakozók A BNC-csatlakozók kényelmesek a gyors csatlakoztatáshoz, de ellenőrizze, hogy az adott BNC-t 50 ohm-ra és az Ön frekvenciatartományára méretezték-e. Ugyanezt a héjat használják 75 ohmos videoáramkörökhöz is, ezért párosítás előtt ellenőrizze az adatlapot. BNC RF koaxiális csatlakozók bajonett csatlakozóval Ellenőrizze ezeket az 50 vagy 75 ohmos BNC csatlakozókat a gyors csatlakoztatási-leválasztási igényekhez. A szövegkörnyezet arra figyelmeztet, hogy a párosítás előtt ellenőrizze a frekvencia és impedancia besorolásait, így ez az oldal hasznos. Termék megtekintése → Kábel összeszerelésekor ellenőrizze, hogy a csatlakozó pontosan az Ön által használt kábelcsaládhoz van-e megadva, például rugalmas fonott kábel vagy félmerev kábel. Ha a két port interfész különbözik, használjon alacsony veszteségű 50 ohmost RF adapter nem pedig egy hosszú kábellel alkalmazkodni. Tipikus alkalmazások és telepítési ellenőrzések You will find 50 ohm coax cable in wireless infrastructure, test and measurement, avionics, IoT devices, and any system where a transceiver drives an antenna. Ezekben az alkalmazásokban a kábel impedancia a PCB csatlakozójától az antenna betáplálási pontjáig tartó illeszkedő lánc része. A próbapadi mérővezetékek és a spektrumanalizátor csatlakozásai rövid, 50 ohmos patch kábeleket használnak. A bázisállomási antennaadagolók kis veszteségű, 50 ohmos kábelt használnak N-típusú csatlakozókkal. A szoftver által definiált rádiók gyakran egy 50 ohmos SMA-csatlakozóba irányítják az RF-et. A GPS-vevők, telematika és rádiómodulok ugyanazon az 50 ohmos impedanciakonvención osztoznak. For outdoor installations, check whether the cable has a weather-resistant jacket, and add a surge protector or lightning protection component near the entry point. Az 50 ohmos működésre tervezett védő biztosítja a rendszer jellemző impedanciáját a túlfeszültség útján. Gyakran Ismételt Kérdések Ezeket a kérdéseket teszik fel leggyakrabban a mérnökök, mielőtt 50 ohmos kábelt választanak. Használhatok 75 ohmos kábelt 50 ohmos rendszerben? Igen, de csak egy rövid ideiglenes tesztre, és nem nagy teljesítményen vagy nagy frekvencián. Az impedancia eltérése körülbelül (75-50)/(75 50) vagy 0,2 reflexiós együtthatót hoz létre, ami azt jelenti, hogy a jelteljesítmény nagyjából 4%-a visszaverődik. A visszirányú veszteség csak körülbelül 14 dB, ami elfogadható lehet asztali munkánál, de ritkán elfogadható adónál. Egy 50 ohmos kábel 50 ohmot mér a multiméteren? Nem. A multiméter egyenáramot alkalmaz, és méri a középső vezető és az árnyékolás soros ellenállását, amely rövid kábel esetén általában 10 ohm alatt van. Characteristic impedance is an AC wave property and can only be measured correctly with impedance analysis at RF, for example with a network analyzer. Mi a különbség az 50 ohmos és a 75 ohmos BNC csatlakozók között? The basic shell is the same, but 75 ohm BNC connectors have a different centre-conductor profile and are not interchangeable with 50 ohm types without degrading the interface. A 50 ohm plug will physically mate with a 75 ohm jack, but the impedance change and poor contact force can increase VSWR and damage the jack over repeated connections. Milyen kábelt vegyek egy 50 ohmos antenna adagolóhoz? Válassza ki a legvékonyabb kábelt, amely megfelel a veszteség költségvetésének. Rövid beltéri futáshoz az RG-58 típus kényelmes. For long outdoor runs or frequencies above 1 GHz, choose a low-loss 50 ohm cable with a closed-cell jacket and N-type connectors, and verify its attenuation at your actual frequency. .article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:12px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
A koaxiális kábel specifikációi: impedancia, veszteség, teljesítmény és csatlakozó illesztés
Ipari hírek
2026-11-03
A koaxiális kábel specifikációi: impedancia, veszteség, teljesítmény és csatlakozó illesztés
A 75 Ω-os csatlakozóval ellátott 50 Ω-os kábel átmegy a folytonossági teszten, tökéletesen összeszereltnek tűnik, és még mindig tönkreteszi a kapcsolat költségvetését. Éppen ezért a koaxiális kábel specifikációi több figyelmet érdemelnek, mint a köpeny színe: a számok olyan viselkedést írnak le, amelyet a multiméter nem láthat. A koaxiális kábel specifikációi azok az elektromos és mechanikai paraméterek, amelyek meghatározzák, hogy a kábel hogyan viselkedik egy adott frekvencián. Elektromosan ez karakterisztikus impedanciát, csillapítást, sebességtényezőt, kapacitást, névleges teljesítményt és maximális feszültséget jelent. Mechanikailag a vezető és a dielektromos méreteket, a külső átmérőt, a minimális hajlítási sugarat, a csatlakozó interfész geometriáját és a hőmérséklet határait jelenti. A rövid válasz: először igazítsa meg az impedanciát, olvassa le a csillapítást a ténylegesen használt frekvencián, majd erősítse meg a mechanikai és interfész határértékeket. Minden más – a kapacitás, a sebességtényező, a köpeny besorolása – olyan finomítás, amely csak akkor számít, ha ez a három ellenőrzés átment. Az elektromos specifikációk, amelyek eldöntik, hogy egy kapcsolat működik-e Négy szám határozza meg a legtöbb döntést: impedancia, csillapítás, sebességtényező és névleges teljesítmény. Az adatlap többi része ezeket támogatja. A mag koaxiális kábel specifikációi, az egyes vezérlések és az általuk okozott hibák. Specifikáció Tipikus kifejezés Mit irányít Gyakori hiba Jellegzetes impedancia 50 Ω vagy 75 Ω, gyakran ±2 Ω Reflexió, VSWR, visszatérési veszteség 50 Ω-os és 75 Ω-os alkatrészek összekeverése kötésben Csillapítás dB/100 m egy megadott frekvencián Elérés, vételi szint, jel-zaj arány Rossz gyakorisággal idézve az ábrát Sebességtényező Körülbelül 0,66-0,88 Elektromos hossz, fázis, késleltetés illesztése A mechanikai hossz kezelése elektromos hosszúságként Kapacitás Körülbelül 50-100 pF/m Impedancia stabilitás, felfutási idő Figyelmen kívül hagyva hosszú futásokon gyors élekkel Teljesítmény besorolás Wattban, a megadott frekvencián és hőmérsékleten Hőmargó, vezetékfűtés Az UHF alacsony frekvenciájú besorolása Maximális feszültség Volt csúcs Dielektromos törés, túlfeszültség túlélés A magasság vagy a hőmérséklet miatti leértékelés figyelmen kívül hagyása Hajlítási sugár A külső átmérő többszöröse Mechanikai túlélés, helyi impedancia Túl szorosan van elhelyezve a panel mögött A csillapítás a leggyakrabban félreolvasott szám. Ez a frekvencia függvénye, nem egy számjegy, és nagyjából a frekvencia négyzetgyökével kúszik fel egy adott konstrukcióhoz. A 100 MHz-en 10 dB/100 m-es kábel többszörösen veszteségesebb lesz 2,4 GHz-en. Ha egy adatlapon gyakoriság nélkül szerepel egy veszteségadat, akkor azt inkább marketingnek, mint mérnöki adatnak kell tekinteni. A sebességtényező összekapcsolja a fizikai és az elektromos világot. 0,66-nál a jel a fénysebesség 66%-ával halad, tehát egy méter kábel úgy viselkedik, mint körülbelül 1,5 méter elektromosan. Ez számít a fázisillesztett futtatások, a késleltetett költségvetések és minden olyan összeállításpár esetében, amelyeknek lépésben kell megérkezniük. Impedancia, csatlakozó interfészek és a tolerancia, ami valójában számít Az impedancia az egész vonal tulajdonsága, nem pedig a csatlakozón lévő felirat, és konzisztensnek kell maradnia a kábel dielektrikumától a csatlakozási síkon keresztül. A 75 Ω-os családhoz tartozó belső geometriájú csatlakozóval összekötött 50 Ω-os kábel a lehető legrosszabb helyen – a csatlakozáson – hoz létre visszaverődést. 50 Ω versus 75 Ω a gyakorlatban Az 50 Ω-os alkatrészek uralják a rádiókat, tesztpadokat, antennákat és elosztott antennarendszereket; A 75 Ω-os részek uralják a videót és az adást. A családok mechanikailag elég hasonlóak ahhoz, hogy bizonyos kombinációkban párosodjanak, és elektromosan eléggé különböznek ahhoz, hogy elrontsák a mérkőzést. A tolerancia is számít: a ±2 Ω-on megadott névleges 50 Ω-os kábel különbözik a feltüntetett terméktől, tolerancia nélkül. A megtérülési veszteség és a VSWR ugyanazt az eltérést írja le különböző szögekből. Gyors terepi becslésekhez: A VSWR 1.2 körülbelül 20,8 dB visszirányú veszteséget jelent, az 1,5 körülbelül 14 dB, a 2,0 pedig körülbelül 9,5 dB. 0,1 dB plusz beillesztési veszteség páronként általában elfogadható; egy 1,5 VSWR 3 GHz-en gyakran nem. Az interfész geometriája szabványos – a MIL-STD-348 és az IEC 61169 szabványok határozzák meg az olyan sorozatok illesztési méreteit, mint az SMA, N, BNC, TNC, 7/16 és 4.1/9.5 –, de a kábelrögzítés, a bevonat és a dielektromos anyagok nem. Itt tér el két „ugyanazt” csatlakozót kínáló beszállító. Böngészés a RF koaxiális csatlakozó sorozat interfész és kábel típusa szerint (rugalmas, félmerev, PCB vagy mikroszalagos indítás) általában gyorsabb, mint a puszta cikkszámból indulva. N-típusú RF koaxiális csatlakozók rugalmas kábelekhez N-típusú csatlakozók hajlékony kábelekhez préseléssel, bilinccsel vagy forrasztással; hasznos, ha a kábelrögzítés és a bevonat megkülönbözteti az egyébként hasonló részeket. Termék megtekintése → Mechanikai specifikációk és beépítési korlátok A mechanikai korlátok azok, amelyek hónapokkal később meghibásodnak, ezért kezelje őket tervezési inputként, nem pedig telepítési megjegyzésként. Hajlítási sugár — a szoros hajlítás deformálja a dielektrikumot, eltolja a helyi impedanciát és tartósan növelheti a csillapítást. Párzási ciklusok — a 2,92 mm-es precíziós interfészek sokkal kevesebb ciklusra vannak méretezve, mint a BNC; a napi patch vezetékként használt laborkábel elhasználódik. Nyomaték — az alulnyomott SMA kötések szaggatott érintkezést hoznak létre, a túlnyomottak károsítják a dielektrikumot. Hőmérséklet és kabát — a kültéri és csatlakozó utakhoz köpeny-besorolás szükséges, és a csatlakozó hatótávolsága szűkebb lehet, mint a kábelé. Méretek — a középvezető, a dielektrikum és a külső átmérő tűrése megmagyarázza a legtöbb „azonos méretű, nem passzol” panaszt. Adatlap olvasása félrevezetés nélkül Egy specifikáció csak akkor használható, ha megadja a frekvenciát, a hőmérsékletet és azt, hogy az érték tipikus, maximális vagy garantált. Bármi, ami kevesebb, az e-mailbe tartozik, nem pedig egy tervfájlba. Tipikus kontra garantált: a „tipikus” a lakossági átlag, míg a garantált maximum az, ami egy link költségvetéshez kell. Hosszbázis: dB/100 m és dB/100 ft körülbelül 3,28-szoros faktorral különbözik, és ezek keverése túlbecsüli a határt. Vizsgálati feltételek: a laboratóriumi csatlakozókkal mért rövid minta nem felel meg a válaszfali szerelvényes lezárt szerelvénynek. Rekordfrekvencia: az 1 GHz-es adat keveset mond az 5,8 GHz-es viselkedésről. Összeszerelési veszteség: a két kábelminőség összehasonlítása előtt adjon hozzá csatlakozópárokat, adaptereket és bármilyen védőt. Megfelelő csatlakozók, adapterek és túlfeszültség-védelem A rádió és az antenna közötti minden elem veszteséget és eltérést okoz, így a margó védelme általában az alkatrészek eltávolítását jelenti, nem pedig a kábel bővítését. Az adapterek a rejtett költség. Egy intertípusú adapter általában 0,1-0,3 dB-lel plusz egy másik illeszkedési síkot ad hozzá, és egy három darabból álló lánc többe kerülhet, mint a két kábelminőség közötti különbség. Ha egy konstrukciót egy panelnél N-SMA-vá kell alakítani, akkor a válaszfalon lévő egyik adapter a szabad levegőben veri kettőt, és a belső típusú adapter általában előnyösebb, mint egy köteg. N - SMA Inter-Type RF koaxiális adapter 50Ω N-SMA adapter négy nemi kombinációban, amely támogatja a tesztelést, a telepítést és a rendszerintegrációt az N feedline és az SMA-port összetevői között. Termék megtekintése → A túlfeszültség elleni védelem ugyanabban a láncban található, és ugyanazt a vizsgálatot érdemli: beillesztési veszteség a munkasávon, meghatározott szorítófeszültség és a várt energia feletti túlfeszültség. A 0,5 dB-be kerülő, de az előlap cseréjét megakadályozó védő jó üzlet; a frekvenciatartomány nélkül megadott nem. A koaxiális villámvédő termékcsalád pont ezért interfész szerint van megszervezve – a védőnek meg kell felelnie a csatlakozósorozatnak, nem csupán az impedanciának. N-típusú koaxiális villámvédő védő A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd.-t, a vezető kínai N-típusú koaxiális villámvédő gyártót és az N-típusú koaxiális villámvédő gyárat alapították ... Termék megtekintése → Gyakran Ismételt Kérdések Mi a legfontosabb koaxiális kábel specifikáció? Impedancia, mert az eltérés nem javítható lefelé. Ha az impedancia megfelelő, az üzemi frekvencián a csillapítás lesz a döntő szám. A kábel hossza megváltoztatja a specifikációkat? Az összegeket változtatja meg, nem az egységenkénti adatokat. Veszteség és késleltetés skála hosszúsággal; az impedancia, a sebességtényező és a méterenkénti kapacitás nem. Egy 30 m hosszú, 2,4 GHz-es vékony kábelben jóval több mint 20 dB-t veszíthet, így a hossz az első számításba tartozik. Használhatok 75 Ω-os kábelt 50 Ω-os csatlakozóval? Összeáll, és a rövid, alacsony frekvenciájú futások akár működhetnek is. Magasabb frekvenciákon az impedancia lépés a kötésnél visszaverődést kelt, amely gyenge visszatérési veszteségként, minta torzulásként vagy időszakos hibákként jelenik meg. Használja a megfelelő családot, vagy tudatosan fogadja el a büntetést. Melyik csillapítási érték tartozik a link költségvetésébe? A legrosszabb eset a legnagyobb érdeklődésre számot tartó frekvencián, a megadott hosszra, plusz a csatlakozó és az adapter veszteségei. Normális gyakorlat, ha 10–20%-os tartalékot adnak hozzá a hőmérséklet- és a telepítési ingadozáshoz. Hogyan ellenőrizhetem, hogy a csatlakozó megfelel-e a kábelnek? Egyezzen meg három dimenziót – középső vezető, dielektromos átmérő és külső átmérő –, valamint a kábel típusát. Az interfész sorozat önmagában soha nem elég: a rugalmas kábelekhez való SMA és a félmerev kábelekhez való SMA egy csatlakozó felületen osztozik, nem a testen. Rövid ellenőrzőlista rendelés előtt A legtöbb specifikációs hiba olyan részletre vezethető vissza, amelyet soha nem írtak le, ezért írja be ezt az öt elemet a vásárlási kérelemben. Impedancia a toleranciájával, kifejezetten a választott családra vonatkozóan. Csillapítás, mint garantált maximum az üzemi frekvencián, hossz-alap megadásával. A hajlítási sugár és nyomatékhatárok a valódi marással és a valódi szerszámokkal összevetve. Az interfész sorozat, kábel típusa és borítása összeszerelési rajzon, nem fényképen igazolva. A védőbeillesztési veszteség és a szorítófeszültség, ha a védő a futás része. Ezen ellenőrzések egyike sem tart sokáig. Azok kerülnek kihagyásra, amelyek később újra megjelennek olyan linkként, amely technikailag működik, de nem lehet megbízni benne. .article-section{line-height:1.8;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...