Hírek

Otthon / Hírek / Ipari hírek / 75 Ohm vs 50 Ohm BNC csatlakozó: különbségek, kompatibilitás és a választás módja

75 Ohm vs 50 Ohm BNC csatlakozó: különbségek, kompatibilitás és a választás módja



A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. professzionális az RF (rádiófrekvenciás) koaxiális csatlakozók tervezésében, fejlesztésében, gyártásában, értékesítésében és szervizelésében.

Az 50 ohmos BNC csatlakozó 50 ohmos, a 75 ohmos BNC csatlakozó pedig a 75 ohmos rendszerekhez készült. A kettő mechanikailag mindig illeszkedik egymáshoz – ugyanaz a bajonetthüvely, ugyanaz a csatlakozófül, ugyanaz a csap-elrendezés –, de elektromosan nem egyenértékűek: az egyes csatlakozók által fenntartott karakterisztikus impedancia és a tervezett alkalmazások eltérőek. Válasszon 50 ohmos RF-, távközlési és tesztberendezéseket; válasszon 75 ohmot a videó-, adás- és felügyeleti kapcsolatokhoz.

50 Ω BNC RF, rádió, távközlés, GPS és tesztműszerek; szilárd PTFE dielektrikum; látható középső csap; megfelel az RG-58 vagy RG-213.
75 Ω BNC Kompozit videó, SDI, CCTV és CATV; légteres vagy hengeres dielektrikum; süllyesztett érintésbiztos középső csap; illeszkedik az RG-59-hez vagy RG-6-hoz.
Keverni őket Mechanikailag kompatibilis, elektromosan nem illesztett; körülbelül 14 dB visszatérési veszteség a csomópontban; kerülje a precíz RF és digitális videó utakat.

Alapsávú videofrekvenciákon a nem illeszkedő BNC csomópont csak halvány szellemképet kelthet. RF adón vagy HD-SDI kapcsolaton ugyanaz a csomópont emeli meg a VSWR-t és zárja be a szemmintát. Ez a cikk összehasonlítja a két csatlakozótípust, bemutatja, mi történik, amikor találkoznak, és elmagyarázza a megfelelő alkatrész kiválasztását.

Mit jelent az impedancia szám

A BNC-csatlakozón lévő szám az általa fenntartott átviteli vonal jellemző impedanciája. A nem megfelelő impedanciájú csatlakozó kis folytonossági hiányként működik: a jel egy része áthalad, egy része pedig visszaverődik a forrás felé.

A karakterisztikus impedancia a feszültséghullám és az egyenletes vonalon lefelé haladó áramhullám aránya. Ezt a külső vezető átmérőjének a belső vezető átmérőjéhez viszonyított aránya és a közöttük lévő dielektrikum határozza meg. A kábel hossza nem változtat ezen, és a kapcsoló helyzete sem.

Miért az 50 Ω lett az RF szabvány?

Ötven ohm kompromisszum. A maximális teljesítménykezelés elméleti optimális impedanciája közel 30 ohm, a minimális csillapítás optimuma pedig közel 77 ohm. Az 50 ohmos rendszer mindkét görbén felad egy kicsit, és megtartja a legjobb összhangot, ezért uralja a rádiót, a mobil infrastruktúrát, a GPS-t, a Wi-Fi backhaul-ot és az RF tesztberendezéseket.

Miért a 75 Ω lett a videoszabvány?

A hetvenöt ohmos a minimális csillapítási pont közelében van, így a leghosszabb kábelfutást biztosítja, mielőtt erősítésre lenne szükség. Ez a tulajdonság természetes választássá tette az analóg videó, műsorszórás, CCTV és kábeltelevízió számára, és ez a konvenció átült a digitális videóra és az SDI-re. Az 50 ohmos BNC csatlakozó nagyjából 4 GHz-re van besorolva tipikus rádiófrekvenciás használat esetén, míg a 75 ohmos BNC-alkatrészeket szinte mindig jóval 1 GHz alatt használják, ahol a BNC héjméret még mindig tisztán viselkedik.

Felépítési különbségek 50 Ω és 75 Ω BNC csatlakozók között

Külsőleg a két BNC-típus egyforma megjelenésű, és azonos héj-, bajonett- és párosítási méretekkel rendelkezik. A különbségek belül vannak: a dielektromos geometria és a középső érintkező.

A koaxiális csatlakozónak meg kell őriznie a vezető arányát és a lezárt kábel dielektromos környezetét. Mivel a BNC héj szabványos, a központi érintkező és a szigetelő hordozza az impedanciát. Az 50 Ω-os BNC-dugó szilárd PTFE szigetelést használ, és a középső tűje túlnyúlik a dielektromos felületen, így megfogható. A 75 Ω-os BNC-dugó módosított dielektromos profilt használ – gyakran légteres vagy hengeres –, és a középső tűje a dielektromos orr alá van bemélyedve, ami érintésmentessé teszi az alkatrészt. Ez a süllyesztett tű a 75 Ω-os BNC szabvány szándékos tervezése, nem gyártási baleset.

1. táblázat A két BNC impedancia változat dielektrikum, középső érintkező, tervezett kábel és alkalmazás tekintetében különbözik.
Jellemző 50 Ω BNC 75 Ω BNC
Impedancia 50 ohm 75 ohm
Referencia szabvány MIL-STD-348, IEC 60169-8 IEC 60169-12, EN 122190
Dielektromos Szilárd PTFE Légtérközű vagy hengeres dielektrikum
Központi kapcsolattartó Kiálló, tapintható Süllyesztett, érintésmentes
Tipikus kábel RG-58, RG-213 RG-59, RG-6
Tipikus alkalmazás RF, távközlés, teszt, GPS Videó, SDI, CCTV, CATV

Amikor összeállít egy kábelt, illessze a csatlakozó impedanciáját a kábel impedanciájához, mielőtt a csatlakozót a kábel átmérőjéhez igazítaná. Egy 50 Ω-os BNC hajlékony kábelhez, RG-58-ra préselve a szabvány RF jumper; az RG-59-re krimpelt 75 Ω-os BNC a videó megfelelője.

BNC Connectors for Flexible Coaxial Cables with Matched Impedance BNC csatlakozók rugalmas koaxiális kábelekhez megfelelő impedanciával Ez a csatlakozócsalád lezárja az RG-58, RG-59 és hasonló rugalmas kábeleket szabályozott középtűs geometriájú, segít fenntartani a tervezett 50 vagy 75 ohmos impedanciát a csomóponton keresztül, és minimalizálja a visszaverődést az összeszerelt kábelben. Termék megtekintése →

Keverheti az 50 Ω-os és 75 Ω-os BNC csatlakozókat?

Megteheti – a bajonett szilárdan rögzül –, de az eredmény egy kis impedancialépés, amely visszaveri a jel egy részét. Ha egy 75 Ω-os videoút 50 Ω-os csatlakozót tartalmaz, a visszaverődési együttható a csomópontnál (50–75) ÷ (50–75) = –0,20: a feszültséghullám körülbelül 20 százaléka lát szakadást. A VSWR 1,50:1, a visszatérési veszteség megközelíti a 14 dB-t, és a teljesítmény körülbelül 4 százaléka pattan vissza.

2. táblázat: Egy 50 Ω-os BNC 75 Ω-os vonalba való beillesztésének hibája; ugyanezek a számok fordított irányban érvényesek.
Metrikus 50 Ω-os csatlakozó értéke 75 Ω-os úton
Reflexiós együttható 0.20
VSWR 1,50:1
Megtérülési veszteség Körülbelül 14 dB
Visszavert erő 4 százalék

Az, hogy ezek a számok számítanak-e, a frekvenciától és a bitsebességtől függ. A néhány megahertzig terjedő alapsávú videónál a hullámhossz több tíz méter, így a centiméteres csatlakozási eltérések láthatatlanok lehetnek, vagy halvány visszhangként jelenhetnek meg. Egy 1,485 Gbit/s és annál nagyobb HD-SDI kapcsolaton ugyanaz a csomópont adatrögzítést jelent, és képkiesést vagy a zárolás elvesztését okozhatja. Az RF tesztbeállítások során minden rossz impedanciájú adapter, hordó vagy csatlakozó megrongálja a kalibrációt; egy adóláncban a visszavert teljesítmény megváltoztatja azt, amit a végfok lát, és ki tudja kapcsolni a védőáramköröket.

A műszereknek és a teszttábláknak érintetlenül kell tartaniuk az impedancia referenciaértékét a kártyától a kábelig. A NYÁK-ba szerelt 50 Ω-os BNC rövid, jól formázott földelési átmenettel megőrzi ezt a referenciát azon a ponton, ahol a jel belép vagy elhagyja a kártyát.

PCB-Mount BNC Connectors for Board-Level Signal Integrity PCB-be szerelhető BNC csatlakozók a kártyaszintű jelintegritás érdekében A közvetlen kártyára szerelhető BNC-k megőrzik az impedancia-referenciát a NYÁK-átmenetnél, így alkalmasak tesztkártyákra és műszerekre, ahol rövid, szabályozott indítás szükséges az áramkörbe. Termék megtekintése →

Az 50 Ω-os vagy 75 Ω-os BNC-csatlakozó azonosítása

A leggyorsabb ellenőrzés vizuálisan történik: nézze meg a csatlakozó felületét. A tömör PTFE-vel körülvett kiálló középső csap 50 Ω-t jelent. A dielektromos orr alatt elrejtett süllyesztett középső csap 75 Ω-t jelent.

  • Csatlakozófelület: érintkező érintkező = 50 Ω; csap süllyesztett és érintésmentes = 75 Ω.
  • A karosszéria és a csomagtartó jelölései: sok alkatrész „50 Ω”, „75 Ω” vagy adott sorozattal van ellátva; a sima „BNC” jelölés nem bizonyítja az impedanciát.
  • Kábelköpeny: RG-58 és RG-213 50 Ω; Az RG-59 és RG-6 75 Ω-os – de ellenőrizze a kábel jelölését, mert előfordulhat, hogy a csatlakozók rossz kábelre illeszthetők.
  • Mérés: egy időtartomány reflektométer vagy egy hálózati elemző ad végleges értéket, ha az alkalmazás nem tűr kétséget.
  • Adapterek: egy BNC-n belüli adapter két csatlakozót mechanikusan csatlakoztat; nem alakítja át az impedanciát. Az egyik használata csak a csomópontot mozgatja.

Gyanakodva kezelje az „50/75 Ω” bélyeggel ellátott alkatrészeket. Egyes közüzemi csatlakozók mindkét besorolással rendelkeznek, mivel alacsony frekvenciájú vezérlésre vagy laza követelményeket támasztó videokapcsolatokra szolgálnak. Egy sugárzott vagy precíziós RF rendszerben ez a fajta alkatrész nem helyettesíti a valódi 50 Ω-os vagy valódi 75 Ω-os alkatrészt.

Hogyan válasszuk ki a megfelelő BNC-csatlakozó impedanciáját

Először határozza meg a rendszer impedanciáját, majd válassza ki a megfelelő kábelt, a csatlakozó végét és a rögzítési stílust. Az impedanciának konzisztensnek kell lennie a berendezés portjától a kábel túlsó végéig.

  1. Határozza meg a rendszer impedanciáját a berendezés adatlapján vagy a port címkéjén. Az RF műszerek, rádiók, GPS-vevők és a legtöbb antenna 50 Ω-os. A kamerák, videorouterek, monitorok és SDI-eszközök 75 Ω-osak.
  2. Válasszon azonos impedanciájú kábelt. Használjon RG-58-at vagy RG-213-at 50 Ω-hoz; RG-59 vagy RG-6 75 Ω-hoz.
  3. Illessze a végződést a kábelhez. A krimpelő csatlakozók a mennyiségi gyártáshoz, a bilincs- és forrasztótípusok a helyszíni javításhoz; soha ne erőltesse az egyik kábel átmérőjére tervezett csatlakozótestet a másikra.
  4. Válassza ki a rögzítési stílust. A rugalmas kábelcsatlakozók áthidalókat, a válaszfalcsatlakozók a paneleket és a házat lezárják, a PCB-csatlakozók az áramköri kártyákon landolnak, a karimás csatlakozók pedig sík felületre csavaroznak.
  5. Ellenőrizze a VSWR vagy return-loss specifikációt, ha a frekvencia magas vagy a futás hosszú. 50 Ω-os rádiófrekvenciás munkához az 1,30:1 VSWR a működési frekvencián ésszerű cél; videó esetén a csatlakozónak 75 Ω-ot kell tartalmaznia kifejezett frekvenciakorláttal.

Ha a BNC és más családok között dönt, a RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató elmagyarázza, hogyan hasonlítja össze a BNC a TNC-vel, N-vel, SMA-val és a kapcsolódó sorozatokkal, és mely elektromos paraméterek számítanak leginkább.

Ahol a kábel belép a házba, használjon válaszfalra szerelhető csatlakozót, hogy az árnyékolás közvetlenül a panelhez csatlakozzon, és a kábel mechanikusan tehermentes legyen. Ez röviden tartja az impedancia átmenetet, és megakadályozza a forrasztási vagy krimpelési pont feszültségét.

Bulkhead-Mount BNC Connectors for Chassis and Panel Feedthrough Válaszfalra szerelhető BNC csatlakozók az alvázhoz és a panel átvezetéshez Az egylyukú, panelre szerelhető BNC-k az árnyékolást közvetlenül a házhoz kötik, így mechanikai feszültségmentességet és kompakt átvezetést biztosítanak, amely röviden tartja az impedancia útvonalát, amikor a kábeleket a burkolat falain keresztül vezetik. Termék megtekintése →

Gyakran Ismételt Kérdések

Egy 50 Ω-os BNC fizikailag kompatibilis egy 75 Ω-os BNC-vel?

Igen. A héj átmérője, a bajonettsaruk és a középső csap átmérője megegyezik, így az 50 Ω-os dugó szilárdan rögzül a 75 Ω-os jack csatlakozóba és fordítva. A kompatibilitás csak mechanikus; az elektromos impedancia továbbra is eltérő.

Az 50 Ω és 75 Ω BNC csatlakozók keverése károsíthatja a berendezést?

Nem közvetlenül. A csomópont a jelteljesítmény néhány százalékát tükrözi, amelyet általában a kábel és a csatlakozók nyelnek el. A gyakorlati kockázatok a csökkentett videomargó, az RF-kalibrálási hibák és az adó VSWR-védelmének kioldása nagy teljesítményű kapcsolatokon.

Honnan tudhatom meg, hogy a kábelem 50 Ω vagy 75 Ω?

Olvassa el a kabát jelölését, ha az olvasható: RG-58 és RG-213 50 Ω; Az RG-59 és RG-6 75 Ω-os. Ha a jelölés hiányzik, ellenőrizze a csatlakozó geometriáját, vagy mérje meg a vonalat, ha az alkalmazásnak impedancia-költségvetésre van szüksége.

Miért van süllyesztve a 75 Ω-os BNC középső tű?

A süllyesztett, érintésmentes középső érintkező a 75 Ω-os BNC kialakítás része. Megakadályozza, hogy a felhasználó megérintsen egy élő tűt a közvetítés vagy a videó rack javítása közben, és csökkenti a héj véletlen rövidzárlatának esélyét.

Szükségem van 75 Ω-os BNC csatlakozókra az SDI videóhoz?

Igen. Az SDI egy 75 Ω-os szabványos végponttól végéig. Az útvonalon bárhol behelyezett 50 Ω-os csatlakozó visszaverődik a soros adatsebességgel; A rövid tesztfoltok sikeresek lehetnek, de a termelési kapcsolatoknak mind a 75 Ω-osnak kell maradniuk.


Kapcsolódó termékek
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
Hírek és frissítések
BNC csatlakozóméretek magyarázata: méretek, 50Ω vs 75Ω és kábeltípusok
Ipari hírek
2026-09-28
BNC csatlakozóméretek magyarázata: méretek, 50Ω vs 75Ω és kábeltípusok
A BNC csatlakozók nem egy méretben használhatók. A BNC csatlakozó gyakorlati "méretét" két különálló jellemző határozza meg: a csatlakozó interfész és a középső vezető. Minden szabványos BNC-nek ugyanaz a bajonetthéj átmérője – nagyjából 14,5 mm a dugón –, így bármelyik BNC-dugó bármelyik BNC-aljzatra kattan. Ami igazán különbözik, az a középső tű: az 50 ohmos BNC vastagabb, körülbelül 1,3 mm-es tűt használ, míg a 75 ohmos BNC vékonyabb, körülbelül 1,0 mm-es tűt. Éppen ezért egy 75 ohmos BNC kábel továbbra is belefér egy 50 ohmos műszerportba. Ez rontja a mérést is: az impedancia eltérése visszaverődéseket hoz létre a csomópontban, növeli a VSWR-t és gyengíti a jelet. A méret tehát nem csupán mechanikai méret, hanem elektromos méret. Ez a cikk ismerteti az interfész méreteit, az impedancia változatait, a kompatibilis kábelméreteket és a gyakorlati lépéseket a projekthez megfelelő BNC kiválasztásához. A koaxiális interfészek szélesebb ismertetését lásd a mi RF koaxiális csatlakozóvezető . BNC csatlakozó interfész méretei: mit jelent valójában a "méret"? A "méret" kifejezés három különböző méretre utalhat egy BNC-csatlakozón, és ezek összetévesztése okozza a legtöbb kiválasztási hibát. Párosító felület dimenzió – a külső burkolat és a tengelykapcsoló geometriája, amelyek szabványosak és azonosak az összes kompatibilis BNC-csatlakozó esetében. Középcsap mérete -a dugós csap átmérője, amely a névleges impedanciával változik (50 ohm vs 75 ohm). Kábelbemenet mérete – a hátsó henger átmérője és befogási tartománya, amelynek meg kell egyeznie a koaxiális kábel dielektromos és külső köpenyével. Magának az illesztési felületnek a kulcsértékei a körülbelül 0,570 hüvelyk (14,5 mm) csatlakozóhüvely külső átmérője, a körülbelül 0,436 hüvelyk (11,1 mm) csatlakozóhüvely átmérője és az 1/4 fordulatú bajonettzár, amely a két felét összetartja. Mind az 50 ohmos, mind a 75 ohmos változatnak ez a héjgeometria van, pontosan ezért a kettő mechanikusan felcserélhető, annak ellenére, hogy elektromosan különböznek egymástól. Főbb különbségek az 50 ohmos és 75 ohmos BNC csatlakozók között Paraméter 50 ohmos BNC 75 ohmos BNC Középső csap átmérője (férfi) kb. 1,3 mm (0,051 hüvelyk) kb. 1,0 mm (0,039 hüvelyk) Dielektromos helyzet A párzó arc mögé süllyesztve Majdnem egy szintben van a párosodó arccal Tipikus frekvencia tartomány 4 GHz-ig Kiviteltől függően 1-2 GHz-ig Elsődleges alkalmazások Tesztműszerek, RF átvitel, vezeték nélküli berendezések CCTV, videó műsorszórás, bázisállomás videó linkek Rossz rendszerrel való keverés eredménye Impedancia eltérés, visszavert jel, magasabb VSWR Ugyanaz, mint a bal, plusz gyorsabb érintkezési kopás súlyos esetekben BNC csatlakozókkal kompatibilis kábelméretek A BNC-csatlakozókat a lezárt kábel határozza meg, nem csak a BNC-név. A hátsó hengernek meg kell fognia a megfelelő kábelátmérőt, különben a csatlakozás meglazul a vibráció és a feszültség hatására. A BNC csatlakozókkal és tipikus külső átmérőjükkel használt gyakori koaxiális kábelek Kábel típusa Impedancia Külső átmérő Tipikus BNC használat RG-58 50 ohm kb. 5,0 mm Tesztvezetékek, GPS, rövid jumperek RG-174 50 ohm kb. 2,5 mm Kompakt belső jumperek, pigtailek RG-213 50 ohm kb. 10,3 mm Nagy teljesítményű rádiós feeder vezetékek RG-59 75 ohm kb. 6,2 mm Analóg CCTV, örökölt videó linkek RG-6 75 ohm kb. 6,9 mm Digitális videó, szélessávú, műholdas IF Amikor BNC-t rendel egy adott kábelhez, ellenőrizze, hogy a gyártó felsorolja-e a megfelelő bilincs-tartományt. Az RG-58-hoz készült csatlakozó nem tömíti megfelelően az RG-6-ot, és az ebből eredő mechanikai játék lassan károsíthatja a középső tűt. Ha át kell térnie egyik kábelméretről a másikra, a beépített hengeres adapter nem a megfelelő megoldás – először illessze össze a csatlakozót a kábellel. BNC karosszéria stílusok: kábel, panel és PCB rögzítés A BNC csatlakozók számos mechanikus karosszéria-típusban kaphatók, és a szerelési módot a cikkszám kiválasztása előtt el kell dönteni. Az elektromos méret nem sokat számít, ha a csatlakozót nem lehet megfelelően rögzíteni a házban. Kábelszerű csatlakozók zárják le a rugalmas koaxiális kábel végét, és ezek a leggyakoribb formák a mérővezetékekhez, antenna jumperekhez és videolefutásokhoz. A középső vezetékhez és a zsinórhoz préselést, bilincs- vagy forrasztást használnak, így a kábel átmérőjének és a csatlakozó hengerének meg kell egyeznie. BNC csatlakozók rugalmas koaxiális kábelekhez Ez az oldal a rugalmas RF-kábelekhez, például az RG-58-hoz és az LMR-200-hoz készült BNC-csatlakozókat ismerteti, krimpelő-, bilincs- vagy forrasztási végződésekkel és több kimeneti szöggel a megbízható kábelszerelvények érdekében. Termék megtekintése → A válaszfalcsatlakozókat úgy tervezték, hogy panelen vagy alvázon keresztül rögzítsék, az egyik oldalon a csatlakozó felülettel, a másik oldalon a kábelcsatlakozással. Ezek a legjobb választás, ha tiszta, megismételhető előlapi tesztpontra van szükség, mert a csatlakozó rögzített marad, miközben a kábel a panel mögött meghajlik és meghajlik. BNC válaszfalra szerelhető RF koaxiális csatlakozók Egylyukú, anyával szerelt BNC-csatlakozók panelre vagy házra szereléshez, forrasztópohár, PC-vég, krimpelés és bilincs opciókat kínálva 50Ω-os és 75Ω-os változatban a tiszta előlap vizsgálati pontjaihoz. Termék megtekintése → A PCB csatlakozók közvetlenül az áramköri lapra forraszthatók, függőleges vagy derékszögben. Gyakoriak az RF modulokban, a műszerek előlapjaiban és a beágyazott videó hardverekben, ahol a csatlakozónak az aktív áramkör közelében kell elhelyezkednie. BNC PCB RF koaxiális csatlakozók PCB-be szerelhető BNC csatlakozók átmenő furatban vagy SMT stílusban derékszögű vagy függőleges tájolással, úgy tervezték, hogy a kártya átmeneten keresztül fenntartsák az impedanciát a nagyfrekvenciás jelek integritása érdekében. Termék megtekintése → További hasznos karosszéria-típusok közé tartoznak a karimás csatlakozók a merev panelek felszereléséhez, a védősapkák a nem használt portokhoz és a kalibráláshoz szükséges végterhelések. Ha a rendszer a BNC-t más interfészekkel kombinálja, az intertype adapterek stabilan tartják az impedanciát; például a BNC-SMA adapter lehetővé teszi, hogy a precíziós SMA tesztkábel forrasztás nélkül csatlakozzon a BNC műszerporthoz. Hogyan válasszuk ki a megfelelő BNC-méretet az alkalmazáshoz A helyes kiválasztási sorrend az első az impedancia, a második a kábel, a harmadik a mechanikai forma. Bármilyen más sorrendben végzett munka általában olyan csatlakozót eredményez, amely illeszkedik a rendszer egyik részéhez, de máshol meghibásodik. Határozza meg a rendszer impedanciáját. Ellenőrizze a műszer címkéjét, a kábeljelöléseket vagy a rendszer dokumentációját. Az 50 ohmos és 75 ohmos BNC-k keverése az egyetlen leggyakoribb terepi hiba. Mérje meg a kábel külső átmérőjét. Használjon tolómérőt vagy a kábel adatlapot. Válasszon egy BNC-t, amelynek rögzítési tartománya megfelel ennek az átmérőnek, és a vezetőhöz méretezett középső tűvel. Válassza ki a nemet és a teststílust. Ellenőrizze, hogy szüksége van-e dugóra vagy jack-aljzatra, és hogy a csatlakozó kábelre, válaszfalra vagy PCB-re szerelhető-e. Vizsgálja meg a középső csapot és a dielektrikumot. Egy megfelelő 50 ohmos tűnek körülbelül 1,3 mm-nek kell lennie; egy megfelelő 75 ohmos tű kb 1,0 mm. Ellenőrizze, hogy a dielektrikum tiszta-e, és nincs-e bemélyedve a megadottnál nagyobb mértékben. Ellenőrizze a bevonatolási és környezetvédelmi követelményeket. A nikkel szabványos az általános használatra; Az aranyat előnyben részesítik a precíziós vizsgálati alkalmazásokhoz, ahol az alacsony és stabil érintkezési ellenállás számít. A pusztán áron történő vásárlás kockázatos a BNC alkatrészekben. Az alacsony költségű csatlakozók vékonyabb aranyozást, tűréshatáron kívüli középső tűket vagy dielektromos anyagokat használhatnak, amelyek megváltoztatják az impedanciát a hőmérséklet hatására. Kérjen méretrajzot, vagy ellenőrizze a csap átmérőjét egy tolómérővel, mielőtt nagy rendelést vállalna. BNC méret GYIK Egy 50 ohmos BNC és egy 75 ohmos BNC együtt használható? Fizikailag igen, elektromosan nem. A bajonetthéjak tökéletesen illeszkednek egymáshoz, de az impedancia folytonossági hiánya a csomópontnál visszaverődést okoz. Alacsony frekvenciájú videó esetén a hatás észrevétlen maradhat; RF mérési vagy kommunikációs jelek esetén ronthatja a pontosságot és növelheti a csillapítást. Ha egy 75 ohmos eszközt 50 ohmos műszerrel kell tesztelnie, használjon megfelelő névleges impedanciaadaptert ahelyett, hogy a csatlakozók hibájára hagyatkozna. Hogyan lehet vizuálisan megkülönböztetni egy 50 ohmos BNC-t a 75 ohmos BNC-től? Nézze meg a középső csapot és a környező dielektrikumot. Az 50 ohmos tű vastagabb, körülbelül 1,3 mm, és a dielektrikum kissé be van süllyesztve az illeszkedő felület mögött. A 75 ohmos tű vékonyabb, körülbelül 1,0 mm, és a dielektrikum szinte egy síkban van az arccal. A csap tolómérővel történő mérése adja a legmegbízhatóbb választ. Milyen átmérőjű kábelek használhatók BNC csatlakozóval? Ez a csatlakozó hátsó hordótartományától függ. A legelterjedtebb hajlékony kábelek az RG-58 és RG-59 nagyjából 5–6 mm külső átmérővel, az RG-174 2,5 mm-es kompakt jumperekhez és az RG-6 körülbelül 6,9 mm-es a modern videofuttatásokhoz. A csatlakozó szorítótartományát mindig igazítsa a tényleges kábelköpenyhez, ne csak az orsóra nyomtatott kábelnévhez. A TNC csatlakozó mérete megegyezik a BNC-vel? Az interfész méretei hasonlóak a geometriában, de nem azonosak. A TNC menetes tengelykapcsoló anyát és kissé eltérő héjprofilt használ, így nem helyettesíthető biztonságosan a BNC-vel. Ha rendszere erős vibrációt tapasztal, a TNC a jobb választás, mert a menete ellenáll a kilazulásnak. A normál asztali és állványos munkákhoz a BNC továbbra is a gyorsabb és kényelmesebb bajonett opció. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
75 ohmos koaxiális csatlakozók útmutatója: típusok, műszaki adatok és kiválasztási tippek
Ipari hírek
2026-09-14
75 ohmos koaxiális csatlakozók útmutatója: típusok, műszaki adatok és kiválasztási tippek
A 75 ohmos koaxiális csatlakozó egy olyan rádiófrekvenciás csatlakozó, amely 75 ohmos karakterisztikus impedanciát tart fenn az interfészen keresztül, így a megfelelő választás a 75 ohmos kábelt használó video-, műsorszórási, kábeltelevíziós és távközlési kapcsolatokhoz. Az impedancia illesztése fontosabb, mint a tűméret: a rossz impedanciájú csatlakozó visszaverődéseket kelt, növeli a visszatérési veszteséget, és rontja a jelet a vevőnél. A leggyakoribb 75 ohmos típusok a BNC, az F-típusú, az N-típusú és a TNC, ahol a BNC dominál a professzionális videó és az F-típusú szélessávú hozzáféréssel. Ez az útmutató elmagyarázza, hogy mi határozza meg a 75 ohmos koaxiális csatlakozót, milyen típusokkal fog találkozni, hogyan kerülhető el az 50 ohmos hardverrel való keverés, és mit kell ellenőrizni tömeges vagy projektrendelés leadása előtt. Mi az a 75 ohmos koaxiális csatlakozó? A 75 ohmos koaxiális csatlakozó olyan csatlakozó, amelynek mechanikai geometriája, dielektromos méretei és érintkezési kialakítása egy adott koaxiális kábel 75 ohmos jellemző impedanciájához igazodik. Ez nem egyszerűen egy 50 ohmos csatlakozó kisebb vagy olcsóbb változata; a középső vezető és a dielektromos átmérők eltérő arányban vannak 75 ohmos teljesítmény elérése érdekében. A nem illeszkedő impedancia jelvisszaverődést okoz a csomópontban. A visszavert energia hozzáadódik az előremenő jelhez, hullámzást kelt az áteresztősávban, és megemelkedik a feszültség állóhullám-aránya (VSWR). Egy 50 ohmos rendszerben a 75 ohmos csatlakozó vagy adapter behelyezése működhet rövid mérővezetékeknél, de rontja a kapcsolat költségvetését, és meghiúsíthatja az EMC követelményeket. Állandó telepítéshez egy 75 ohmos csatlakozó a megfelelő alkatrész. Az ellenőrizendő legfontosabb jellemzők a jellemző impedancia, a frekvenciatartomány, a visszatérési veszteség vagy a VSWR, valamint a csatlakozóhoz illeszkedő kábelsorozat, például RG-6, RG-59 vagy RG-11. A 75 ohm-os, de RG-59-hez készült csatlakozó mechanikusan nem illeszkedik az RG-6-hoz adaptáció nélkül, ezért a kábelcsaládnak meg kell egyeznie a csatlakozó méretével. Általános 75 ohmos koaxiális csatlakozótípusok A gyakorlati telepítésekhez négy család szinte minden 75 ohmos alkalmazást lefed: BNC a professzionális videózáshoz, F-típusú kábeltelevízióhoz és szélessávhoz, N-típus a kültéri és nagyobb teljesítményű kapcsolatokhoz, valamint TNC a masszív vagy menetes környezetekhez. BNC (Bayonet Neill-Concelman) - 75 Ohm A 75 ohmos BNC-csatlakozó az SDI-videó, a sugárzott kamerák, a CCTV DVR-k és számos tesztműszer szabványos interfésze. A bajonettcsatolás gyorsan reteszelődik, és megismételhető 75 ohmos teljesítményt biztosít nagyjából 1 GHz-ig a jól elkészített alkatrészekhez, bár sok kereskedelmi BNC csak 500 vagy 750 MHz-re van előírva. A valódi 75 ohmos BNC-t az 50 ohmos változathoz képest kisebb középső tűjéről azonosíthatja, de a legbiztonságosabb ellenőrzés az alkatrészszám vagy az adatlap. 75 Ohm-os BNC RF koaxiális csatlakozók műsorszóráshoz és CCTV-hez Ez a BNC csatlakozósor 50 és 75 ohmos típusokat is lefed, a 75 ohmos változat pedig alkalmas SDI videóhoz, sugárzó kamerákhoz és tesztberendezésekhez. A bajonett tengelykapcsoló gyors reteszelést és megbízható csatlakozást tesz lehetővé. Termék megtekintése → F-Type - 75 Ohm Az F-típusú csatlakozók mindenütt megtalálhatók a kábeltelevízióban, a műholdas IF-elosztásban és a szélessávú internetezésben, mivel olcsók, könnyen telepíthetők, és az RG-6 és RG-59 cseppkábelekhez illeszthetők. A legtöbb F csatlakozót 75 ohmos használatra tervezték; A menetes vagy kompressziós változatok jól működnek az épületen belül, míg az időjárásálló változatokat kültéri leejtéshez használják. A kompressziós F csatlakozókat előnyben részesítik a krimpelő típusokkal szemben a megbízható kábelrögzítés és az egyenletes jelminőség érdekében. F-típusú koaxiális csatlakozók kábeltelevízióhoz és műholdcsövekhez Ezeket az F-típusú csatlakozókat lakossági és kereskedelmi kábeltelevíziós, műholdas és szélessávú elosztáshoz tervezték. A menetes változatok kültéri használatra alkalmasak, míg a kompressziós típusok biztonságos kábelrögzítést tesznek lehetővé. Termék megtekintése → N-típus - 75 Ohm Bár az N-típusú csatlakozót gyakran 50 ohmos rádiófrekvenciás rendszerekkel társítják, létezik egy 75 ohmos N-típusú változat is, amelyet a távközlési bázisállomások backhaul-jaiban, fejállomási berendezésekben és kültéri fővezetékekben használják, ahol időjárásálló, menetes interfész szükséges. A 75 ohmos N csatlakozónak más a középvezető mérete, mint az 50 ohmos típusé, ezért a kettőt nem szabad felcserélni. Használja, ha robusztus mechanikai teljesítményre és stabil megtérülési veszteségre van szüksége igényes környezetben. N-típusú koaxiális csatlakozók 75 ohmos opciókkal Az N sorozat csavaros csatlakozókat kínál nagy megbízhatósággal és rezgésállósággal, 50 vagy 75 ohmos kivitelben. Alkalmas távközlési backhaul-hoz, kültéri fővonalakhoz és mikrohullámú tesztrendszerekhez. Termék megtekintése → TNC és más típusok A TNC csatlakozók a BNC menetes változatai, és néha olyan rázkódásnak kitett telepítésekhez vannak megadva, ahol a bajonett meglazulhat. Az alacsonyabb frekvenciájú video- vagy audiopatch paneleknél az RCA csatlakozók is sok esetben 75 ohmos kompatibilisek, de ezek nem igazi RF csatlakozók, és ritkán használják néhány száz megahertzen túl. 50 ohmos vs 75 ohmos csatlakozók: mi történik, ha összekeveri őket? Az 50 ohmos és 75 ohmos csatlakozók keverése soha nem javasolt állandó RF kapcsolathoz, de a hatások a frekvenciától, a teljesítményszinttől és a kábelhossztól függenek. Videó- ​​vagy szélessávú rendszerekben a leglátványosabb eredmény az alacsonyabb jel-zaj arány, szellemkép vagy mikro-visszaverődés az analóg videóban, valamint megnövekedett bithibaarány a digitális jeleknél. Az alábbi táblázat összefoglalja az 50 ohmos és 75 ohmos csatlakozók közötti gyakorlati különbségeket. 50 ohmos és 75 ohmos koaxiális csatlakozók gyakorlati összehasonlítása Paraméter 50 Ohm csatlakozó 75 ohmos csatlakozó Gyakori felhasználások RF teljesítmény, antennák, Wi-Fi, mobil, tesztberendezések Videó, adás, CATV, CCTV, távközlés Középső vezeték mérete Adott héjmérethez nagyobb Kisebb Visszatérési veszteség, ha 75 ohmos kábellel használják Gyenge, jellemzően 14 dB körüli Jó, jellemzően 25 dB felett minőségi alkatrészek esetén Fizikai kompatibilitási kockázat A BNC és az N típusok 75 ohmos változatokkal párosulhatnak Ugyanaz a kockázat; az elektromos eltérést a mechanikus illeszkedés rejti el ajánlás Ne helyettesítse 75 ohmos rendszerekkel Használja a csatlakozó tervezett impedanciáját Mivel az 50 ohmos BNC fizikailag csatlakozik egy 75 ohmos BNC csatlakozóhoz, sok technikus véletlenül olyan eltérést hoz létre, amely kívülről nem látható. Telepítés előtt mindig ellenőrizze a csatlakozó cikkszámát, és ha egy csatlakozót a helyszínen cserélni kell, jól láthatóan címkézze fel. Hogyan válasszunk 75 ohmos koaxiális csatlakozót A 75 ohmos csatlakozót úgy választja ki, hogy először egyezteti a kábelsorozatot, majd ellenőrizze az impedanciát, a frekvenciakorlátokat és a mechanikus rögzítést. A leggyakoribb választási hiba az, hogy rossz kábelátmérőhöz vásárol egy csatlakozót; mindig ellenőrizze, hogy a csatlakozótest, a középső tüske és a krimpelő vagy kompressziós szerelvény a kábel típusának megfelelő-e. Kritikus specifikációk, amelyeket át kell tekinteni Impedancia: 75 ohm névleges, a csatlakozó felépítése igazolja, nem csak a címke. Frekvencia tartomány: például BNC 1 GHz-ig, F-típus 1 GHz-ig vagy 3 GHz-es fokozattól függően, N-típus több GHz-ig. Megtérülési veszteség / VSWR: az adás minőségéhez legalább 25 dB visszirányú veszteséget kell keresni a működési sávban; RF szélessáv esetén az 1,3:1-nél jobb VSWR a tipikus cél. Kábel kompatibilitás: RG-59 a vékony, 75 ohmos vezetékekhez, RG-6 a szabványos szélessávú vezetékekhez és RG-11 a vastag főkábelekhez. Szerelési stílus: kábelrögzítés, válaszfal, karima, PCB vagy mikroszalag; mindegyik érinti a telepítési munkát és a környezetvédelmet. Anyag és bevonat: az aranyozott érintkezők ellenállnak a korróziónak a nagy megbízhatóságú berendezésekhez; nikkelezett vagy ónozott testek elfogadhatók beltéri cseppekhez. Beszerzési szempontok Ha gyártótól vásárol, kérje el a csatlakozó teljes adatlapját, beleértve az anyagminőséget, a bevonat vastagságát és a VSWR jelentéséhez használt vizsgálati módszert. Egyes olcsó csatlakozók egyformán néznek ki, de szabálytalan dielektromos rések vannak, amelyek szaggatott visszaverődést okoznak. Nagy sorozatok esetén először kérjen mintát, tesztelje a szerszám kompatibilitását, és ellenőrizze az illesztési ciklus besorolását, ha a csatlakozó gyakran leszakad. A 75 ohmos koaxiális csatlakozók tipikus alkalmazásai A 75 ohmos koaxiális csatlakozók mindenhol megtalálhatók, ahol impedanciával illesztett video- vagy szélessávú jelek vannak elosztva. A fő alkalmazási területek a következők: Közvetítés és professzionális videó: Az SDI kamerakapcsolatok, a stúdióútválasztók, a patch rekeszek és a gyártási kapcsolók 75 ohmos BNC csatlakozókat használnak. CCTV biztonság: A DVR és a kamera közötti kapcsolatok gyakran 75 ohmos BNC-t használnak RG-59 kábelen keresztül; egyes telepítések F-típust használnak az IP-kamerák hírfolyamához. Kábel TV és szélessáv: Az F-típusú csatlakozók dominálnak a csapból a modembe vagy a set-top boxba. Távközlés: 75 ohmos TNC vagy N csatlakozók jelennek meg a nagysebességű digitális előfizetői vonalakban, a vezeték nélküli backhaul-ban és az időzítési kapcsolatokban. Teszt és mérés: a laboratóriumi video- vagy alapsávi berendezések gyakran 75 ohmos BNC-t használnak, hogy elkerüljék a jitter- és amplitúdóhibákat. Gyakran Ismételt Kérdések Az alábbiakban a vásárlók és a technikusok leggyakrabban feltett kérdései vannak a 75 ohmos koaxiális csatlakozókkal kapcsolatban. Használhatok 75 ohmos csatlakozót 50 ohmos kábelen? Nem. A csatlakozó belső vezetékének átmérője nem egyezik az 50 ohmos kábel geometriájával, és az impedancia folytonossági hiánya visszaverődést és nagyobb veszteséget okoz. Még rövid patch vezetékek esetén sem megbízható megoldás. Honnan tudhatom meg, hogy egy BNC csatlakozó 75 ohmos vagy 50 ohmos? Mérje meg a középső csap átmérőjét egy tolómérővel, vagy ellenőrizze a gyártó cikkszámát. A szabványos BNC esetében a 75 ohmos változat általában kisebb középső tűvel rendelkezik, mint az 50 ohmos változat, de a pontos átmérő a csatlakozó szabványától függ. Az F-típusú csatlakozók mindig 75 ohmosak? Az F-típusú csatlakozókat szinte univerzálisan olyan 75 ohmos kábelrendszerekhez tervezték, mint a CATV és a műholdas IF. A gyakorlatban az F-type 75 ohmot jelent, de mindig ellenőrizze az adatlapot, ha a csatlakozót 1 GHz felett használja. Mi a maximális frekvencia egy 75 ohmos BNC-nél? A jó minőségű 75 ohmos BNC-csatlakozók általában 1 GHz körüliek. Egyes precíziós verziók 1,5 vagy 2 GHz-re vannak besorolva, de ezen túlmenően a visszatérési veszteség gyorsan csökken. Végső kiválasztási tanács A megbízható 75 ohmos telepítéshez először válassza ki a kábel típusának megfelelő csatlakozót, majd ellenőrizze annak impedanciáját, frekvenciáját és VSWR-jét. Ne hagyatkozzon az 50 ohmos és 75 ohmos csatlakozók közötti fizikai kompatibilitásra, és nagyobb vásárlás előtt teszteljen egy mintát. Böngésszen a RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató mélyebb műszaki áttekintéshez, vagy tekintse át a teljes csatlakozó termékpaletta a BNC, F-típusú, N-típusú és egyéb sorozatok egy helyen történő összehasonlításához. Egy széles csatlakozóportfólióval rendelkező beszállító segíthet szabványosítani a megfelelő 75 ohmos csatlakozót minden alkalmazáshoz. .article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display: table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section .cards{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(200px,1fr));gap:16px;list-style:none;padding:0;margin-bottom:16px;}.article-section .cards li{background:#f7f9fb;border:1px solid #e2e6ea;border-radius:8px;padding:16px;font-size:16px;margin-bottom:0;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Antennacsatlakozó típusok: SMA vs N típus vs TNC vs BNC vs RP-SMA Teljes útmutató
Ipari hírek
2026-08-24
Antennacsatlakozó típusok: SMA vs N típus vs TNC vs BNC vs RP-SMA Teljes útmutató
Az antennacsatlakozó kiválasztása azon apró döntések közé tartozik, amelyek megszakíthatják vagy megszakíthatják az RF telepítést. Ha jól csinálja, a rendszer szinte láthatatlanul működik; félreérti, és elveszíti a jelet, mielőtt a tápfeszültség elérné az antennát. Szinte minden rádióhoz, Wi-Fi hozzáférési ponthoz, cellás modemhez vagy IoT-átjáróhoz a fő antennacsatlakozó típusok az SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX és UHF. Mindegyik koaxiális, 50 ohmos interfész a legtöbb rádiórendszerben, de eltérnek egymástól méretükben, frekvenciakorlátjukban, zárolási módjukban és polaritásukban. A gyakorlati válasz egyszerű: válassza az SMA-t vagy az RP-SMA-t a legtöbb beltéri és kompakt berendezéshez, az N-t a kültéri és nagy teljesítményű antennákhoz, a TNC-t a vibrációnak kitett kültéri összeköttetésekhez, a BNC-t pedig a gyors teszt- és laboratóriumi csatlakozásokhoz. Mi az antennacsatlakozó? Az antennacsatlakozó szabványos interfész az antenna és a tápvezeték vagy a rádió között. Pontos geometriában tartja a középső vezetéket és a külső árnyékolást, így a karakterisztikus impedancia állandó marad a csatlakozáson keresztül. Mivel a csatlakozás gyakran az RF lánc legkiszolgáltatottabb része, egy jó csatlakozó mechanikai tartást, szükség esetén időjárásállóságot és elegendő frekvenciamagasságot is biztosít a jel számára. A gyakorlatban a csatlakozó típusa majdnem olyan fontos, mint a kábel típusa: a rossz csatlakozójú kiváló kábel továbbra is tükröződést, veszteséget és esetleges meghibásodást okoz. A leggyakoribb antennacsatlakozó típusok Nem létezik univerzális antennacsatlakozó. Ehelyett a tervezők és a telepítők a teljesítmény és a fizikai alkalmasság alapján szabványosított interfészek közül választanak. Az alábbi táblázat összefoglalja azokat a főbb típusokat, amelyekkel találkozni fog. Általános antennacsatlakozó típusok és jellemző teljesítményjellemzőik. Csatlakozó Impedancia Gyakorlati frekvencia tartomány Tipikus alkalmazások SMA 50 ohm DC-18 GHz GPS antennák, Wi-Fi modulok, SDR, tesztberendezések RP-SMA 50 ohm DC-18 GHz Hozzáférési pontok, fogyasztói Wi-Fi antennák N 50 ohm / 75 ohm DC-11 GHz (50 ohm) Kültéri antennák, bázisállomások, nagy teljesítményű jumperek BNC 50 ohm / 75 ohm DC-4 GHz Laboratóriumi műszerek, próbapadok, örökölt videó TNC 50 ohm DC-11 GHz Mobil rádiók, ipari és kültéri vibrációs környezetek MCX / MMCX 50 ohm DC-6 GHz IoT modulok, beágyazott RF, belső jumper kábelek UHF / Mini-UHF 50 ohm DC-300 MHz / ~2 GHz-ig Amatőr rádió, tengeri, örökölt kétirányú rádió SMA és RP-SMA Az SMA egy menetes 50 ohmos csatlakozó, amelyet eredetileg félmerev kábelekhez és precíziós műszerekhez terveztek. Kompakt, megbízható és széles körben használható GPS-antennákon, SDR-kulcsokon és beágyazott rádiókon. A fordított polaritású változat, az RP-SMA, egyszerűen megfordítja a középső tű nemét: az RP-SMA anya aljzat helyett csap van, az RP-SMA apa pedig tű helyett. Ez a kis változtatás megakadályozza, hogy a felhasználók véletlenül Wi-Fi antennát telepítsenek egy más engedélyezett berendezéshez szánt csatlakozóra, de azt is jelenti, hogy pontosan meg kell felelnie az antennának, a kábelnek és a rádiónak. A kábeles, NYÁK-ra és panelre szerelhető változatoknál a SMA RF koaxiális csatlakozók oldal jó kiindulópont. SMA RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA RF koaxiális csatlakozók gyártója és az SMA RF koaxiális csatlakozók gyára. Termék megtekintése → N típus Az N csatlakozó egy menetes, időjárásálló interfész, amely az egyik első olyan csatlakozó volt, amely jól működött mikrohullámú frekvencián. Nagyobb középső tűvel és dielektrikummal rendelkezik, így nagyobb teljesítményt kezel kisebb veszteséggel, mint az SMA. Az N csatlakozó az alapértelmezett választás a kültéri panelantennákhoz, az omni antennákhoz és a Yagis-hoz, és gyakoriak az RF tesztberendezéseken, szűrőkön és villámvédőkön is. Az 50 ohmos rendszerekben az N egyenletes teljesítményt kínál 11 GHz-ig és tovább minőségi változatokban. Ha egy kültéri antennahelyet szabványosít, a N RF koaxiális csatlakozók line rugalmas kábeles, félmerev, válaszfalas és karimás rögzítési lehetőségeket kínál. N RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N RF koaxiális csatlakozók gyártója és az N RF koaxiális csatlakozók gyára, amely... Termék megtekintése → BNC és TNC A BNC bajonettzárat használ, amely nagyon gyors csatlakoztatást/leválasztást tesz lehetővé. Még mindig gyakori tesztlaborokban, oszcilloszkópokban, jelgenerátorokban és CCTV rendszerekben. A BNC azonban nagyjából 4 GHz-re korlátozódik, és rezgés hatására meglazulhat. A TNC hasonlóan néz ki, de menetes héjat használ, amely magasabb frekvenciájú stabilitást és rezgésállóságot biztosít 11 GHz-ig. Kültéri mobil rádiós és ipari kapcsolatokhoz általában a TNC a biztonságosabb választás. A BNC bajonetthez és a kapcsolódó tartozékokhoz a BNC RF koaxiális csatlakozók a választék rugalmas és félmerev kábeles változatokat tartalmaz. BNC RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai BNC RF koaxiális csatlakozók gyártója és a BNC RF koaxiális csatlakozók gyára, kínálunk... Termék megtekintése → MCX és MMCX MCX és MMCX are snap-on subminiature connectors designed for PCB-level compact modules. MCX has a much smaller footprint than SMA, and MMCX is smaller still while allowing 360-degree rotation. They are common inside IoT gateways and portable radios, but their tiny shells and center pins cannot tolerate the mechanical stress of repeated cable changes or outdoor exposure. Most designers use them as an internal board-to-cable interface that transitions to SMA or N on the enclosure. UHF és Mini-UHF Az UHF-csatlakozó a neve ellenére nem UHF-frekvenciára lett besorolva; ez egy robusztus, 50 ohmos interfész, amely körülbelül 300 MHz-ig használható. Gyakran megjelenik CB, tengeri és amatőr rádióberendezéseken. A Mini-UHF-et kisebb helyekre fejlesztették ki, és körülbelül 2 GHz-ig képes működni, bár nagyobb beillesztési veszteséggel, mint az SMA vagy a TNC. Ezekkel a csatlakozókkal még mindig találkozni kell a régebbi rádióflották frissítésekor. Nem és polaritás: Miért fontos az egyezés? A csatlakozó nemét a középső érintkező határozza meg, nem a külső héj. A dugós csatlakozónak van egy középső tűje; egy anya csatlakozónak van egy középső aljzata. A külső menet mindkét irányban történhet, tehát az SMA anya belső menettel, míg az SMA apa külső anyával rendelkezik. A fordított polaritás megtartja a külső héj nemét, de felcseréli a középső érintkezőt: az RP-SMA anya külső menettel és középső csappal, míg az RP-SMA apa belső menettel és középső aljzattal rendelkezik. Rendelés előtt mindig ellenőrizze a nemet és a polaritást, és soha ne használjon adaptereket a polaritás megszüntetésére, kivéve, ha a rendszert erre tervezték. Egyes hálózati berendezésekben ugyanaz a fordított polaritási megállapodás létezik a TNC-re és az N-re, ezért gondosan ellenőrizze a berendezés címkéjét. Hogyan válasszuk ki a megfelelő antennacsatlakozót Kezdje a rádió- vagy eszközcsatlakozóval, majd válassza ki a hozzá illő antennát és kábelt. Egy egyszerű döntési sorrend a következő: frekvencia, impedancia, teljesítmény, mechanikai illeszkedés és környezet. Gyakoriság: Használjon olyan csatlakozót, amelynek besorolása kényelmesen meghaladja a működési sávot. 2,4/5 GHz-en az SMA, az RP-SMA, az N és a TNC működik; 6 GHz-en az SMA és az N biztonságosabb; 10 GHz felett használjon nagy teljesítményű SMA vagy N minőséget. Impedancia: A legtöbb antennarendszer 50 ohmos. Ha az eszköze 75 ohmos, ami gyakori a videóban és az adásban, állítsa a teljes láncot 75 ohmosra. Teljesítmény: Néhány watt feletti átviteli teljesítményhez válassza az N vagy a TNC lehetőséget az SMA helyett. A nagy teljesítményű erősítőket tápláló bázisállomásokhoz az N vagy a 7/16 a megfelelőbb. Környezet: Használjon időjárásálló N vagy TNC-t kültéren. Az SMA és a BNC jobb épületen belül vagy zárt burkolaton belül. Fizikai alkalmasság: Ellenőrizze a menetet, a panel furatát, a kábel átmérőjét és a rögzítési típust. Egyes csatlakozók flexibilis kábelekhez, mások félmerev kábelekhez, mások pedig NYÁK-ra szereléshez. Polaritás: Ellenőrizze a normál vagy fordított polaritást, különösen a Wi-Fi és a közbiztonsági berendezések esetében. A specifikációk egyeztetésének lépésről lépésre történő megismeréséhez tekintse meg a mi részletes RF koaxiális csatlakozók kiválasztására vonatkozó tippek . Ha RF adapterre van szüksége Néha SMA antennát kell csatlakoztatnia egy N típusú rádióhoz, vagy BNC tesztkábelt egy SMA porthoz. Az RF adapterek ezt a kábel vagy antenna cseréje nélkül oldják meg. Rendelkezésre állnak intertípusú adapterekként, mint például SMA-N, BNC-SMA, N-TNC és sok más kombináció, valamint típuson belüli adapterként az anya-anya vagy az apa-apa csatlakozásokhoz. Egy jó adapternek ugyanolyan impedanciával, alacsony VSWR-rel és lemezes érintkezőkkel kell rendelkeznie a korrózió elkerülése érdekében. Az adapterek kis mértékű veszteséget okoznak, ezért lehetőség szerint tartsa távol őket az állandó nagy teljesítményű láncoktól, de mindig használja őket, ha az eltérés miatt ki kell cserélni egy drága antennát. Széles adapterválasztékkal rendelkező szállító, mint például a miénk intertípusú és típuson belüli RF adapterek , leegyszerűsítheti a kiválasztási folyamatot. Túlfeszültség-védelem kültéri antennarendszerekhez A kültéri antenna a legrövidebb út a villámnak és a statikus kisülésnek a rádió eléréséhez. Az antenna és a rádió közötti átviteli vezetékbe koaxiális villámvédő van beépítve. A rádiófrekvenciát átengedi a fő útvonalon, miközben a túlfeszültséget a földre irányítja. Válassza a rendszer többi részével megegyező csatlakozótípusú és impedanciájú védőt: N típusú védőket N antennához, SMA védőt SMA rádiókhoz és BNC védőt teszt vagy épületen belüli futtatáshoz. A védőnek is jó földelésre van szüksége, és a lehető legközelebb kell elhelyezni az épület bejáratához. Annak ellenére, hogy ez egy extra csatlakozás, a beillesztési vesztesége nagyon alacsony; elkerülése egy vihar alatt tönkreteheti a vevő elülső részét. Gyakran Ismételt Kérdések Melyek a leggyakoribb antennacsatlakozó típusok? A leggyakoribb típusok az SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX és UHF. A Wi-Fi-hez az SMA és az RP-SMA szabványos; kültéri cellás és nagy teljesítményű kapcsolatoknál az N szabványos; próbapadoknál a BNC általános; a kis IoT-modulok esetében az MCX és az MMCX belül jelenik meg. Mi a különbség az SMA és az RP-SMA között? Az SMA-ban a hímnek van egy tűje, a nősténynek pedig egy aljzata. Az RP-SMA-ban a középső érintkező fordított: a hímnek van aljzata, a nőnek pedig egy tű. A külső menet változatlan marad, így mechanikusan illeszkednek, de nem lesznek elektromosan kompatibilisek. Csatlakozhatok N típusú antennát SMA rádióhoz? Igen, 50 ohmos N-SMA adapterrel vagy olyan kábellel, amelynek egyik végén N, a másikon SMA csatlakozó található. Kerülje a 75 ohmos adaptereket. Az adapter kis veszteséggel jár, de rövid futáshoz és alacsony fogyasztáshoz praktikus megoldás. Miért használnak a Wi-Fi-eszközök fordított polaritású csatlakozókat? A fordított polaritású interfészek csökkentik annak esélyét, hogy a fogyasztói Wi-Fi antenna közvetlenül egy engedélyezett vagy nem Wi-Fi működésre szánt rádióhoz csatlakozzon. A csatlakozó mechanikailag hasonló marad, de elektromosan fordított. A csatlakozó típusa befolyásolja a jel minőségét? Igen. A nem illeszkedő csatlakozó visszaverődést, megnövekedett VSWR-t, nagyobb veszteséget és szakaszos érintkezést okozhat. Több gigahertzes frekvenciákon a kis geometriai különbségek számítanak, ezért használjon a frekvenciasávnak megfelelő csatlakozót, és tartsa tisztán és megfelelően meghúzva az összes csatlakozást. Kezdje a rádió csatlakozójával, majd illessze az antennát. Válassza az SMA-t vagy az RP-SMA-t a kompakt hajtóművekhez, az N-t a kültéri és a nagy teljesítményű összeköttetésekhez, a TNC-t erős vibrációjú telepítésekhez és a BNC-t a gyors laborcsatlakozásokhoz. Vásároljon csatlakozókat és adaptereket egy olyan szállítótól, amely egyértelmű specifikációkat tesz közzé, és egy helyen kínálja a teljes családot; amely csökkenti a rendelési hibákat és egyszerűvé teszi a karbantartást. .article-section table{display:table!important;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;}.article-section td{display:table-cell!important;}.article-section table{border-collapse:collapse;margin:0 0 20px;width:100%;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
50 ohmos koaxiális kábel magyarázata: mit jelent, miért számít és hogyan kell kiválasztani
Ipari hírek
2026-09-11
50 ohmos koaxiális kábel magyarázata: mit jelent, miért számít és hogyan kell kiválasztani
Az 50 ohmos koaxiális kábel 50 ohmos karakterisztikus impedanciájú átviteli vezeték, és ez az alapértelmezett választás a legtöbb RF rendszerben, mert egyensúlyba hozza az alacsony jelveszteséget és az ésszerű teljesítménykezelési képességet. Az „50 ohm” besorolás nem a multiméterrel mérhető egyenáramú ellenállásra vonatkozik; leírja, hogy a feszültség és az áram hogyan halad a kábelen rádiófrekvencián. Ez a cikk elmagyarázza, mit jelent valójában az 50 ohmos impedancia, miért alkalmazta ezt az iparág, hogyan hasonlítható össze más impedanciákkal, és mit kell ellenőrizni vásárlás előtt. Ha teljes, lépésenkénti kiválasztási módszerre van szüksége, tekintse meg oldalunkat RF koaxiális csatlakozóvezető . Mit jelent az 50 Ohm egy koax kábelben? A kábel jellemző impedanciája a feszültség és az áram aránya a rajta haladó hullámban, amelyet a kábel geometriája és dielektromos anyaga rögzít. Koaxiális kábel esetén az impedancia hozzávetőlegesen Z0 = (138 / sqrt(εr)) × log10(D/d), ahol D a külső árnyékolás belső átmérője, d a belső vezető külső átmérője, εr pedig a dielektrikum relatív permittivitása. Ez az impedancia független a kábel hosszától. Egy 10 m-es és egy 100 m-es hosszú, azonos 50 ohmos kábel egyaránt nagyjából azonos karakterisztikus impedanciát mutat, ha hálózatelemzővel mérjük. Az egyenáramú ohmmérő csak alacsony soros ellenállást képes leolvasni, gyakran 0 ohm közelében egy rövid darabnál, vagy több ohmosnál hosszú távon, ezért nem használható az 50 ohmos névleges érték ellenőrzésére. A karakterisztikus impedanciát a konstrukció határozza meg, nem a hossz. Az impedancia értékének csak azokon a frekvenciákon van jelentősége, ahol a jel hullámhossza hasonló vagy kisebb, mint a kábel hossza. Az eltérés visszaverődéseket hoz létre, ami növeli a beillesztési veszteséget és a jel torzítását. Miért az 50 Ohm lett az RF szabvány? Az 50 ohmos szabvány azért jelent meg, mert ez volt a legjobb gyakorlati kompromisszum az alacsony csillapítás és a nagy teljesítményű kezelés között a levegő-dielektromos kábeleknél. Levegő dielektrikummal ellátott koaxiális vezetéknél a maximális teljesítménykezelési csúcs közel 30 ohm, a minimális csillapítás pedig közel 77 ohm. E két érték geometriai átlaga hozzávetőlegesen 48 ohm, ami természetesen a ma használt 50 ohmra kerekítve. Amikor a szilárd polietilén és más kis veszteségű dielektrikumok szabványossá váltak, az optimális értékek kissé eltolódtak, de az 50 ohm elég közel maradt, és már széles körben alkalmazták a távközlési és vizsgálóberendezések mérnökei. A radar, a rádió adó-vevő, a laboratóriumi műszerek és később a cellás és vezeték nélküli berendezések mind 50 ohmon szabványosítottak. 50 Ohm vs 75 Ohm vs egyéb impedanciák Általános célú RF munkákhoz válasszon 50 ohmos kábelt; csak kis veszteségű vételi alkalmazásokhoz válasszon 75 ohmos kábelt, például sugárzott videót vagy televíziót, ahol az energiakezelés kevésbé kritikus. A táblázat összehasonlítja a főbb különbségeket. A közös koaxiális kábelek impedanciáinak összehasonlítása RF és videó rendszerekben. Az értékek jellemzőek; mindig ellenőrizze a kábel adatlapot. Impedancia Tipikus használat Jelvesztés Erőkezelés Csatlakozók típusai 50 ohm Vezeték nélküli, tesztberendezések, rádió, antennaadagolók, IoT Alacsony Közepestől magasig BNC, N, SMA, TNC, UHF 75 ohm Videó adás, CCTV, kábel TV, telefon Alacsonyer than 50 ohm for the same outer size Alacsonyer BNC, F, RCA 93 ohm Hagyományos adatátvitel, korai LAN-ok Nagyon alacsony bizonyos kis sebességű adatok esetén Nagyon alacsony BNC (ritka) 75 ohmos kábel használata 50 ohmos rendszerben olyan eltérést hoz létre, amely a jel egy részét tükrözi. Alacsony frekvenciákon és rövid hosszokon a hatás elhanyagolható lehet, de néhány száz megahertz felett vagy hosszú kábelfutások esetén a hozzáadott hullámzás és veszteség általában elfogadhatatlanná teszi. Hogyan válasszunk 50 ohmos koaxiális kábelt Kezdje a maximális elfogadható veszteség beállításával a működési frekvencián, majd ellenőrizze a teljesítménykezelést, a mechanikai rugalmasságot, az árnyékolást és az impedanciatűrést. A leggyakoribb hiba az, hogy a legolcsóbb RG-58-ast vásárolja meg anélkül, hogy ellenőrizné a csillapítást az aktuális érdeklődési frekvencián. Határozza meg a legmagasabb frekvenciát, amelyet sugározni fog. A veszteség a frekvenciával nő, így a 100 MHz-en működő kábel 6 GHz-en használhatatlan lehet. Számítsa ki a teljes veszteséget a kábel méterenkénti csillapításából, gyakran dB/100 m-ben 1 GHz-en; szorozza meg a futási hosszával, és adja hozzá a csatlakozó elvesztését. Ellenőrizze a külső vezeték felépítését. A fonat rugalmas, de szivárog; a fólia plusz fonat jobb árnyékolást biztosít; A félmerev és hullámos réz a legalacsonyabb veszteséget és a legjobb árnyékolást biztosítja a rögzített telepítésekhez. Ellenőrizze az impedancia toleranciát. Egy jó 50 ohmos rugalmas kábel jellemzően ±2 ohmon belül tartja a karakterisztikus impedanciát; a rossz minőségű kábelek jobban sodródhatnak, és magasabb VSWR-t okozhatnak. Ellenőrizze a csatlakozócsaládot és az illesztőfelületet. Az 50 ohmos SMA csatlakozó mechanikusan vagy elektromosan nem azonos az 50 ohmos N csatlakozóval, és egyiket sem szabad 75 ohmos BNC portra kényszeríteni. Az általános 50 ohmos kábelcsaládok közé tartozik az RG-58/U a rövid, rugalmas patch vezetékekhez, az RG-213/U a nagyobb teljesítményű bázisállomásokhoz, és az alacsony veszteségű hab-dielektromos kábelek a hosszú adagolókhoz. A tényleges teljesítmény az építés minőségétől függ, ezért rendelés előtt mindig hasonlítsa össze az adatlap csillapítási görbéit. Csatlakozók illesztése 50 ohmos kábelhez Minden 50 ohmos kábelnek szüksége van egy 50 ohmos csatlakozóra, amely megfelel a kábel átmérőjének és a célportnak; A csatlakozó impedanciáinak eltérése tükröződést okoz, és károsíthatja az interfészt. Például egy 75 ohmos BNC-csatlakozó párosulhat egy 50 ohmos BNC-csatlakozóval, de az impedancialépés a csomópontnál növeli a VSWR-t, és a középső érintkezők nem mindig méretkompatibilisek. Az N-típusú és az SMA csatlakozók sokkal konzisztensebbek az 50 ohmos rendszerekben, míg a TNC a BNC menetes, időjárásálló változatát biztosítja. SMA csatlakozók Az SMA az első választás 18 GHz-ig terjedő frekvenciákhoz és kompakt modulokhoz, például rádiókhoz, antennákhoz és tesztkészülékekhez. Válasszon egy SMA-csatlakozót, amely megfelel a kábel típusának, legyen az rugalmas, félmerev vagy mikroszalag. SMA RF koaxiális csatlakozók szélessávú alkalmazásokhoz Fedezze fel az 50 ohmos impedanciájú SMA csatlakozókat, amelyek félmerev kábelen támogatják az egyenáramot 18 GHz-ig. Alkalmasak az előző szövegben említett kompakt modulokhoz és nagyfrekvenciás áramkörökhöz. Termék megtekintése → N csatlakozók Az N csatlakozók robusztus, 50 ohmos csatlakozók kiemelkedő ismétlési képességgel DC-től 11 GHz-ig vagy magasabb. Gyakoriak a bázisállomási szűrőkön, az RF erősítőkön és a kültéri antenna adagolókon. N RF koaxiális csatlakozók csavaros csatlakozóval Ezek a masszív 50 ohmos csatlakozók 11 GHz-ig működnek félmerev kábelen. Ideális bázisállomási szűrőkhöz és kültéri adagolókhoz, amint azt a környező vita megjegyzi. Termék megtekintése → BNC csatlakozók A BNC-csatlakozók kényelmesek a gyors csatlakoztatáshoz, de ellenőrizze, hogy az adott BNC-t 50 ohm-ra és az Ön frekvenciatartományára méretezték-e. Ugyanezt a héjat használják 75 ohmos videoáramkörökhöz is, ezért párosítás előtt ellenőrizze az adatlapot. BNC RF koaxiális csatlakozók bajonett csatlakozóval Ellenőrizze ezeket az 50 vagy 75 ohmos BNC csatlakozókat a gyors csatlakoztatási-leválasztási igényekhez. A szövegkörnyezet arra figyelmeztet, hogy a párosítás előtt ellenőrizze a frekvencia és impedancia besorolásait, így ez az oldal hasznos. Termék megtekintése → Kábel összeszerelésekor ellenőrizze, hogy a csatlakozó pontosan az Ön által használt kábelcsaládhoz van-e megadva, például rugalmas fonott kábel vagy félmerev kábel. Ha a két port interfész különbözik, használjon alacsony veszteségű 50 ohmost RF adapter nem pedig egy hosszú kábellel alkalmazkodni. Tipikus alkalmazások és telepítési ellenőrzések You will find 50 ohm coax cable in wireless infrastructure, test and measurement, avionics, IoT devices, and any system where a transceiver drives an antenna. Ezekben az alkalmazásokban a kábel impedancia a PCB csatlakozójától az antenna betáplálási pontjáig tartó illeszkedő lánc része. A próbapadi mérővezetékek és a spektrumanalizátor csatlakozásai rövid, 50 ohmos patch kábeleket használnak. A bázisállomási antennaadagolók kis veszteségű, 50 ohmos kábelt használnak N-típusú csatlakozókkal. A szoftver által definiált rádiók gyakran egy 50 ohmos SMA-csatlakozóba irányítják az RF-et. A GPS-vevők, telematika és rádiómodulok ugyanazon az 50 ohmos impedanciakonvención osztoznak. For outdoor installations, check whether the cable has a weather-resistant jacket, and add a surge protector or lightning protection component near the entry point. Az 50 ohmos működésre tervezett védő biztosítja a rendszer jellemző impedanciáját a túlfeszültség útján. Gyakran Ismételt Kérdések Ezeket a kérdéseket teszik fel leggyakrabban a mérnökök, mielőtt 50 ohmos kábelt választanak. Használhatok 75 ohmos kábelt 50 ohmos rendszerben? Igen, de csak egy rövid ideiglenes tesztre, és nem nagy teljesítményen vagy nagy frekvencián. Az impedancia eltérése körülbelül (75-50)/(75 50) vagy 0,2 reflexiós együtthatót hoz létre, ami azt jelenti, hogy a jelteljesítmény nagyjából 4%-a visszaverődik. A visszirányú veszteség csak körülbelül 14 dB, ami elfogadható lehet asztali munkánál, de ritkán elfogadható adónál. Egy 50 ohmos kábel 50 ohmot mér a multiméteren? Nem. A multiméter egyenáramot alkalmaz, és méri a középső vezető és az árnyékolás soros ellenállását, amely rövid kábel esetén általában 10 ohm alatt van. Characteristic impedance is an AC wave property and can only be measured correctly with impedance analysis at RF, for example with a network analyzer. Mi a különbség az 50 ohmos és a 75 ohmos BNC csatlakozók között? The basic shell is the same, but 75 ohm BNC connectors have a different centre-conductor profile and are not interchangeable with 50 ohm types without degrading the interface. A 50 ohm plug will physically mate with a 75 ohm jack, but the impedance change and poor contact force can increase VSWR and damage the jack over repeated connections. Milyen kábelt vegyek egy 50 ohmos antenna adagolóhoz? Válassza ki a legvékonyabb kábelt, amely megfelel a veszteség költségvetésének. Rövid beltéri futáshoz az RG-58 típus kényelmes. For long outdoor runs or frequencies above 1 GHz, choose a low-loss 50 ohm cable with a closed-cell jacket and N-type connectors, and verify its attenuation at your actual frequency. .article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:12px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
12G BNC csatlakozó útmutató: 75 ohmos koaxiális csatlakozók 4K és 8K SDI videorendszerekhez
Ipari hírek
2026-09-04
12G BNC csatlakozó útmutató: 75 ohmos koaxiális csatlakozók 4K és 8K SDI videorendszerekhez
A 12 G BNC csatlakozó egy 75 ohmos RF koaxiális csatlakozó, amelyet 12 G-SDI jelek továbbítására terveztek 12 Gbps-ig, és egyetlen kábelen keresztül támogatja a 4K és 8K videót. Ez nem pusztán egy "szabványos BNC" más cikkszámmal; elektromos teljesítménye, mechanikai tűrései és árnyékolási kialakítása az SMPTE ST 2082 nagyobb adatátviteli sebességéhez van optimalizálva. A 12 G-os BNC csatlakozó vásárlása a frekvenciatartomány, a visszatérési veszteség és az impedancia konzisztenciájának ellenőrzése nélkül gyakori oka az időszakos videohibáknak a broadcast és Pro AV rendszerekben. Mi az a 12G BNC csatlakozó? A közvetlen válasz a következő: a 12G BNC csatlakozó egy 75 ohmos koaxiális csatlakozó 12G-SDI digitális videojelekhez, amelyeket az SMPTE ST 2082 definiál, és körülbelül 11,88 Gbps hasznos adatot hordoz. It is used in applications where high-bandwidth video travels over coax, including camera outputs, video routers, monitors, and test equipment. Bár a bajonettcsatolás úgy néz ki, mint minden más BNC, a 12G-besorolású csatlakozók vezérelt 75 ohmos karakterisztikus impedanciáját jóval 4 GHz-en túl is megtartják, jellemzően 12 GHz-et. This stability is what keeps the eye diagram open, reduces jitter, and prevents reflections caused by impedance discontinuities. 12G BNC vs standard BNC: Ami igazán számít A döntő különbségek az impedancia stabilitása, a sávszélesség, a visszatérési veszteség és az árnyékolás hatékonysága – nem maga a mechanikus bajonettcsatolás. Egy szabványos 50 ohmos BNC vagy egy régebbi 75 ohmos BNC fizikailag tud kapcsolódni egy 12 G BNC csatlakozóhoz, de az elektromos eltérés rontja a jel minőségét. Íme a gyakorlati összehasonlítás: Comparison table: standard BNC vs 12G BNC connectors Paraméter Szabványos BNC 12G BNC Impedancia 50 vagy 75 ohm csak 75 ohm Sávszélesség DC-4 GHz jellemző DC 12 GHz-re vagy magasabbra Megtérülési veszteség Gyakran meghatározatlan Általában 15 dB vagy jobb 12 GHz-en Beillesztési veszteség Kevésbé kritikus Alacsony és stabil a videosávban Árnyékolás Alacsony frekvenciához megfelelő Továbbfejlesztett árnyékolás a nagyfrekvenciás leválasztáshoz Tipikus használat Legacy videó, hangszerelés 12G-SDI, 4K/8K adás, Pro AV A valós hatás egyértelmű. A poor connector on a 12G-SDI link can introduce signal reflections that cause visible artifacts, frame drops, or a complete loss of lock. In long cable runs, the difference between a true 12G BNC and a generic BNC becomes even more obvious. Főbb jellemzők, amelyeket vásárlás előtt ellenőrizni kell When selecting a 12G BNC connector, verify four specifications first: impedance, frequency range, return loss, and contact material. These values determine whether the connector will perform in a 12G-SDI path or create an invisible bottleneck. Impedancia : 75 ohmnak kell lennie. Az 50 ohmos csatlakozó impedancia szakadást okoz, és növeli a visszaverődést. Frekvencia tartomány : Keressen egyenáramot legalább 4,5 GHz-en a 12G-SDI-hez, ahol a 12 GHz-es névleges kialakítás biztosítja a legnagyobb mozgásteret. Megtérülési veszteség : 15 dB vagy jobb a kívánt frekvencián jó kiindulási pont; 20 dB kiváló. VSWR : Az alacsonyabb jobb. A VSWR of 1.1 or less at 12 GHz is typical for high-quality parts. Érintkező bevonat : Gold or silver plating reduces contact resistance and improves durability. Test anyaga : Brass with nickel plating or stainless steel for harsh environments. Beyond electrical values, confirm that the connector's cable entry matches your cable diameter. Ha az érvéghüvely túl laza vagy túl szoros a koaxiális kábelhez, a végkivezetés mechanikailag gyenge lesz, és érzékeny lesz a jelszivárgásra. BNC csatlakozótípusok 12G SDI-hez Choose a connector style based on where it will live in the system: a cable, a PCB, or a panel. Mindegyik fizikai formátumnak sajátos teljesítménykövetkezményei vannak a 12G-SDI telepítéséhez. Rugalmas kábel BNC csatlakozók BNC csatlakozók flexibilis kábelekhez, többféle lezárási lehetőséggel Ezeket a csatlakozókat flexibilis, 75 ohmos műsorszóró kábelekhez tervezték, krimpelő-, bilincs- vagy forrasztásos végződéseket és feszültségmentesítést kínálva, hogy megbízható teljesítményt biztosítsanak a gyakran mozgó kábelszerelvényeknél. Termék megtekintése → Flexible cable BNC connectors are the most common choice for camera cables, patch cords, and studio runs. Hajlékony, 75 ohmos műsorszóró kábeleken történő lezárásra szolgálnak, és alacsony behelyezési veszteséget és jó feszültségmentességet kell biztosítaniuk, mivel ezeket a kábeleket gyakran mozgatják és újracsatlakoztatják. In a 12G-SDI environment, a flexible cable connector needs to hold the center conductor and shield tightly. Egy laza érvéghüvely kis impedancia-dudort hozhat létre, amely elegendő a 12 GHz-es visszatérési veszteség csökkentéséhez. PCB-re szerelhető BNC csatlakozók PCB-re szerelhető BNC csatlakozók for High-Speed Signal Integrity A közvetlen NYÁK-ra szerelhető csatlakozók a kártya átmeneten keresztül megőrzik az impedancia integritását, így alkalmasak 12G-SDI berendezésekhez, ahol a parazita hatásokat minimálisra kell csökkenteni. Termék megtekintése → A NYÁK-ra szerelhető BNC csatlakozókat videokapcsolókon, monitorokon, adókon és egyéb berendezéseken használják, ahol a csatlakozót közvetlenül egy kártyára kell forrasztani. 12G-SDI esetén a csatlakozó érintkezőjének hosszát és a földelési sík csatlakozását optimalizálni kell a parazita kapacitás és induktivitás minimalizálása érdekében. Ezeket a csatlakozókat az előlapi I/O portokhoz is választották. The best PCB-mount designs place the ground pins close to the center pin to reduce the loop area and improve high-frequency performance. Válaszfalra szerelhető BNC csatlakozók Válaszfalra szerelhető BNC csatlakozók for Panel Feedthrough Az egylyukú anyás rögzítéssel a kompakt panel telepítéséhez ezek a csatlakozók impedancia folytonosságot biztosítanak a sorompók között, és támogatják a különböző hátsó végződéseket a sokoldalú rendszerintegráció érdekében. Termék megtekintése → A válaszfalra szerelhető BNC csatlakozókat fali lemezekhez, berendezések alvázához és csatlakozódobozokhoz tervezték. Lehetővé teszik a kábel áthaladását a panelen, miközben szilárd földelést biztosítanak a házhoz. A műsorszórási létesítményekben gyakran a válaszfalcsatlakozók jelentik az átmenetet a stúdiókábelezés és a videorouter között. A karima és az anya elrendezését következetesen meg kell húzni; még az enyhe eltérés is befolyásolhatja a panellel való interfészt, és megváltoztathatja a visszatérési veszteséget. A 12G BNC csatlakozók beszerzési szempontjai A legnagyobb beszerzési kockázatot a rossz impedancia, az elégtelen frekvencia-besorolás és az inkonzisztens mechanikai tűrések jelentik. Ezek a problémák nem jelentkeznek az első ellenőrzéskor; idővel vagy a jelintegritás vizsgálati szakaszában jelennek meg. Kérjen adatlapokat : A szállítónak közzé kell tennie a frekvenciatartományt, a visszatérési veszteséget, a beillesztési veszteséget és a VSWR-t. Ha nem áll rendelkezésre, tekintse az alkatrészt ellenőrizetlennek. Ellenőrizze az érvéghüvely méreteit : A hüvelynek meg kell egyeznie a kábelköpeny átmérőjével. A nem illeszkedő érvéghüvely árnyékolás szivárgását okozhatja, és megnehezítheti a lezárást. Vegye figyelembe a bevonat vastagságát : A nikkel beltéri használatra alkalmas; Az arany vagy az ezüst jobb a hosszú távú korrózióállóság érdekében. Kérjen tétel konzisztenciát : In large installations, the center contact diameter variation between batches creates issues with insertion force and electrical stability. Használjon megfelelő eszközöket : A dedicated crimping tool for the center pin and ferrule is mandatory for repeatable performance. Another practical factor is adaptation to existing infrastructure. Ha a jelenlegi javítópanel szabványos BNC-csatlakozókat használ, akkor nem a fizikai kompatibilitás a probléma; az elektromos eltérés az. A 12G besorolású csatlakozókra való frissítés gyakran azt jelenti, hogy át kell tekinteni a teljes csatlakozóláncot, a kábeltől a panelen át a berendezésportig. Valós alkalmazási forgatókönyvek és telepítési tippek In practice, 12G BNC connectors appear in three main places: the camera output, the patch panel, and the equipment's I/O port. Az, hogy mindegyiket hogyan fejezi be, közvetlenül befolyásolja a jelút. Kamera kimenet az adóhoz : Használjon erős feszültségmentesítő rugalmas kábelcsatlakozót. A kábel folyamatosan újracsatlakozik, így a középső csapnak és az érvéghüvelynek túl kell élnie az ismételt hajlítást. Stúdió patch panel : A válaszfalcsatlakozók itt a szabványosak. Szilárd karimás anya nyomatékra és tiszta talajútra van szükségük a fémpanelhez. Videó router I/O : A PCB-re szerelhető csatlakozók szorosan tartják a teljesítményt. Pay attention to board footprint and keep the center pin's solder end well within the recommended length. Hosszú futások : For runs over 100 meters, choose semi-rigid or high-performance flexible connectors that reduce insertion loss and improve return loss. Az általános szabály az, hogy kerüljük a soron belüli illesztést, hacsak nem feltétlenül szükséges. Minden további összekapcsolás tükröződést és veszteséget okoz. Ha az illesztés elkerülhetetlen, használja mindkét oldalon ugyanazt a 12G-os csatlakozót, és tesztelje a kapcsolatot jelgenerátorral vagy hullámforma-figyelővel. Gyakran ismételt kérdések a 12G BNC csatlakozókkal kapcsolatban A 12G BNC csatlakozók kompatibilisek a szabványos BNC csatlakozókkal? Igen, ugyanazt a bajonettcsatlakozást használják, és fizikailag átjárhatók. Ha azonban egy 12G besorolású csatlakozót alacsony minőségű 75 ohmos vagy 50 ohmos BNC-vel párosít, az általános kapcsolati teljesítményt a gyengébb rész korlátozza. A valódi 12G-SDI útvonalhoz a lánc minden csatlakozójának 75 ohmosnak és a szükséges sávszélességnek megfelelő névlegesnek kell lennie. Használhatok egy közönséges 75 ohmos BNC-t 12G-SDI-hez? Csak akkor, ha a csatlakozót kifejezetten 12G-SDI frekvenciákra tesztelték. Sok régi 75 ohmos BNC csak 1-2 GHz-re van besorolva, és 12G adatsebességgel jelvisszaverődést okoz. Mielőtt ezt feltételezi, ellenőrizze az adatlapon a frekvenciatartományt és a visszatérési veszteséget. What is the difference between a 50-ohm and a 75-ohm BNC? The center contact diameter and the dielectric material dimensions are different. A 50-ohm BNC has a larger center pin relative to the dielectric, while a 75-ohm BNC has a smaller center pin. 50 ohmos csatlakozó használata 75 ohmos vonalon impedancia eltérést hoz létre, ami visszaverődést és hibákat okozhat. How do I confirm that a BNC connector is truly rated for 12G-SDI? Tekintse meg a gyártó közzétett specifikációit: frekvenciatartomány, visszatérési veszteség, VSWR és impedancia. A true 12G BNC will at least mention compatibility with SMPTE ST 2082 or a bandwidth to 12 GHz. A termék nevében a „12G” nem elegendő; erősítse meg a táblázatokat és a tesztadatokat. What termination tools are needed for 12G BNC connectors? Általában szükség van egy krimpelő szerszámra a középső csaphoz, egy külön krimpelő szerszámra a hüvelyhez, valamint egy kábelvágó- és -szalagszerszámra. Félmerev kábelekhez speciális kábel-előkészítő szerszámra lehet szükség. Follow the vendor's recommended strip dimensions for best results. Utolsó elvitel For 12G-SDI and 4K/8K video, the 75-ohm BNC connector is not a commodity part; a jelút aktív komponense. Válasszon ellenőrzött impedanciájú, sávszélességű és visszatérési veszteségű csatlakozókat, válassza ki az alkalmazáshoz megfelelő rögzítési stílust, és zárja le őket megfelelő eszközökkel. Ha még mindig a különböző RF csatlakozócsaládok között dönt, olvassa el a cikkünket RF koaxiális csatlakozók útmutatója can provide a broader view of types, specs, and selection criteria. .article-section{max-width:100%;}.article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Koaxiális kábelválasztási útmutató: Kábel, csatlakozók és RF teljesítmény kiválasztása
Ipari hírek
2026-08-21
Koaxiális kábelválasztási útmutató: Kábel, csatlakozók és RF teljesítmény kiválasztása
Egy rádiófrekvenciás mérnök egyszer azt mondta nekem, hogy a legtöbb helyszíni hiba nem alkatrészhiba; ezek szelekciós kudarcok. A koaxiális kábel kiválasztása három döntéssel kezdődik: jellemző impedancia, kábelméret és csatlakozócsalád. Helyezze ezt a hármat, és a kialakítás többi részének kiszámítható jelútja lesz. Tévedjen el egyet, és hetekig szaggatott elmélkedéseket fog hibakeresni. A koaxiális kábel és csatlakozója egy szerelvény, nem pedig két rész. Egy megfelelően illeszkedő pár folyamatosan tartja az impedanciát a PCB-től az antenna vagy a műszerportig, míg egy páratlan kombináció visszaverődést, melegítést és szaggatott jeleket hoz létre. Ezért ez az útmutató a kábelt és annak lezárását egyetlen kiválasztási folyamatként kezeli. Mi a koaxiális kábel, és miért számít a geometria? A koaxiális kábel egy hengeres jelhordozó, amely négy koncentrikus rétegből áll: belső vezetőből, dielektromos távtartóból, vezetőképes árnyékolásból és védőköpenyből; karakterisztikus impedanciáját a belső vezető átmérőjének az árnyékolás átmérőjéhez viszonyított aránya határozza meg. Változtassa meg ezt az arányt, vagy változtassa meg a dielektrikumot, és az impedancia akkor is megváltozik, ha a külső átmérő változatlan marad. Ugyanez a geometria szabályozza a csillapítást és a teljesítménykezelést is. A nagyobb kábelek általában kisebb veszteséggel és nagyobb teljesítményűek, de többe kerülnek, nagyobb a súlyuk és kevésbé hajlíthatók meg. Ez a kompromisszum minden gyakorlati választás kiindulópontja. Válasszon 50 Ohm-ot RF-hez és 75 Ohmot videóelosztáshoz Használjon 50 ohmot, ha rádiófrekvenciás, mikrohullámú vagy telekommunikációs jel, és 75 ohmot használjon videó-, adás- és kábeltelevíziós terjesztéshez. Az 50 ohmos érték praktikus kompromisszum az alacsony csillapítás és a nagyobb teljesítménykezelés között, míg a 75 ohm csökkenti a videofrekvenciák veszteségét, és a CATV infrastruktúra szabványos impedanciájává vált. Az impedanciarendszerek keverése nagyon rövid ideig lehetséges, de általában visszatérési veszteségbe kerül. Az 50 ohmos rendszerbe behelyezett 75 ohmos kábel minden átmenetnél kis impedanciaütközést hoz létre, ami rontja a VSWR-t, és hullámzást ad az áteresztősávon. 50 ohmos és 75 ohmos koaxiális rendszerek: jellemző alkalmazások és jellemzők Impedancia Piac Tipikus kábelek Csatlakozó családok 50 ohm RF/mikrohullámú sütő, mobil, Wi-Fi, GPS, teszt RG-58, RG-174, RG-213, félmerev SMA, N, TNC, BNC, 7-16 75 ohm CCTV, kábel TV, sugárzott videó RG-59, RG-6, RG-11 F, BNC, RCA A kábel legfontosabb paraméterei: Veszteség, teljesítmény, árnyékolás és rugalmasság Hasonlítsa össze először négy elektromos paramétert: csillapítás, teljesítménykezelés, árnyékolás hatékonysága és impedanciastabilitás; majd adjunk hozzá mechanikai rugalmasságot és környezetvédelmi minősítést. A csillapítás a frekvenciával nő, így a 100 MHz-re kiválasztott kábel 2,4 GHz-en használhatatlanná válhat. Például az RG-58 10 méteres futása 900 MHz-en 6-7 dB nagyságrendű veszteséget okozhat, míg az azonos hosszúságú RG-213 nagyjából 2-3 dB-t. A nagyobb vezető és dielektrikum egyszerűen kevesebb rádiófrekvenciás energiát oszlat el. Az RG-174 vékonyabb és veszteségesebb, mint az RG-58, ezért alkalmas rövid kötegkötésekre, nem pedig hosszú adagolójáratokra. Reprezentatív RG-stílusú kábelek; a veszteség trendje relatív, nem fix érték Kábel Impedancia Átmérő Rugalmasság Tipikus használat Veszteség trend RG-58 50 ohm Körülbelül 5 mm Jó Tesztvezetékek, rövid RF jumperek Mérsékelt RG-174 50 ohm Körülbelül 2,5 mm Nagyon jó Belső modul vezetékezés, GPS pigtail Magasabb RG-213 50 ohm Körülbelül 10 mm Merev Bázisállomási adagolók, nagyobb teljesítmény Lejjebb RG-6 75 ohm Körülbelül 7 mm Jó CATV, műholdas, hosszú videó fut Lejjebb RG-59 75 ohm Körülbelül 6 mm Jó CCTV, rövid videó linkek Mérsékelt RG-11 75 ohm Körülbelül 10 mm Merev Hosszú CATV cseppek Lejjebb Csatlakozó kiválasztása: Egyezzen meg a kábelfurattal, frekvenciával és környezettel A csatlakozó az RF koaxiális szerelvények leginkább meghibásodó része, ezért válassza ki az impedancia, a frekvenciatartomány, a mechanikus csatolás és a pontos kábelátmérő alapján, hogy illeszkedjen; majd gyártás előtt ellenőrizze a bevonatot, a nyomatékot és a tömítést. A legtöbb csatlakozócsalád rugalmas és félmerev kábelekhez való változatban is elérhető, és egy jó sorozat magasabb a tényleges működési frekvenciánál, mert ritkán tökéletes 50 vagy 75 ohmos vezeték. A csatlakozócsalád véglegesítése előtt ellenőrizze a teljes specifikációs mátrixot a mieinkkel RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató , amely részletesebben tartalmazza a típusokat, specifikációkat és a kiválasztási tippeket. Gyakori koaxiális csatlakozócsaládok és jellemző alkalmazásaik Csatlakozó Impedancia Frekvencia Tipikus kábel Használja BNC 50/75 ohm 4 GHz-ig RG-58, RG-59 Tesztműszerek, videó TNC 50 ohm 11 GHz-ig RG-58, RG-213 Rezgésálló kültéri csatlakozók N 50 ohm 11 GHz-ig RG-213, kis veszteségű rugalmas, félmerev Kültéri antennák, feederek SMA 50 ohm 18 GHz-ig RG-58, RG-174, félmerev Modulportok, tesztberendezések MCX / MMCX 50 ohm 6 GHz-ig Mikro-koax Kompakt PCB-antenna kapcsolatok 7-16 DIN 50 ohm 7,5 GHz-ig Nagy átmérőjű adagolók Bázisállomások, nagy teljesítmény Ha a kábel egy kültéri antennát táplál, N típusú RF koaxiális csatlakozók időjárásálló konstrukciót és stabil elektromos teljesítményt biztosítanak a mobil és a Wi-Fi sávokon. Kompakt RF modulokhoz és tesztportokhoz, SMA RF koaxiális csatlakozók marad az alapértelmezett interfész 18 GHz-ig. A bázisállomás adóihoz pedig 7-16 DIN RF koaxiális csatlakozók alacsonyan tartsa a beillesztési veszteséget és az intermodulációt magas teljesítményszinten. Nagykereskedelmi 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók gyártója és a 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók tényezője... Termék megtekintése → SMA RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA RF koaxiális csatlakozók gyártója és az SMA RF koaxiális csatlakozók gyára. Termék megtekintése → N RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N RF koaxiális csatlakozók gyártója és az N RF koaxiális csatlakozók gyára, amely... Termék megtekintése → Az árnyékolás és a dielektrikum választása befolyásolja a zajállóságot és a stabilitást Az árnyékolás meghatározza, hogy mennyi külső zaj éri el a belső vezetőt, és mennyi jel szivárog ki; zsúfolt környezetben vagy nagy sebességű adatátviteli útvonalakon használjon kettős árnyékolású vagy fóliával és fonattal ellátott konstrukciókat az egyszeres fonat helyett. A fóliaréteg blokkolja a nagyfrekvenciás zajokat, míg a fonott réteg mechanikai szilárdságot és alacsony ellenállású földelést biztosít. A dielektrikum ugyanilyen fontos: a szilárd polietilén gazdaságos, de veszteségesebb a mikrohullámú frekvenciákon, míg a hab vagy PTFE dielektrikum magasabb költség mellett alacsonyabb csillapítást eredményez. A hab dielektrikum könnyebb és rugalmasabb, de érzékenyebb a zúzódásra és a nedvességre, ezért tartsa fenn beltéri használatra, és válasszon szilárd dielektrikumot kültéri vagy nagy vibrációjú utakhoz. Alkalmazás alapú kiválasztás összefoglalója A kábel kiválasztásának leggyorsabb módja, ha a telepítési környezetből indul ki, és hagyja, hogy a rádiófrekvenciás követelmények szűkítsék a kábel- és csatlakozócsaládot: a hosszú kültéri futások a csillapítást és az időjárás elleni szigetelést, a modulszintű vezetékek a méretet és a rugalmasságot, a tesztbeállítások pedig az ismételhető impedanciát és a stabil csatlakozónyomatékot részesítik előnyben. Bázisállomás feeder Használjon 7-16 DIN vagy N csatlakozót alacsony veszteségű hab-dielektromos kábellel; ellenőrizze az intermodulációs teljesítményt. Teszt és mérés Használjon SMA csatlakozókat félmerev kábellel, és ellenőrizze a VSWR stabilitását ismételt hajlítás és nyomaték mellett. IoT és hordozható eszközök Használjon MMCX-et vagy MCX-et mikrokoaxiálissal, hogy helyet takarítson meg a táblán, és könnyű, rugalmas antennavarratot biztosítson. CCTV és videó Használjon RG-59-et vagy RG-6-ot BNC csatlakozókkal, tartsa a rendszert 75 ohmon, hogy elkerülje a látható jelhibákat. Kültéri antenna betáplálás Használjon N csatlakozókat kettős árnyékolású rugalmas kábellel és időjárásálló csatlakozással az antennánál. Mikrohullámú kártya összekapcsolása Használjon SMP vagy 2,92 mm-es csatlakozókat félmerev kábellel a 10 GHz feletti teljesítmény szabályozásához. Gyakorlati beszerzési szempontok a gyártáshoz A mennyiségi rendeléseknél ellenőrizze a mechanikai tűréseket, a bevonat minőségét és a tételek közötti impedancia konzisztenciáját, ahelyett, hogy csak az adatlapra hagyatkozna; egy prototípus padon működő csatlakozó meghibásodhat a terepen, ha a kábel középső vezetékének átmérője a csatlakozó krimpelési tartományának szélén helyezkedik el. Kérje beszállítójától az illeszkedési méretek ellenőrzését, a kábelrögzítési erőt és a környezetvédelmi dokumentációt. Egy dedikált RF-csatlakozó-gyártó széles katalógussal is csökkentheti a szállítók számát, különösen akkor, ha az összekapcsolások bonyolulttá válnak. Kicsi, egyértelműen azonosítható készlet intertípusú RF adapterek lefedi a szokatlan átmeneteket az előhívás és a tesztelés során, így egyetlen méréshez nem kell újra kábeleznie a működő beállítást. Koaxiális kábelválasztás GYIK Használhatok 75 ohmos kábelt 50 ohmos rendszerben? A rövid ideiglenes jumperek működnek, de az eltérés növeli a visszatérési veszteséget, és hullámzást okozhat a szűk sávszélességű rendszerekben. Kerülje el ezt a kombinációt éles vagy bármilyen stabil VSWR-t igénylő hivatkozás esetén. Mi a különbség az RG-6 és az RG-59 között? Az RG-6 nagyobb vezetővel és kisebb csillapítással rendelkezik, így jobb választás műholdhoz, hosszú kábelekhez és nagyfrekvenciás videóhoz; Az RG-59 vékonyabb, olcsóbb, és még mindig megfelelő a rövid CCTV-kapcsolatokhoz. Melyik csatlakozó a legjobb kültéri használatra? Az N típusú csatlakozók az RF szokásos kültéri szabványai, tömített felépítésük és stabil teljesítményük miatt; A TNC akkor is megfelelő, ha aggodalomra ad okot a vibráció. Győződjön meg arról, hogy az adott csatlakozó IP-besorolású vagy időjárásálló verzióval rendelkezik. Hogyan illeszthetek egy csatlakozót a kábelemhez? Ellenőrizze a csatlakozó adatlapján a támogatott kábelátmérőt és a dielektromos külső átmérőt, ne csak a sorozat nevét, például SMA vagy N. A kábelnek és a csatlakozónak azonos impedanciával kell rendelkeznie, és a csatlakozónak meg kell felelnie a kábel külső burkolatának méretének. A kábel hossza befolyásolja az impedanciát? Nem. Az impedancia a kábelszerkezet egységenkénti tulajdonsága. A hossz befolyásolja a teljes csillapítást, a fázist és a DC ellenállást, de nem változtatja meg a névleges karakterisztikus impedanciát. Végső kiválasztási ellenőrzőlista Mielőtt jóváhagyná a mintát a gyártáshoz, hajtsa végre az alábbi ellenőrzéseket: Győződjön meg arról, hogy a rendszer impedanciája 50 vagy 75 ohm, és a kábel egyezik. Ellenőrizze a csillapítást és a teljesítménykezelést a legmagasabb üzemi frekvencián. Illessze a csatlakozósorozatot a kábel átmérőjéhez és frekvenciatartományához. Válassza ki az árnyékolást a zajkörnyezetnek megfelelően, és ellenőrizze még egyszer a szivárgási követelményeket. Vegye figyelembe a kabát anyagát, a hőmérséklet-besorolást és a hajlítási sugarat kültéri vagy hajlítható telepítés esetén. Érvényesítse a csatlakozó nyomatékát, a krimpelő szerszámokat és a tételek közötti összhangot a tényleges kábellel. A koaxiális kábel ritkán a legdrágább része egy rádiófrekvenciás rendszernek, mégis ez az egyik leggyakoribb helyszíni átdolgozási forrás. Az impedancia, a kábelosztály és a csatlakozócsalád gondos kiválasztása az első lépésnél megtakarítja a tesztidőt, az összeszerelés utómunkálatait és a végső teszt hibáit. article{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.85;color:#1f242b;padding:0 20px;margin:0 auto;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:20px;font-size:15px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;background:#f4f6f8;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.card-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(240px,1fr));gap:16px;margin:20px 0;}.card{background:#f8fafc;border:1px solid #e2e8f0;border-radius:8px;padding:16px;}.article-section a{color:#0077cc;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...