Hírek

Otthon / Hírek / Ipari hírek / Koaxiális kábelek összehasonlítása: RG58 vs RG59 vs RG6 vs RG11 és a csatlakozók megfelelősége

Koaxiális kábelek összehasonlítása: RG58 vs RG59 vs RG6 vs RG11 és a csatlakozók megfelelősége



A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. professzionális az RF (rádiófrekvenciás) koaxiális csatlakozók tervezésében, fejlesztésében, gyártásában, értékesítésében és szervizelésében.

A koaxiális kábel kiválasztása az impedancia, a csillapítás és a csatlakozó kompatibilitás összehasonlítása nélkül általában rossz jelminőséggel végződik. A gyakorlati szabály röviden: Az 50 Ω-os kábelek, például az RG58 rádióberendezésekhez, tesztműszerekhez és kompakt RF modulokhoz, míg a 75 Ω-os kábelek, például az RG59, RG6 és RG11 videóhoz, TV-hez, műholdhoz és szélessávú kábelekhez valók. . Az egyes impedanciacsaládokon belül a döntés a futási hosszon, a működési frekvencián és a kábelnek milyen könnyen kell meghajolnia és végződnie. Ez a koaxiális kábel-összehasonlítás lefedi a négy leggyakoribb RG-kábelt, elmagyarázza a lényeges számokat, és az egyes kábeleket leképezi a ténylegesen illeszkedő csatlakozósorozathoz.

Mit kell fednie a koax kábel-összehasonlításnak

Hat paraméter határozza meg, hogy a kábel működik-e az Ön alkalmazásában: karakterisztikus impedancia, csillapítás egységnyi hosszonként, frekvenciaplafon, külső átmérő, rugalmasság és árnyékolás minősége. Ezek közül az impedancia és a csillapítás okozza a legtöbb hibás vásárlást.

  • Jellegzetes impedancia — 50 Ω az RF rendszerek, tesztberendezések és antennák szabványa; A 75 Ω a videó, a TV és a szélessáv szabványa. Az eltérések tükröződést és extra veszteséget okoznak.
  • Csillapítás — 100 lábonként vagy méterenként dB-ben mérve a csillapítás a frekvencia növekedésével nő. A 10 MHz-en működő kábel 2,4 GHz-en ugyanilyen távolságon használhatatlan lehet.
  • Frekvencia plafon — A veszteség vagy méretinstabilitás előtti legmagasabb használható frekvencia nem teszi lehetővé a kábelt.
  • Külső átmérő és rugalmasság — A vastag kábelek, mint például az RG11, kis veszteséggel, de nagy hajlítási sugárral rendelkeznek; a vékony kábelek, mint például az RG58 könnyen vezetnek, de több jelet veszítenek.
  • Árnyékolás — A fonat és a fóliarétegek kivédik az interferenciát; A kettős árnyékolású konstrukciók zajos ipari környezetekhez illeszkednek.
  • Kábel-csatlakozó illeszkedés — A csatlakozó sorozatnak meg kell egyeznie a kábel impedanciájával, és el kell fogadnia a külső vezető és a dielektromos átmérőt.

RG58 vs RG59 vs RG6 vs RG11: egymás mellett

Miután az impedancia a csoportot 50 Ω-os és 75 Ω-os családokra osztja, a fennmaradó különbségek főként a csillapítás, az átmérő és a merevség. Az alábbi táblázat tömöríti az összehasonlítást.

1. táblázat – A gyakori RG koaxiális kábelek tipikus paraméterei. A csillapítási értékek 100 lábra vonatkoznak 100 MHz-en, és a gyártótól és a konstrukciótól függően változnak.
Paraméter RG58 RG59 RG6 RG11
Jellegzetes impedancia 50 Ω 75 Ω 75 Ω 75 Ω
Külső átmérő 4,95 mm 6,15 mm 6,9-7,0 mm 10,3 mm
Dielektromos Szilárd PE Szilárd PE PE hab PE hab
Tipikus csillapítás 100 MHz-en ~4,5 dB/100 láb ~3,5 dB/100 láb ~2,0 dB/100 láb ~1,5 dB/100 láb
Gyakori alkalmazások Tesztvezetékek, rövid RF összeköttetések Analóg videó, CCTV Műholdas, TV, szélessáv Hosszú kültéri cseppek

RG58: Legjobb rövid 50 Ω-os összekötőkhöz

Az RG58 a megfelelő választás a rövid 50 Ω-os összeköttetésekhez, amikor a rugalmasság és a könnyű lezárás fontosabb, mint az ultraalacsony veszteség. Vékony, 4,95 mm-es átmérőjével és forrasztott vagy préselt középső vezetékével az alapértelmezett kábel a mérővezetékekhez, a rádiós patch kábelekhez és a GPS pigtailekhez. A tipikus veszteség körülbelül 4,5 dB/100 láb 100 MHz-en, ezért UHF-nél tartsa nagyjából 10 m (33 láb) alatti futást, és még ennél is rövidebbet 1 GHz-en.

RG59: Elfogadható rövid 75 Ω-os analóg videóhoz

Az RG59 elfogadhatóan működik rövid, 75 Ω-os analóg videófutások esetén, de túl veszteségessé válik nagyjából 50 MHz felett vagy 30-50 m (100-165 láb) felett. Valamivel vastagabb, mint az RG58, és könnyebben lezárható BNC csatlakozókkal, mint az RG6. A 100 MHz-en 100 lábonként körülbelül 3,5 dB-es csillapítás azonban rossz választást jelent nagyfelbontású videókhoz vagy hosszú kameraesésekhez.

RG6: Az alapértelmezett 75 Ω-os szélessávú kábel

Az RG6 az alapértelmezett 75 Ω-os kábel a műholdas, kábeltelevíziós és lakossági szélessávú hálózatokhoz, mivel az alacsonyabb csillapítást erősebb árnyékolással kombinálja. A habpolietilén dielektrikum durván 2,0 dB/100 lábra csökkenti a veszteséget 100 MHz-en, ami több mint 40 százalékkal alacsonyabb, mint az RG59. A négyárnyékolt változatok elutasítják az interferenciát zsúfolt környezetben, és az F-típusú csatlakozók a szabványos lezárás.

RG11: Alacsony veszteség hosszú szabadtéri cseppeknél

Az RG11 az alacsony veszteségű, 75 Ω-os opció hosszú kültéri ugrásokhoz, ahol az RG6 csillapítás kényszerítené az erősítőt. Vastagabb hab dielektrikum és nagyobb vezető 100 MHz-en körülbelül 1,5 dB-re csökkentette a veszteséget 100 lábonként, így a használható futási idő több száz lábra nőtt. A kompromisszum egy merev, 10,3 mm-es kábel nagy hajlítási sugárral és igényes végződéssel, ezért tartalékolja az RG11-et a fővonalakhoz és a többlakásos elosztáshoz.

Frekvencia és távolság: Milyen messze futhatnak az egyes kábelek?

A csillapítás, nem pedig a jelzési sebesség az, ami korlátozza a valódi koaxiális futást. Az alábbi útmutatás a legtöbb telepítésre vonatkozik, feltéve, hogy a csatlakozók megfelelően vannak telepítve, és a rendszer impedanciája illeszkedik.

  • 30 MHz alatt (HF rádió): az RG58 30 m-t (100 láb) képes lefedni elfogadható veszteséggel; ezen túlmenően váltson egy kisebb veszteségű 50 Ω-os adagolóra, például RG213 vagy RG8 osztályú kábelre.
  • 50–500 MHz (VHF/UHF, TV): a 75 Ω oldalon használjon RG6-ot; Az RG59 csak rövid analóg cseppekhez használható. Az 50 Ω-os oldalon tartsa az RG58-at 10 m alatt, és váltson hab-dielektromos kábelre a hosszabb futáshoz.
  • 1 GHz felett: az RG58 és RG59 néhány méteren túl már nem praktikus. Használjon alacsony veszteségű hab-dielektromos, félmerev vagy rugalmas mikrohullámú kábeleket, és párosítsa őket SMA vagy N csatlakozókkal.

Melyik csatlakozó melyik kábelhez illik

A csatlakozót a kábel után válassza, ne előtte. A csatlakozónak meg kell egyeznie a kábel impedanciájával, és el kell fogadnia annak külső átmérőjét; a helytelen illeszkedés kikényszerítése az időszakos VSWR és a jelesés gyakori oka.

2. táblázat – A koaxiális kábelcsaládok illesztése a csatlakozó interfészekhez és a tipikus alkalmazásokhoz.
Kábel Impedancia Tipikus csatlakozó sorozat Gyakori alkalmazások
RG58 50 Ω BNC, SMA, TNC, N Tesztvezetékek, rádióösszeköttetések, GPS
RG59 75 Ω BNC, F-típusú CCTV, kompozit videó
RG6 75 Ω F-típusú, BNC Műholdas, kábel TV, szélessáv
RG11 75 Ω F-típusú Hosszú szélessávú elosztás
RG213 / RG8-osztály 50 Ω N, UHF Bázisállomások, nagy teljesítményű adagolók

BNC és TNC vékony kábelekhez

A BNC az RG58 és RG59 szabványos csatlakozója a teszt- és videóalkalmazásokban, míg a TNC egy menetes csatlakozót ad hozzá, amely ellenáll a vibrációnak. A BNC bajonettzára gyors és megbízható a patch kábelekhez és a műszer előlapjaihoz. Az RG58 patch zsinórokhoz és az RG59 video dropokhoz a teljes választék BNC csatlakozók rugalmas koaxiális kábelhez lefedi az egyenes, derékszögű és válaszfalstílusokat.

Custom BNC Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Egyedi BNC csatlakozók flexibilis kábelek gyártójához, szállítójához A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai BNC csatlakozók a rugalmas kábelekhez és a BNC csatlakozók a rugalmas kábelekhez... Termék megtekintése →

N-Type kültéri és nagyobb teljesítményű futáshoz

Az N-type egy 50 Ω-os kültéri igásló, nedvességtől szigetelve és 11 GHz-ig konzisztens, így a legbiztonságosabb választás a kitett rádiós adagolókhoz. Az N csatlakozók nagyobb teljesítményt képesek kezelni, mint a BNC és az SMA, és időjárásálló felépítésük megfelel az antennáknak és a bázisállomásoknak. Amikor koaxiális futás hagyja el az épületet, válasszon N-típusú csatlakozók rugalmas koaxiális kábelhez krimpelő vagy bilincs rögzítéssel.

Custom N Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Egyedi N csatlakozók flexibilis kábelek gyártójához, szállítójához A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N csatlakozók a rugalmas kábelekhez és az N csatlakozók a rugalmas kábelekhez... Termék megtekintése →

SMA kompakt modulokhoz

Az SMA egy kompakt, 50 Ω-os csatlakozó kis átmérőjű rugalmas és félmerev kábelekhez, ahol korlátozott a kártya helye és nagy a frekvencia. Az SMA csatlakozók a mikrohullámú tartományba tartoznak, és rádiómodulokon, csillapítókon és tesztadaptereken jelennek meg. Kis rugalmas kábelekhez, SMA csatlakozók rugalmas koaxiális kábelhez megőrzi az 50 Ω-os interfészt az N vagy a BNC nagy része nélkül.

Custom SMA Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Egyedi SMA csatlakozók flexibilis kábelek gyártójához, szállítójához A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA csatlakozók a rugalmas kábelekhez és az SMA csatlakozók a rugalmas kábelekhez... Termék megtekintése →

F-Type RG6-hoz és RG11-hez

Az F-type az olcsó 75 Ω-os csavaros csatlakozó az RG6 és RG11 számára, de a minőség nagymértékben függ a krimpelő szerszámtól és a csatlakozó felületétől. Használjon kompressziós típusú szerelvényeket az RG6 és RG11 típusokhoz, és kerülje az olcsó, kültéren korrodáló présöntvény testeket.

Alkalmazás alapú koaxiális ajánlás

A legtöbb koax választás négy alkalmazási osztályba sorolható: rádió, videó, szélessáv és teszt. Először határozza meg az osztályt, majd alkalmazza a fenti kábel- és csatlakozóleképezést.

  • HF/VHF/UHF rádió (50 Ω): RG58 rövid patch és jumper futáshoz; RG213 vagy RG8-osztály a hosszabb adagoláshoz; N vagy UHF csatlakozók; földeljen és védjen bármilyen szabadtéri futást.
  • CCTV és analóg videó (75 Ω): RG59 durván 30-50 m-ig; RG6 hosszabb futáshoz; BNC csatlakozók.
  • Műholdas, kábeltévé és szélessávú (75 Ω): RG6, mint a standard drop; RG11 hosszú kültéri fesztávhoz; F-típusú csatlakozók.
  • Teszt és mérés (50 Ω): RG58 SMA-val vagy BNC-vel; ellenőrizze a VSWR-t, és tartsa az összes adaptert illeszkedve.
  • Bázisállomások és nagy teljesítményű adók (50 Ω): kis veszteségű betáplálók N vagy 7/16 DIN csatlakozóval; RG213 osztályú vagy jobb kábel.

Bármely tetőn vagy árbocon keresztező kábel esetén adjon hozzá túlfeszültség-védelmet az épület belépési pontjához – lásd a mi oldalunkat koaxiális villámvédelmi útmutató minősített termékcsaládokhoz és beépítési gyakorlathoz. Ha szűkíteni kell egy interfészcsaládot a számos elérhető sorozat közül, a mi RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató végigjárja az egyes típusokat és azok rendeltetését.

Beszerzési szempontok

A csatlakozó- és kábelhibák ritkán fordulnak elő ohmmérő teszt során; telepítés után időszakos VSWR, korrózió vagy zajos videóként jelennek meg. Négy ellenőrzés fedezi fel a legtöbb problémát a vásárlás előtt.

  • A kábel átmérője a csatlakozó bemenetével szemben: ellenőrizze a külső átmérőt és a dielektromos átmérőt a csatlakozó rajza alapján; 0,2 mm eltérés tönkreteheti a krimpelést.
  • Bevonat: az aranyozott érintkezők a kritikus és alacsony intermodulációs utakhoz illeszkednek; a nikkel általános beltéri használatra elfogadható.
  • Impedancia konzisztenciája: ellenőrizze az 50 Ω vagy 75 Ω jelölést mind a kábelen, mind a csatlakozón; a családok keverése a leggyakoribb terepi hiba.
  • Kötegelt adatok: kérjen csillapítási és VSWR tesztértékeket ahelyett, hogy csak a katalógus adataira hagyatkozna.
  • Egy forrásból származó ellátás: a kábelek, csatlakozók, adapterek és túlfeszültség-védők egy rádiófrekvenciás szállítótól történő vásárlásakor a tűréshatárok összhangban vannak; a részletes áttekintést az egyablakos rádiófrekvenciás ellátási képességünkről elmagyarázza a munkafolyamat megszervezését.

Gyakran Ismételt Kérdések

Ezeket a kérdéseket teszik fel leggyakrabban a vásárlók a koax kábelek összehasonlításakor.

Az RG6 jobb, mint az RG59?

Igen a műholdra, a szélessávra és minden néhány méternél hosszabb távra: az RG6-nak nagyjából 40 százalékkal kisebb a csillapítása és erősebb az árnyékolása. Az RG59-et csak rövid beltéri analóg videózásokhoz ajánljuk, ahol a rugalmassága és az olcsóbb lezárás számít.

Használhatom az RG58-at CCTV-hez?

Nem. A CCTV kamerák és felvevők 75 Ω-os jelútra számítanak, míg az RG58 50 Ω-os. Használja az RG59-et a rövid kamerafutásokhoz, vagy az RG6-ot hosszabb kamerákhoz, amelyek BNC csatlakozókkal vannak lezárva.

Mi történik, ha 50 Ω-os és 75 Ω-os komponenseket keverek össze?

Az impedancia eltérése visszaverődéseket okoz, amelyek csökkentik a jelszintet és növelik a visszatérési veszteséget. A rendszer továbbra is működhet alacsony frekvencián vagy kis távolságokon, de megbízhatatlanná válik UHF és magasabb tartományban.

Melyik csatlakozót használjam az RG58-hoz?

BNC az általános teszteléshez és javításhoz, SMA a kompakt modulokhoz, TNC, ha a vibráció aggodalomra ad okot, és N a kültéri vagy nagyobb teljesítményű futtatásokhoz.

Kezdje az impedanciával, majd a futás hosszával és frekvenciájával, majd a csatlakozócsaláddal. Ez a sorrend minden koaxiális kábel-összehasonlítást egy rövid specifikációs lappá változtat – és biztosítja, hogy a választott kábel ténylegesen lezárható legyen a rendelkezésre álló, ellenőrzött és az Ön hangerejének megfelelő árú csatlakozókkal.


Kapcsolódó termékek
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
Hírek és frissítések
75 Ohm vs 50 Ohm BNC csatlakozó: különbségek, kompatibilitás és a választás módja
Ipari hírek
2026-09-22
75 Ohm vs 50 Ohm BNC csatlakozó: különbségek, kompatibilitás és a választás módja
Az 50 ohmos BNC csatlakozó 50 ohmos, a 75 ohmos BNC csatlakozó pedig a 75 ohmos rendszerekhez készült. A kettő mechanikailag mindig illeszkedik egymáshoz – ugyanaz a bajonetthüvely, ugyanaz a csatlakozófül, ugyanaz a csap-elrendezés –, de elektromosan nem egyenértékűek: az egyes csatlakozók által fenntartott karakterisztikus impedancia és a tervezett alkalmazások eltérőek. Válasszon 50 ohmos RF-, távközlési és tesztberendezéseket; válasszon 75 ohmot a videó-, adás- és felügyeleti kapcsolatokhoz. 50 Ω BNC RF, rádió, távközlés, GPS és tesztműszerek; szilárd PTFE dielektrikum; látható középső csap; megfelel az RG-58 vagy RG-213. 75 Ω BNC Kompozit videó, SDI, CCTV és CATV; légteres vagy hengeres dielektrikum; süllyesztett érintésbiztos középső csap; illeszkedik az RG-59-hez vagy RG-6-hoz. Keverni őket Mechanikailag kompatibilis, elektromosan nem illesztett; körülbelül 14 dB visszatérési veszteség a csomópontban; kerülje a precíz RF és digitális videó utakat. Alapsávú videofrekvenciákon a nem illeszkedő BNC csomópont csak halvány szellemképet kelthet. RF adón vagy HD-SDI kapcsolaton ugyanaz a csomópont emeli meg a VSWR-t és zárja be a szemmintát. Ez a cikk összehasonlítja a két csatlakozótípust, bemutatja, mi történik, amikor találkoznak, és elmagyarázza a megfelelő alkatrész kiválasztását. Mit jelent az impedancia szám A BNC-csatlakozón lévő szám az általa fenntartott átviteli vonal jellemző impedanciája. A nem megfelelő impedanciájú csatlakozó kis folytonossági hiányként működik: a jel egy része áthalad, egy része pedig visszaverődik a forrás felé. A karakterisztikus impedancia a feszültséghullám és az egyenletes vonalon lefelé haladó áramhullám aránya. Ezt a külső vezető átmérőjének a belső vezető átmérőjéhez viszonyított aránya és a közöttük lévő dielektrikum határozza meg. A kábel hossza nem változtat ezen, és a kapcsoló helyzete sem. Miért az 50 Ω lett az RF szabvány? Ötven ohm kompromisszum. A maximális teljesítménykezelés elméleti optimális impedanciája közel 30 ohm, a minimális csillapítás optimuma pedig közel 77 ohm. Az 50 ohmos rendszer mindkét görbén felad egy kicsit, és megtartja a legjobb összhangot, ezért uralja a rádiót, a mobil infrastruktúrát, a GPS-t, a Wi-Fi backhaul-ot és az RF tesztberendezéseket. Miért a 75 Ω lett a videoszabvány? A hetvenöt ohmos a minimális csillapítási pont közelében van, így a leghosszabb kábelfutást biztosítja, mielőtt erősítésre lenne szükség. Ez a tulajdonság természetes választássá tette az analóg videó, műsorszórás, CCTV és kábeltelevízió számára, és ez a konvenció átült a digitális videóra és az SDI-re. Az 50 ohmos BNC csatlakozó nagyjából 4 GHz-re van besorolva tipikus rádiófrekvenciás használat esetén, míg a 75 ohmos BNC-alkatrészeket szinte mindig jóval 1 GHz alatt használják, ahol a BNC héjméret még mindig tisztán viselkedik. Felépítési különbségek 50 Ω és 75 Ω BNC csatlakozók között Külsőleg a két BNC-típus egyforma megjelenésű, és azonos héj-, bajonett- és párosítási méretekkel rendelkezik. A különbségek belül vannak: a dielektromos geometria és a középső érintkező. A koaxiális csatlakozónak meg kell őriznie a vezető arányát és a lezárt kábel dielektromos környezetét. Mivel a BNC héj szabványos, a központi érintkező és a szigetelő hordozza az impedanciát. Az 50 Ω-os BNC-dugó szilárd PTFE szigetelést használ, és a középső tűje túlnyúlik a dielektromos felületen, így megfogható. A 75 Ω-os BNC-dugó módosított dielektromos profilt használ – gyakran légteres vagy hengeres –, és a középső tűje a dielektromos orr alá van bemélyedve, ami érintésmentessé teszi az alkatrészt. Ez a süllyesztett tű a 75 Ω-os BNC szabvány szándékos tervezése, nem gyártási baleset. 1. táblázat A két BNC impedancia változat dielektrikum, középső érintkező, tervezett kábel és alkalmazás tekintetében különbözik. Jellemző 50 Ω BNC 75 Ω BNC Impedancia 50 ohm 75 ohm Referencia szabvány MIL-STD-348, IEC 60169-8 IEC 60169-12, EN 122190 Dielektromos Szilárd PTFE Légtérközű vagy hengeres dielektrikum Központi kapcsolattartó Kiálló, tapintható Süllyesztett, érintésmentes Tipikus kábel RG-58, RG-213 RG-59, RG-6 Tipikus alkalmazás RF, távközlés, teszt, GPS Videó, SDI, CCTV, CATV Amikor összeállít egy kábelt, illessze a csatlakozó impedanciáját a kábel impedanciájához, mielőtt a csatlakozót a kábel átmérőjéhez igazítaná. Egy 50 Ω-os BNC hajlékony kábelhez, RG-58-ra préselve a szabvány RF jumper; az RG-59-re krimpelt 75 Ω-os BNC a videó megfelelője. BNC csatlakozók rugalmas koaxiális kábelekhez megfelelő impedanciával Ez a csatlakozócsalád lezárja az RG-58, RG-59 és hasonló rugalmas kábeleket szabályozott középtűs geometriájú, segít fenntartani a tervezett 50 vagy 75 ohmos impedanciát a csomóponton keresztül, és minimalizálja a visszaverődést az összeszerelt kábelben. Termék megtekintése → Keverheti az 50 Ω-os és 75 Ω-os BNC csatlakozókat? Megteheti – a bajonett szilárdan rögzül –, de az eredmény egy kis impedancialépés, amely visszaveri a jel egy részét. Ha egy 75 Ω-os videoút 50 Ω-os csatlakozót tartalmaz, a visszaverődési együttható a csomópontnál (50–75) ÷ (50–75) = –0,20: a feszültséghullám körülbelül 20 százaléka lát szakadást. A VSWR 1,50:1, a visszatérési veszteség megközelíti a 14 dB-t, és a teljesítmény körülbelül 4 százaléka pattan vissza. 2. táblázat: Egy 50 Ω-os BNC 75 Ω-os vonalba való beillesztésének hibája; ugyanezek a számok fordított irányban érvényesek. Metrikus 50 Ω-os csatlakozó értéke 75 Ω-os úton Reflexiós együttható 0.20 VSWR 1,50:1 Megtérülési veszteség Körülbelül 14 dB Visszavert erő 4 százalék Az, hogy ezek a számok számítanak-e, a frekvenciától és a bitsebességtől függ. A néhány megahertzig terjedő alapsávú videónál a hullámhossz több tíz méter, így a centiméteres csatlakozási eltérések láthatatlanok lehetnek, vagy halvány visszhangként jelenhetnek meg. Egy 1,485 Gbit/s és annál nagyobb HD-SDI kapcsolaton ugyanaz a csomópont adatrögzítést jelent, és képkiesést vagy a zárolás elvesztését okozhatja. Az RF tesztbeállítások során minden rossz impedanciájú adapter, hordó vagy csatlakozó megrongálja a kalibrációt; egy adóláncban a visszavert teljesítmény megváltoztatja azt, amit a végfok lát, és ki tudja kapcsolni a védőáramköröket. A műszereknek és a teszttábláknak érintetlenül kell tartaniuk az impedancia referenciaértékét a kártyától a kábelig. A NYÁK-ba szerelt 50 Ω-os BNC rövid, jól formázott földelési átmenettel megőrzi ezt a referenciát azon a ponton, ahol a jel belép vagy elhagyja a kártyát. PCB-be szerelhető BNC csatlakozók a kártyaszintű jelintegritás érdekében A közvetlen kártyára szerelhető BNC-k megőrzik az impedancia-referenciát a NYÁK-átmenetnél, így alkalmasak tesztkártyákra és műszerekre, ahol rövid, szabályozott indítás szükséges az áramkörbe. Termék megtekintése → Az 50 Ω-os vagy 75 Ω-os BNC-csatlakozó azonosítása A leggyorsabb ellenőrzés vizuálisan történik: nézze meg a csatlakozó felületét. A tömör PTFE-vel körülvett kiálló középső csap 50 Ω-t jelent. A dielektromos orr alatt elrejtett süllyesztett középső csap 75 Ω-t jelent. Csatlakozófelület: érintkező érintkező = 50 Ω; csap süllyesztett és érintésmentes = 75 Ω. A karosszéria és a csomagtartó jelölései: sok alkatrész „50 Ω”, „75 Ω” vagy adott sorozattal van ellátva; a sima „BNC” jelölés nem bizonyítja az impedanciát. Kábelköpeny: RG-58 és RG-213 50 Ω; Az RG-59 és RG-6 75 Ω-os – de ellenőrizze a kábel jelölését, mert előfordulhat, hogy a csatlakozók rossz kábelre illeszthetők. Mérés: egy időtartomány reflektométer vagy egy hálózati elemző ad végleges értéket, ha az alkalmazás nem tűr kétséget. Adapterek: egy BNC-n belüli adapter két csatlakozót mechanikusan csatlakoztat; nem alakítja át az impedanciát. Az egyik használata csak a csomópontot mozgatja. Gyanakodva kezelje az „50/75 Ω” bélyeggel ellátott alkatrészeket. Egyes közüzemi csatlakozók mindkét besorolással rendelkeznek, mivel alacsony frekvenciájú vezérlésre vagy laza követelményeket támasztó videokapcsolatokra szolgálnak. Egy sugárzott vagy precíziós RF rendszerben ez a fajta alkatrész nem helyettesíti a valódi 50 Ω-os vagy valódi 75 Ω-os alkatrészt. Hogyan válasszuk ki a megfelelő BNC-csatlakozó impedanciáját Először határozza meg a rendszer impedanciáját, majd válassza ki a megfelelő kábelt, a csatlakozó végét és a rögzítési stílust. Az impedanciának konzisztensnek kell lennie a berendezés portjától a kábel túlsó végéig. Határozza meg a rendszer impedanciáját a berendezés adatlapján vagy a port címkéjén. Az RF műszerek, rádiók, GPS-vevők és a legtöbb antenna 50 Ω-os. A kamerák, videorouterek, monitorok és SDI-eszközök 75 Ω-osak. Válasszon azonos impedanciájú kábelt. Használjon RG-58-at vagy RG-213-at 50 Ω-hoz; RG-59 vagy RG-6 75 Ω-hoz. Illessze a végződést a kábelhez. A krimpelő csatlakozók a mennyiségi gyártáshoz, a bilincs- és forrasztótípusok a helyszíni javításhoz; soha ne erőltesse az egyik kábel átmérőjére tervezett csatlakozótestet a másikra. Válassza ki a rögzítési stílust. A rugalmas kábelcsatlakozók áthidalókat, a válaszfalcsatlakozók a paneleket és a házat lezárják, a PCB-csatlakozók az áramköri kártyákon landolnak, a karimás csatlakozók pedig sík felületre csavaroznak. Ellenőrizze a VSWR vagy return-loss specifikációt, ha a frekvencia magas vagy a futás hosszú. 50 Ω-os rádiófrekvenciás munkához az 1,30:1 VSWR a működési frekvencián ésszerű cél; videó esetén a csatlakozónak 75 Ω-ot kell tartalmaznia kifejezett frekvenciakorláttal. Ha a BNC és más családok között dönt, a RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató elmagyarázza, hogyan hasonlítja össze a BNC a TNC-vel, N-vel, SMA-val és a kapcsolódó sorozatokkal, és mely elektromos paraméterek számítanak leginkább. Ahol a kábel belép a házba, használjon válaszfalra szerelhető csatlakozót, hogy az árnyékolás közvetlenül a panelhez csatlakozzon, és a kábel mechanikusan tehermentes legyen. Ez röviden tartja az impedancia átmenetet, és megakadályozza a forrasztási vagy krimpelési pont feszültségét. Válaszfalra szerelhető BNC csatlakozók az alvázhoz és a panel átvezetéshez Az egylyukú, panelre szerelhető BNC-k az árnyékolást közvetlenül a házhoz kötik, így mechanikai feszültségmentességet és kompakt átvezetést biztosítanak, amely röviden tartja az impedancia útvonalát, amikor a kábeleket a burkolat falain keresztül vezetik. Termék megtekintése → Gyakran Ismételt Kérdések Egy 50 Ω-os BNC fizikailag kompatibilis egy 75 Ω-os BNC-vel? Igen. A héj átmérője, a bajonettsaruk és a középső csap átmérője megegyezik, így az 50 Ω-os dugó szilárdan rögzül a 75 Ω-os jack csatlakozóba és fordítva. A kompatibilitás csak mechanikus; az elektromos impedancia továbbra is eltérő. Az 50 Ω és 75 Ω BNC csatlakozók keverése károsíthatja a berendezést? Nem közvetlenül. A csomópont a jelteljesítmény néhány százalékát tükrözi, amelyet általában a kábel és a csatlakozók nyelnek el. A gyakorlati kockázatok a csökkentett videomargó, az RF-kalibrálási hibák és az adó VSWR-védelmének kioldása nagy teljesítményű kapcsolatokon. Honnan tudhatom meg, hogy a kábelem 50 Ω vagy 75 Ω? Olvassa el a kabát jelölését, ha az olvasható: RG-58 és RG-213 50 Ω; Az RG-59 és RG-6 75 Ω-os. Ha a jelölés hiányzik, ellenőrizze a csatlakozó geometriáját, vagy mérje meg a vonalat, ha az alkalmazásnak impedancia-költségvetésre van szüksége. Miért van süllyesztve a 75 Ω-os BNC középső tű? A süllyesztett, érintésmentes középső érintkező a 75 Ω-os BNC kialakítás része. Megakadályozza, hogy a felhasználó megérintsen egy élő tűt a közvetítés vagy a videó rack javítása közben, és csökkenti a héj véletlen rövidzárlatának esélyét. Szükségem van 75 Ω-os BNC csatlakozókra az SDI videóhoz? Igen. Az SDI egy 75 Ω-os szabványos végponttól végéig. Az útvonalon bárhol behelyezett 50 Ω-os csatlakozó visszaverődik a soros adatsebességgel; A rövid tesztfoltok sikeresek lehetnek, de a termelési kapcsolatoknak mind a 75 Ω-osnak kell maradniuk. .article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin:0 0 18px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section .comparison-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(180px,1fr));gap:14px;margin:16px 0 20px;}.article-section .comparison-card{background:#f5f7fa;border:1px solid #e2e6ec;border-radius:8px;padding:14px 16px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Koaxiális kábelválasztási útmutató: Kábel, csatlakozók és RF teljesítmény kiválasztása
Ipari hírek
2026-08-21
Koaxiális kábelválasztási útmutató: Kábel, csatlakozók és RF teljesítmény kiválasztása
Egy rádiófrekvenciás mérnök egyszer azt mondta nekem, hogy a legtöbb helyszíni hiba nem alkatrészhiba; ezek szelekciós kudarcok. A koaxiális kábel kiválasztása három döntéssel kezdődik: jellemző impedancia, kábelméret és csatlakozócsalád. Helyezze ezt a hármat, és a kialakítás többi részének kiszámítható jelútja lesz. Tévedjen el egyet, és hetekig szaggatott elmélkedéseket fog hibakeresni. A koaxiális kábel és csatlakozója egy szerelvény, nem pedig két rész. Egy megfelelően illeszkedő pár folyamatosan tartja az impedanciát a PCB-től az antenna vagy a műszerportig, míg egy páratlan kombináció visszaverődést, melegítést és szaggatott jeleket hoz létre. Ezért ez az útmutató a kábelt és annak lezárását egyetlen kiválasztási folyamatként kezeli. Mi a koaxiális kábel, és miért számít a geometria? A koaxiális kábel egy hengeres jelhordozó, amely négy koncentrikus rétegből áll: belső vezetőből, dielektromos távtartóból, vezetőképes árnyékolásból és védőköpenyből; karakterisztikus impedanciáját a belső vezető átmérőjének az árnyékolás átmérőjéhez viszonyított aránya határozza meg. Változtassa meg ezt az arányt, vagy változtassa meg a dielektrikumot, és az impedancia akkor is megváltozik, ha a külső átmérő változatlan marad. Ugyanez a geometria szabályozza a csillapítást és a teljesítménykezelést is. A nagyobb kábelek általában kisebb veszteséggel és nagyobb teljesítményűek, de többe kerülnek, nagyobb a súlyuk és kevésbé hajlíthatók meg. Ez a kompromisszum minden gyakorlati választás kiindulópontja. Válasszon 50 Ohm-ot RF-hez és 75 Ohmot videóelosztáshoz Használjon 50 ohmot, ha rádiófrekvenciás, mikrohullámú vagy telekommunikációs jel, és 75 ohmot használjon videó-, adás- és kábeltelevíziós terjesztéshez. Az 50 ohmos érték praktikus kompromisszum az alacsony csillapítás és a nagyobb teljesítménykezelés között, míg a 75 ohm csökkenti a videofrekvenciák veszteségét, és a CATV infrastruktúra szabványos impedanciájává vált. Az impedanciarendszerek keverése nagyon rövid ideig lehetséges, de általában visszatérési veszteségbe kerül. Az 50 ohmos rendszerbe behelyezett 75 ohmos kábel minden átmenetnél kis impedanciaütközést hoz létre, ami rontja a VSWR-t, és hullámzást ad az áteresztősávon. 50 ohmos és 75 ohmos koaxiális rendszerek: jellemző alkalmazások és jellemzők Impedancia Piac Tipikus kábelek Csatlakozó családok 50 ohm RF/mikrohullámú sütő, mobil, Wi-Fi, GPS, teszt RG-58, RG-174, RG-213, félmerev SMA, N, TNC, BNC, 7-16 75 ohm CCTV, kábel TV, sugárzott videó RG-59, RG-6, RG-11 F, BNC, RCA A kábel legfontosabb paraméterei: Veszteség, teljesítmény, árnyékolás és rugalmasság Hasonlítsa össze először négy elektromos paramétert: csillapítás, teljesítménykezelés, árnyékolás hatékonysága és impedanciastabilitás; majd adjunk hozzá mechanikai rugalmasságot és környezetvédelmi minősítést. A csillapítás a frekvenciával nő, így a 100 MHz-re kiválasztott kábel 2,4 GHz-en használhatatlanná válhat. Például az RG-58 10 méteres futása 900 MHz-en 6-7 dB nagyságrendű veszteséget okozhat, míg az azonos hosszúságú RG-213 nagyjából 2-3 dB-t. A nagyobb vezető és dielektrikum egyszerűen kevesebb rádiófrekvenciás energiát oszlat el. Az RG-174 vékonyabb és veszteségesebb, mint az RG-58, ezért alkalmas rövid kötegkötésekre, nem pedig hosszú adagolójáratokra. Reprezentatív RG-stílusú kábelek; a veszteség trendje relatív, nem fix érték Kábel Impedancia Átmérő Rugalmasság Tipikus használat Veszteség trend RG-58 50 ohm Körülbelül 5 mm Jó Tesztvezetékek, rövid RF jumperek Mérsékelt RG-174 50 ohm Körülbelül 2,5 mm Nagyon jó Belső modul vezetékezés, GPS pigtail Magasabb RG-213 50 ohm Körülbelül 10 mm Merev Bázisállomási adagolók, nagyobb teljesítmény Lejjebb RG-6 75 ohm Körülbelül 7 mm Jó CATV, műholdas, hosszú videó fut Lejjebb RG-59 75 ohm Körülbelül 6 mm Jó CCTV, rövid videó linkek Mérsékelt RG-11 75 ohm Körülbelül 10 mm Merev Hosszú CATV cseppek Lejjebb Csatlakozó kiválasztása: Egyezzen meg a kábelfurattal, frekvenciával és környezettel A csatlakozó az RF koaxiális szerelvények leginkább meghibásodó része, ezért válassza ki az impedancia, a frekvenciatartomány, a mechanikus csatolás és a pontos kábelátmérő alapján, hogy illeszkedjen; majd gyártás előtt ellenőrizze a bevonatot, a nyomatékot és a tömítést. A legtöbb csatlakozócsalád rugalmas és félmerev kábelekhez való változatban is elérhető, és egy jó sorozat magasabb a tényleges működési frekvenciánál, mert ritkán tökéletes 50 vagy 75 ohmos vezeték. A csatlakozócsalád véglegesítése előtt ellenőrizze a teljes specifikációs mátrixot a mieinkkel RF koaxiális csatlakozó kiválasztási útmutató , amely részletesebben tartalmazza a típusokat, specifikációkat és a kiválasztási tippeket. Gyakori koaxiális csatlakozócsaládok és jellemző alkalmazásaik Csatlakozó Impedancia Frekvencia Tipikus kábel Használja BNC 50/75 ohm 4 GHz-ig RG-58, RG-59 Tesztműszerek, videó TNC 50 ohm 11 GHz-ig RG-58, RG-213 Rezgésálló kültéri csatlakozók N 50 ohm 11 GHz-ig RG-213, kis veszteségű rugalmas, félmerev Kültéri antennák, feederek SMA 50 ohm 18 GHz-ig RG-58, RG-174, félmerev Modulportok, tesztberendezések MCX / MMCX 50 ohm 6 GHz-ig Mikro-koax Kompakt PCB-antenna kapcsolatok 7-16 DIN 50 ohm 7,5 GHz-ig Nagy átmérőjű adagolók Bázisállomások, nagy teljesítmény Ha a kábel egy kültéri antennát táplál, N típusú RF koaxiális csatlakozók időjárásálló konstrukciót és stabil elektromos teljesítményt biztosítanak a mobil és a Wi-Fi sávokon. Kompakt RF modulokhoz és tesztportokhoz, SMA RF koaxiális csatlakozók marad az alapértelmezett interfész 18 GHz-ig. A bázisállomás adóihoz pedig 7-16 DIN RF koaxiális csatlakozók alacsonyan tartsa a beillesztési veszteséget és az intermodulációt magas teljesítményszinten. Nagykereskedelmi 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók gyártója és a 7/16(L29) RF koaxiális csatlakozók tényezője... Termék megtekintése → SMA RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA RF koaxiális csatlakozók gyártója és az SMA RF koaxiális csatlakozók gyára. Termék megtekintése → N RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N RF koaxiális csatlakozók gyártója és az N RF koaxiális csatlakozók gyára, amely... Termék megtekintése → Az árnyékolás és a dielektrikum választása befolyásolja a zajállóságot és a stabilitást Az árnyékolás meghatározza, hogy mennyi külső zaj éri el a belső vezetőt, és mennyi jel szivárog ki; zsúfolt környezetben vagy nagy sebességű adatátviteli útvonalakon használjon kettős árnyékolású vagy fóliával és fonattal ellátott konstrukciókat az egyszeres fonat helyett. A fóliaréteg blokkolja a nagyfrekvenciás zajokat, míg a fonott réteg mechanikai szilárdságot és alacsony ellenállású földelést biztosít. A dielektrikum ugyanilyen fontos: a szilárd polietilén gazdaságos, de veszteségesebb a mikrohullámú frekvenciákon, míg a hab vagy PTFE dielektrikum magasabb költség mellett alacsonyabb csillapítást eredményez. A hab dielektrikum könnyebb és rugalmasabb, de érzékenyebb a zúzódásra és a nedvességre, ezért tartsa fenn beltéri használatra, és válasszon szilárd dielektrikumot kültéri vagy nagy vibrációjú utakhoz. Alkalmazás alapú kiválasztás összefoglalója A kábel kiválasztásának leggyorsabb módja, ha a telepítési környezetből indul ki, és hagyja, hogy a rádiófrekvenciás követelmények szűkítsék a kábel- és csatlakozócsaládot: a hosszú kültéri futások a csillapítást és az időjárás elleni szigetelést, a modulszintű vezetékek a méretet és a rugalmasságot, a tesztbeállítások pedig az ismételhető impedanciát és a stabil csatlakozónyomatékot részesítik előnyben. Bázisállomás feeder Használjon 7-16 DIN vagy N csatlakozót alacsony veszteségű hab-dielektromos kábellel; ellenőrizze az intermodulációs teljesítményt. Teszt és mérés Használjon SMA csatlakozókat félmerev kábellel, és ellenőrizze a VSWR stabilitását ismételt hajlítás és nyomaték mellett. IoT és hordozható eszközök Használjon MMCX-et vagy MCX-et mikrokoaxiálissal, hogy helyet takarítson meg a táblán, és könnyű, rugalmas antennavarratot biztosítson. CCTV és videó Használjon RG-59-et vagy RG-6-ot BNC csatlakozókkal, tartsa a rendszert 75 ohmon, hogy elkerülje a látható jelhibákat. Kültéri antenna betáplálás Használjon N csatlakozókat kettős árnyékolású rugalmas kábellel és időjárásálló csatlakozással az antennánál. Mikrohullámú kártya összekapcsolása Használjon SMP vagy 2,92 mm-es csatlakozókat félmerev kábellel a 10 GHz feletti teljesítmény szabályozásához. Gyakorlati beszerzési szempontok a gyártáshoz A mennyiségi rendeléseknél ellenőrizze a mechanikai tűréseket, a bevonat minőségét és a tételek közötti impedancia konzisztenciáját, ahelyett, hogy csak az adatlapra hagyatkozna; egy prototípus padon működő csatlakozó meghibásodhat a terepen, ha a kábel középső vezetékének átmérője a csatlakozó krimpelési tartományának szélén helyezkedik el. Kérje beszállítójától az illeszkedési méretek ellenőrzését, a kábelrögzítési erőt és a környezetvédelmi dokumentációt. Egy dedikált RF-csatlakozó-gyártó széles katalógussal is csökkentheti a szállítók számát, különösen akkor, ha az összekapcsolások bonyolulttá válnak. Kicsi, egyértelműen azonosítható készlet intertípusú RF adapterek lefedi a szokatlan átmeneteket az előhívás és a tesztelés során, így egyetlen méréshez nem kell újra kábeleznie a működő beállítást. Koaxiális kábelválasztás GYIK Használhatok 75 ohmos kábelt 50 ohmos rendszerben? A rövid ideiglenes jumperek működnek, de az eltérés növeli a visszatérési veszteséget, és hullámzást okozhat a szűk sávszélességű rendszerekben. Kerülje el ezt a kombinációt éles vagy bármilyen stabil VSWR-t igénylő hivatkozás esetén. Mi a különbség az RG-6 és az RG-59 között? Az RG-6 nagyobb vezetővel és kisebb csillapítással rendelkezik, így jobb választás műholdhoz, hosszú kábelekhez és nagyfrekvenciás videóhoz; Az RG-59 vékonyabb, olcsóbb, és még mindig megfelelő a rövid CCTV-kapcsolatokhoz. Melyik csatlakozó a legjobb kültéri használatra? Az N típusú csatlakozók az RF szokásos kültéri szabványai, tömített felépítésük és stabil teljesítményük miatt; A TNC akkor is megfelelő, ha aggodalomra ad okot a vibráció. Győződjön meg arról, hogy az adott csatlakozó IP-besorolású vagy időjárásálló verzióval rendelkezik. Hogyan illeszthetek egy csatlakozót a kábelemhez? Ellenőrizze a csatlakozó adatlapján a támogatott kábelátmérőt és a dielektromos külső átmérőt, ne csak a sorozat nevét, például SMA vagy N. A kábelnek és a csatlakozónak azonos impedanciával kell rendelkeznie, és a csatlakozónak meg kell felelnie a kábel külső burkolatának méretének. A kábel hossza befolyásolja az impedanciát? Nem. Az impedancia a kábelszerkezet egységenkénti tulajdonsága. A hossz befolyásolja a teljes csillapítást, a fázist és a DC ellenállást, de nem változtatja meg a névleges karakterisztikus impedanciát. Végső kiválasztási ellenőrzőlista Mielőtt jóváhagyná a mintát a gyártáshoz, hajtsa végre az alábbi ellenőrzéseket: Győződjön meg arról, hogy a rendszer impedanciája 50 vagy 75 ohm, és a kábel egyezik. Ellenőrizze a csillapítást és a teljesítménykezelést a legmagasabb üzemi frekvencián. Illessze a csatlakozósorozatot a kábel átmérőjéhez és frekvenciatartományához. Válassza ki az árnyékolást a zajkörnyezetnek megfelelően, és ellenőrizze még egyszer a szivárgási követelményeket. Vegye figyelembe a kabát anyagát, a hőmérséklet-besorolást és a hajlítási sugarat kültéri vagy hajlítható telepítés esetén. Érvényesítse a csatlakozó nyomatékát, a krimpelő szerszámokat és a tételek közötti összhangot a tényleges kábellel. A koaxiális kábel ritkán a legdrágább része egy rádiófrekvenciás rendszernek, mégis ez az egyik leggyakoribb helyszíni átdolgozási forrás. Az impedancia, a kábelosztály és a csatlakozócsalád gondos kiválasztása az első lépésnél megtakarítja a tesztidőt, az összeszerelés utómunkálatait és a végső teszt hibáit. article{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.85;color:#1f242b;padding:0 20px;margin:0 auto;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:20px;font-size:15px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;background:#f4f6f8;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.card-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(240px,1fr));gap:16px;margin:20px 0;}.card{background:#f8fafc;border:1px solid #e2e8f0;border-radius:8px;padding:16px;}.article-section a{color:#0077cc;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
BNC csatlakozóméretek magyarázata: méretek, 50Ω vs 75Ω és kábeltípusok
Ipari hírek
2026-09-28
BNC csatlakozóméretek magyarázata: méretek, 50Ω vs 75Ω és kábeltípusok
A BNC csatlakozók nem egy méretben használhatók. A BNC csatlakozó gyakorlati "méretét" két különálló jellemző határozza meg: a csatlakozó interfész és a középső vezető. Minden szabványos BNC-nek ugyanaz a bajonetthéj átmérője – nagyjából 14,5 mm a dugón –, így bármelyik BNC-dugó bármelyik BNC-aljzatra kattan. Ami igazán különbözik, az a középső tű: az 50 ohmos BNC vastagabb, körülbelül 1,3 mm-es tűt használ, míg a 75 ohmos BNC vékonyabb, körülbelül 1,0 mm-es tűt. Éppen ezért egy 75 ohmos BNC kábel továbbra is belefér egy 50 ohmos műszerportba. Ez rontja a mérést is: az impedancia eltérése visszaverődéseket hoz létre a csomópontban, növeli a VSWR-t és gyengíti a jelet. A méret tehát nem csupán mechanikai méret, hanem elektromos méret. Ez a cikk ismerteti az interfész méreteit, az impedancia változatait, a kompatibilis kábelméreteket és a gyakorlati lépéseket a projekthez megfelelő BNC kiválasztásához. A koaxiális interfészek szélesebb ismertetését lásd a mi RF koaxiális csatlakozóvezető . BNC csatlakozó interfész méretei: mit jelent valójában a "méret"? A "méret" kifejezés három különböző méretre utalhat egy BNC-csatlakozón, és ezek összetévesztése okozza a legtöbb kiválasztási hibát. Párosító felület dimenzió – a külső burkolat és a tengelykapcsoló geometriája, amelyek szabványosak és azonosak az összes kompatibilis BNC-csatlakozó esetében. Középcsap mérete -a dugós csap átmérője, amely a névleges impedanciával változik (50 ohm vs 75 ohm). Kábelbemenet mérete – a hátsó henger átmérője és befogási tartománya, amelynek meg kell egyeznie a koaxiális kábel dielektromos és külső köpenyével. Magának az illesztési felületnek a kulcsértékei a körülbelül 0,570 hüvelyk (14,5 mm) csatlakozóhüvely külső átmérője, a körülbelül 0,436 hüvelyk (11,1 mm) csatlakozóhüvely átmérője és az 1/4 fordulatú bajonettzár, amely a két felét összetartja. Mind az 50 ohmos, mind a 75 ohmos változatnak ez a héjgeometria van, pontosan ezért a kettő mechanikusan felcserélhető, annak ellenére, hogy elektromosan különböznek egymástól. Főbb különbségek az 50 ohmos és 75 ohmos BNC csatlakozók között Paraméter 50 ohmos BNC 75 ohmos BNC Középső csap átmérője (férfi) kb. 1,3 mm (0,051 hüvelyk) kb. 1,0 mm (0,039 hüvelyk) Dielektromos helyzet A párzó arc mögé süllyesztve Majdnem egy szintben van a párosodó arccal Tipikus frekvencia tartomány 4 GHz-ig Kiviteltől függően 1-2 GHz-ig Elsődleges alkalmazások Tesztműszerek, RF átvitel, vezeték nélküli berendezések CCTV, videó műsorszórás, bázisállomás videó linkek Rossz rendszerrel való keverés eredménye Impedancia eltérés, visszavert jel, magasabb VSWR Ugyanaz, mint a bal, plusz gyorsabb érintkezési kopás súlyos esetekben BNC csatlakozókkal kompatibilis kábelméretek A BNC-csatlakozókat a lezárt kábel határozza meg, nem csak a BNC-név. A hátsó hengernek meg kell fognia a megfelelő kábelátmérőt, különben a csatlakozás meglazul a vibráció és a feszültség hatására. A BNC csatlakozókkal és tipikus külső átmérőjükkel használt gyakori koaxiális kábelek Kábel típusa Impedancia Külső átmérő Tipikus BNC használat RG-58 50 ohm kb. 5,0 mm Tesztvezetékek, GPS, rövid jumperek RG-174 50 ohm kb. 2,5 mm Kompakt belső jumperek, pigtailek RG-213 50 ohm kb. 10,3 mm Nagy teljesítményű rádiós feeder vezetékek RG-59 75 ohm kb. 6,2 mm Analóg CCTV, örökölt videó linkek RG-6 75 ohm kb. 6,9 mm Digitális videó, szélessávú, műholdas IF Amikor BNC-t rendel egy adott kábelhez, ellenőrizze, hogy a gyártó felsorolja-e a megfelelő bilincs-tartományt. Az RG-58-hoz készült csatlakozó nem tömíti megfelelően az RG-6-ot, és az ebből eredő mechanikai játék lassan károsíthatja a középső tűt. Ha át kell térnie egyik kábelméretről a másikra, a beépített hengeres adapter nem a megfelelő megoldás – először illessze össze a csatlakozót a kábellel. BNC karosszéria stílusok: kábel, panel és PCB rögzítés A BNC csatlakozók számos mechanikus karosszéria-típusban kaphatók, és a szerelési módot a cikkszám kiválasztása előtt el kell dönteni. Az elektromos méret nem sokat számít, ha a csatlakozót nem lehet megfelelően rögzíteni a házban. Kábelszerű csatlakozók zárják le a rugalmas koaxiális kábel végét, és ezek a leggyakoribb formák a mérővezetékekhez, antenna jumperekhez és videolefutásokhoz. A középső vezetékhez és a zsinórhoz préselést, bilincs- vagy forrasztást használnak, így a kábel átmérőjének és a csatlakozó hengerének meg kell egyeznie. BNC csatlakozók rugalmas koaxiális kábelekhez Ez az oldal a rugalmas RF-kábelekhez, például az RG-58-hoz és az LMR-200-hoz készült BNC-csatlakozókat ismerteti, krimpelő-, bilincs- vagy forrasztási végződésekkel és több kimeneti szöggel a megbízható kábelszerelvények érdekében. Termék megtekintése → A válaszfalcsatlakozókat úgy tervezték, hogy panelen vagy alvázon keresztül rögzítsék, az egyik oldalon a csatlakozó felülettel, a másik oldalon a kábelcsatlakozással. Ezek a legjobb választás, ha tiszta, megismételhető előlapi tesztpontra van szükség, mert a csatlakozó rögzített marad, miközben a kábel a panel mögött meghajlik és meghajlik. BNC válaszfalra szerelhető RF koaxiális csatlakozók Egylyukú, anyával szerelt BNC-csatlakozók panelre vagy házra szereléshez, forrasztópohár, PC-vég, krimpelés és bilincs opciókat kínálva 50Ω-os és 75Ω-os változatban a tiszta előlap vizsgálati pontjaihoz. Termék megtekintése → A PCB csatlakozók közvetlenül az áramköri lapra forraszthatók, függőleges vagy derékszögben. Gyakoriak az RF modulokban, a műszerek előlapjaiban és a beágyazott videó hardverekben, ahol a csatlakozónak az aktív áramkör közelében kell elhelyezkednie. BNC PCB RF koaxiális csatlakozók PCB-be szerelhető BNC csatlakozók átmenő furatban vagy SMT stílusban derékszögű vagy függőleges tájolással, úgy tervezték, hogy a kártya átmeneten keresztül fenntartsák az impedanciát a nagyfrekvenciás jelek integritása érdekében. Termék megtekintése → További hasznos karosszéria-típusok közé tartoznak a karimás csatlakozók a merev panelek felszereléséhez, a védősapkák a nem használt portokhoz és a kalibráláshoz szükséges végterhelések. Ha a rendszer a BNC-t más interfészekkel kombinálja, az intertype adapterek stabilan tartják az impedanciát; például a BNC-SMA adapter lehetővé teszi, hogy a precíziós SMA tesztkábel forrasztás nélkül csatlakozzon a BNC műszerporthoz. Hogyan válasszuk ki a megfelelő BNC-méretet az alkalmazáshoz A helyes kiválasztási sorrend az első az impedancia, a második a kábel, a harmadik a mechanikai forma. Bármilyen más sorrendben végzett munka általában olyan csatlakozót eredményez, amely illeszkedik a rendszer egyik részéhez, de máshol meghibásodik. Határozza meg a rendszer impedanciáját. Ellenőrizze a műszer címkéjét, a kábeljelöléseket vagy a rendszer dokumentációját. Az 50 ohmos és 75 ohmos BNC-k keverése az egyetlen leggyakoribb terepi hiba. Mérje meg a kábel külső átmérőjét. Használjon tolómérőt vagy a kábel adatlapot. Válasszon egy BNC-t, amelynek rögzítési tartománya megfelel ennek az átmérőnek, és a vezetőhöz méretezett középső tűvel. Válassza ki a nemet és a teststílust. Ellenőrizze, hogy szüksége van-e dugóra vagy jack-aljzatra, és hogy a csatlakozó kábelre, válaszfalra vagy PCB-re szerelhető-e. Vizsgálja meg a középső csapot és a dielektrikumot. Egy megfelelő 50 ohmos tűnek körülbelül 1,3 mm-nek kell lennie; egy megfelelő 75 ohmos tű kb 1,0 mm. Ellenőrizze, hogy a dielektrikum tiszta-e, és nincs-e bemélyedve a megadottnál nagyobb mértékben. Ellenőrizze a bevonatolási és környezetvédelmi követelményeket. A nikkel szabványos az általános használatra; Az aranyat előnyben részesítik a precíziós vizsgálati alkalmazásokhoz, ahol az alacsony és stabil érintkezési ellenállás számít. A pusztán áron történő vásárlás kockázatos a BNC alkatrészekben. Az alacsony költségű csatlakozók vékonyabb aranyozást, tűréshatáron kívüli középső tűket vagy dielektromos anyagokat használhatnak, amelyek megváltoztatják az impedanciát a hőmérséklet hatására. Kérjen méretrajzot, vagy ellenőrizze a csap átmérőjét egy tolómérővel, mielőtt nagy rendelést vállalna. BNC méret GYIK Egy 50 ohmos BNC és egy 75 ohmos BNC együtt használható? Fizikailag igen, elektromosan nem. A bajonetthéjak tökéletesen illeszkednek egymáshoz, de az impedancia folytonossági hiánya a csomópontnál visszaverődést okoz. Alacsony frekvenciájú videó esetén a hatás észrevétlen maradhat; RF mérési vagy kommunikációs jelek esetén ronthatja a pontosságot és növelheti a csillapítást. Ha egy 75 ohmos eszközt 50 ohmos műszerrel kell tesztelnie, használjon megfelelő névleges impedanciaadaptert ahelyett, hogy a csatlakozók hibájára hagyatkozna. Hogyan lehet vizuálisan megkülönböztetni egy 50 ohmos BNC-t a 75 ohmos BNC-től? Nézze meg a középső csapot és a környező dielektrikumot. Az 50 ohmos tű vastagabb, körülbelül 1,3 mm, és a dielektrikum kissé be van süllyesztve az illeszkedő felület mögött. A 75 ohmos tű vékonyabb, körülbelül 1,0 mm, és a dielektrikum szinte egy síkban van az arccal. A csap tolómérővel történő mérése adja a legmegbízhatóbb választ. Milyen átmérőjű kábelek használhatók BNC csatlakozóval? Ez a csatlakozó hátsó hordótartományától függ. A legelterjedtebb hajlékony kábelek az RG-58 és RG-59 nagyjából 5–6 mm külső átmérővel, az RG-174 2,5 mm-es kompakt jumperekhez és az RG-6 körülbelül 6,9 mm-es a modern videofuttatásokhoz. A csatlakozó szorítótartományát mindig igazítsa a tényleges kábelköpenyhez, ne csak az orsóra nyomtatott kábelnévhez. A TNC csatlakozó mérete megegyezik a BNC-vel? Az interfész méretei hasonlóak a geometriában, de nem azonosak. A TNC menetes tengelykapcsoló anyát és kissé eltérő héjprofilt használ, így nem helyettesíthető biztonságosan a BNC-vel. Ha rendszere erős vibrációt tapasztal, a TNC a jobb választás, mert a menete ellenáll a kilazulásnak. A normál asztali és állványos munkákhoz a BNC továbbra is a gyorsabb és kényelmesebb bajonett opció. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Antennacsatlakozó típusok: SMA vs N típus vs TNC vs BNC vs RP-SMA Teljes útmutató
Ipari hírek
2026-08-24
Antennacsatlakozó típusok: SMA vs N típus vs TNC vs BNC vs RP-SMA Teljes útmutató
Az antennacsatlakozó kiválasztása azon apró döntések közé tartozik, amelyek megszakíthatják vagy megszakíthatják az RF telepítést. Ha jól csinálja, a rendszer szinte láthatatlanul működik; félreérti, és elveszíti a jelet, mielőtt a tápfeszültség elérné az antennát. Szinte minden rádióhoz, Wi-Fi hozzáférési ponthoz, cellás modemhez vagy IoT-átjáróhoz a fő antennacsatlakozó típusok az SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX és UHF. Mindegyik koaxiális, 50 ohmos interfész a legtöbb rádiórendszerben, de eltérnek egymástól méretükben, frekvenciakorlátjukban, zárolási módjukban és polaritásukban. A gyakorlati válasz egyszerű: válassza az SMA-t vagy az RP-SMA-t a legtöbb beltéri és kompakt berendezéshez, az N-t a kültéri és nagy teljesítményű antennákhoz, a TNC-t a vibrációnak kitett kültéri összeköttetésekhez, a BNC-t pedig a gyors teszt- és laboratóriumi csatlakozásokhoz. Mi az antennacsatlakozó? Az antennacsatlakozó szabványos interfész az antenna és a tápvezeték vagy a rádió között. Pontos geometriában tartja a középső vezetéket és a külső árnyékolást, így a karakterisztikus impedancia állandó marad a csatlakozáson keresztül. Mivel a csatlakozás gyakran az RF lánc legkiszolgáltatottabb része, egy jó csatlakozó mechanikai tartást, szükség esetén időjárásállóságot és elegendő frekvenciamagasságot is biztosít a jel számára. A gyakorlatban a csatlakozó típusa majdnem olyan fontos, mint a kábel típusa: a rossz csatlakozójú kiváló kábel továbbra is tükröződést, veszteséget és esetleges meghibásodást okoz. A leggyakoribb antennacsatlakozó típusok Nem létezik univerzális antennacsatlakozó. Ehelyett a tervezők és a telepítők a teljesítmény és a fizikai alkalmasság alapján szabványosított interfészek közül választanak. Az alábbi táblázat összefoglalja azokat a főbb típusokat, amelyekkel találkozni fog. Általános antennacsatlakozó típusok és jellemző teljesítményjellemzőik. Csatlakozó Impedancia Gyakorlati frekvencia tartomány Tipikus alkalmazások SMA 50 ohm DC-18 GHz GPS antennák, Wi-Fi modulok, SDR, tesztberendezések RP-SMA 50 ohm DC-18 GHz Hozzáférési pontok, fogyasztói Wi-Fi antennák N 50 ohm / 75 ohm DC-11 GHz (50 ohm) Kültéri antennák, bázisállomások, nagy teljesítményű jumperek BNC 50 ohm / 75 ohm DC-4 GHz Laboratóriumi műszerek, próbapadok, örökölt videó TNC 50 ohm DC-11 GHz Mobil rádiók, ipari és kültéri vibrációs környezetek MCX / MMCX 50 ohm DC-6 GHz IoT modulok, beágyazott RF, belső jumper kábelek UHF / Mini-UHF 50 ohm DC-300 MHz / ~2 GHz-ig Amatőr rádió, tengeri, örökölt kétirányú rádió SMA és RP-SMA Az SMA egy menetes 50 ohmos csatlakozó, amelyet eredetileg félmerev kábelekhez és precíziós műszerekhez terveztek. Kompakt, megbízható és széles körben használható GPS-antennákon, SDR-kulcsokon és beágyazott rádiókon. A fordított polaritású változat, az RP-SMA, egyszerűen megfordítja a középső tű nemét: az RP-SMA anya aljzat helyett csap van, az RP-SMA apa pedig tű helyett. Ez a kis változtatás megakadályozza, hogy a felhasználók véletlenül Wi-Fi antennát telepítsenek egy más engedélyezett berendezéshez szánt csatlakozóra, de azt is jelenti, hogy pontosan meg kell felelnie az antennának, a kábelnek és a rádiónak. A kábeles, NYÁK-ra és panelre szerelhető változatoknál a SMA RF koaxiális csatlakozók oldal jó kiindulópont. SMA RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA RF koaxiális csatlakozók gyártója és az SMA RF koaxiális csatlakozók gyára. Termék megtekintése → N típus Az N csatlakozó egy menetes, időjárásálló interfész, amely az egyik első olyan csatlakozó volt, amely jól működött mikrohullámú frekvencián. Nagyobb középső tűvel és dielektrikummal rendelkezik, így nagyobb teljesítményt kezel kisebb veszteséggel, mint az SMA. Az N csatlakozó az alapértelmezett választás a kültéri panelantennákhoz, az omni antennákhoz és a Yagis-hoz, és gyakoriak az RF tesztberendezéseken, szűrőkön és villámvédőkön is. Az 50 ohmos rendszerekben az N egyenletes teljesítményt kínál 11 GHz-ig és tovább minőségi változatokban. Ha egy kültéri antennahelyet szabványosít, a N RF koaxiális csatlakozók line rugalmas kábeles, félmerev, válaszfalas és karimás rögzítési lehetőségeket kínál. N RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N RF koaxiális csatlakozók gyártója és az N RF koaxiális csatlakozók gyára, amely... Termék megtekintése → BNC és TNC A BNC bajonettzárat használ, amely nagyon gyors csatlakoztatást/leválasztást tesz lehetővé. Még mindig gyakori tesztlaborokban, oszcilloszkópokban, jelgenerátorokban és CCTV rendszerekben. A BNC azonban nagyjából 4 GHz-re korlátozódik, és rezgés hatására meglazulhat. A TNC hasonlóan néz ki, de menetes héjat használ, amely magasabb frekvenciájú stabilitást és rezgésállóságot biztosít 11 GHz-ig. Kültéri mobil rádiós és ipari kapcsolatokhoz általában a TNC a biztonságosabb választás. A BNC bajonetthez és a kapcsolódó tartozékokhoz a BNC RF koaxiális csatlakozók a választék rugalmas és félmerev kábeles változatokat tartalmaz. BNC RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai BNC RF koaxiális csatlakozók gyártója és a BNC RF koaxiális csatlakozók gyára, kínálunk... Termék megtekintése → MCX és MMCX MCX és MMCX are snap-on subminiature connectors designed for PCB-level compact modules. MCX has a much smaller footprint than SMA, and MMCX is smaller still while allowing 360-degree rotation. They are common inside IoT gateways and portable radios, but their tiny shells and center pins cannot tolerate the mechanical stress of repeated cable changes or outdoor exposure. Most designers use them as an internal board-to-cable interface that transitions to SMA or N on the enclosure. UHF és Mini-UHF Az UHF-csatlakozó a neve ellenére nem UHF-frekvenciára lett besorolva; ez egy robusztus, 50 ohmos interfész, amely körülbelül 300 MHz-ig használható. Gyakran megjelenik CB, tengeri és amatőr rádióberendezéseken. A Mini-UHF-et kisebb helyekre fejlesztették ki, és körülbelül 2 GHz-ig képes működni, bár nagyobb beillesztési veszteséggel, mint az SMA vagy a TNC. Ezekkel a csatlakozókkal még mindig találkozni kell a régebbi rádióflották frissítésekor. Nem és polaritás: Miért fontos az egyezés? A csatlakozó nemét a középső érintkező határozza meg, nem a külső héj. A dugós csatlakozónak van egy középső tűje; egy anya csatlakozónak van egy középső aljzata. A külső menet mindkét irányban történhet, tehát az SMA anya belső menettel, míg az SMA apa külső anyával rendelkezik. A fordított polaritás megtartja a külső héj nemét, de felcseréli a középső érintkezőt: az RP-SMA anya külső menettel és középső csappal, míg az RP-SMA apa belső menettel és középső aljzattal rendelkezik. Rendelés előtt mindig ellenőrizze a nemet és a polaritást, és soha ne használjon adaptereket a polaritás megszüntetésére, kivéve, ha a rendszert erre tervezték. Egyes hálózati berendezésekben ugyanaz a fordított polaritási megállapodás létezik a TNC-re és az N-re, ezért gondosan ellenőrizze a berendezés címkéjét. Hogyan válasszuk ki a megfelelő antennacsatlakozót Kezdje a rádió- vagy eszközcsatlakozóval, majd válassza ki a hozzá illő antennát és kábelt. Egy egyszerű döntési sorrend a következő: frekvencia, impedancia, teljesítmény, mechanikai illeszkedés és környezet. Gyakoriság: Használjon olyan csatlakozót, amelynek besorolása kényelmesen meghaladja a működési sávot. 2,4/5 GHz-en az SMA, az RP-SMA, az N és a TNC működik; 6 GHz-en az SMA és az N biztonságosabb; 10 GHz felett használjon nagy teljesítményű SMA vagy N minőséget. Impedancia: A legtöbb antennarendszer 50 ohmos. Ha az eszköze 75 ohmos, ami gyakori a videóban és az adásban, állítsa a teljes láncot 75 ohmosra. Teljesítmény: Néhány watt feletti átviteli teljesítményhez válassza az N vagy a TNC lehetőséget az SMA helyett. A nagy teljesítményű erősítőket tápláló bázisállomásokhoz az N vagy a 7/16 a megfelelőbb. Környezet: Használjon időjárásálló N vagy TNC-t kültéren. Az SMA és a BNC jobb épületen belül vagy zárt burkolaton belül. Fizikai alkalmasság: Ellenőrizze a menetet, a panel furatát, a kábel átmérőjét és a rögzítési típust. Egyes csatlakozók flexibilis kábelekhez, mások félmerev kábelekhez, mások pedig NYÁK-ra szereléshez. Polaritás: Ellenőrizze a normál vagy fordított polaritást, különösen a Wi-Fi és a közbiztonsági berendezések esetében. A specifikációk egyeztetésének lépésről lépésre történő megismeréséhez tekintse meg a mi részletes RF koaxiális csatlakozók kiválasztására vonatkozó tippek . Ha RF adapterre van szüksége Néha SMA antennát kell csatlakoztatnia egy N típusú rádióhoz, vagy BNC tesztkábelt egy SMA porthoz. Az RF adapterek ezt a kábel vagy antenna cseréje nélkül oldják meg. Rendelkezésre állnak intertípusú adapterekként, mint például SMA-N, BNC-SMA, N-TNC és sok más kombináció, valamint típuson belüli adapterként az anya-anya vagy az apa-apa csatlakozásokhoz. Egy jó adapternek ugyanolyan impedanciával, alacsony VSWR-rel és lemezes érintkezőkkel kell rendelkeznie a korrózió elkerülése érdekében. Az adapterek kis mértékű veszteséget okoznak, ezért lehetőség szerint tartsa távol őket az állandó nagy teljesítményű láncoktól, de mindig használja őket, ha az eltérés miatt ki kell cserélni egy drága antennát. Széles adapterválasztékkal rendelkező szállító, mint például a miénk intertípusú és típuson belüli RF adapterek , leegyszerűsítheti a kiválasztási folyamatot. Túlfeszültség-védelem kültéri antennarendszerekhez A kültéri antenna a legrövidebb út a villámnak és a statikus kisülésnek a rádió eléréséhez. Az antenna és a rádió közötti átviteli vezetékbe koaxiális villámvédő van beépítve. A rádiófrekvenciát átengedi a fő útvonalon, miközben a túlfeszültséget a földre irányítja. Válassza a rendszer többi részével megegyező csatlakozótípusú és impedanciájú védőt: N típusú védőket N antennához, SMA védőt SMA rádiókhoz és BNC védőt teszt vagy épületen belüli futtatáshoz. A védőnek is jó földelésre van szüksége, és a lehető legközelebb kell elhelyezni az épület bejáratához. Annak ellenére, hogy ez egy extra csatlakozás, a beillesztési vesztesége nagyon alacsony; elkerülése egy vihar alatt tönkreteheti a vevő elülső részét. Gyakran Ismételt Kérdések Melyek a leggyakoribb antennacsatlakozó típusok? A leggyakoribb típusok az SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX és UHF. A Wi-Fi-hez az SMA és az RP-SMA szabványos; kültéri cellás és nagy teljesítményű kapcsolatoknál az N szabványos; próbapadoknál a BNC általános; a kis IoT-modulok esetében az MCX és az MMCX belül jelenik meg. Mi a különbség az SMA és az RP-SMA között? Az SMA-ban a hímnek van egy tűje, a nősténynek pedig egy aljzata. Az RP-SMA-ban a középső érintkező fordított: a hímnek van aljzata, a nőnek pedig egy tű. A külső menet változatlan marad, így mechanikusan illeszkednek, de nem lesznek elektromosan kompatibilisek. Csatlakozhatok N típusú antennát SMA rádióhoz? Igen, 50 ohmos N-SMA adapterrel vagy olyan kábellel, amelynek egyik végén N, a másikon SMA csatlakozó található. Kerülje a 75 ohmos adaptereket. Az adapter kis veszteséggel jár, de rövid futáshoz és alacsony fogyasztáshoz praktikus megoldás. Miért használnak a Wi-Fi-eszközök fordított polaritású csatlakozókat? A fordított polaritású interfészek csökkentik annak esélyét, hogy a fogyasztói Wi-Fi antenna közvetlenül egy engedélyezett vagy nem Wi-Fi működésre szánt rádióhoz csatlakozzon. A csatlakozó mechanikailag hasonló marad, de elektromosan fordított. A csatlakozó típusa befolyásolja a jel minőségét? Igen. A nem illeszkedő csatlakozó visszaverődést, megnövekedett VSWR-t, nagyobb veszteséget és szakaszos érintkezést okozhat. Több gigahertzes frekvenciákon a kis geometriai különbségek számítanak, ezért használjon a frekvenciasávnak megfelelő csatlakozót, és tartsa tisztán és megfelelően meghúzva az összes csatlakozást. Kezdje a rádió csatlakozójával, majd illessze az antennát. Válassza az SMA-t vagy az RP-SMA-t a kompakt hajtóművekhez, az N-t a kültéri és a nagy teljesítményű összeköttetésekhez, a TNC-t erős vibrációjú telepítésekhez és a BNC-t a gyors laborcsatlakozásokhoz. Vásároljon csatlakozókat és adaptereket egy olyan szállítótól, amely egyértelmű specifikációkat tesz közzé, és egy helyen kínálja a teljes családot; amely csökkenti a rendelési hibákat és egyszerűvé teszi a karbantartást. .article-section table{display:table!important;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;}.article-section td{display:table-cell!important;}.article-section table{border-collapse:collapse;margin:0 0 20px;width:100%;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Hogyan válasszuk ki a megfelelő koaxiális csatlakozót RF alkalmazásokhoz
Ipari hírek
2026-08-07
Hogyan válasszuk ki a megfelelő koaxiális csatlakozót RF alkalmazásokhoz
Miért fontos a megfelelő koaxiális csatlakozó az RF rendszerekben? Egy 5 GHz-es rádiókapcsolat minden próbapadi teszten átmenhet, és még mindig megbukhat olyan okból, aminek semmi köze magához a rádióhoz. Lehet, hogy az antennaport csatlakozója a frekvenciára van besorolva, de az enyhe impedancia eltérés vagy a kopott illeszkedő felület növelheti a VSWR-t és ronthatja a jel minőségét. Az RF láncban gyakran az a leggyengébb láncszem, amelyre az utolsó pillanatig nem gondolt. A csatlakozó nem csak egy mechanikus szerelvény. Ez egy elektromos átmenet, amelynek meg kell őriznie az impedanciát, kezelnie kell az energiát, túl kell élnie a környezetet, és stabilnak kell maradnia több száz párzási cikluson keresztül. A megfelelő koaxiális csatlakozó kiválasztása RF alkalmazásokhoz azt jelenti, hogy az interfész sorozatot, a kábel típusát, a szerelési stílust és a környezeti besorolást a rendszer igényeihez kell igazítani. A csatlakozócsalád megváltoztatása a nyomtatott áramköri lap elrendezésének vagy a paneltervnek a véglegesítése után költséges, ezért érdemes időben meghozni a döntést. Az alapvető kiválasztási paraméterek, amelyeket ismernie kell Minden koaxiális csatlakozó összehasonlítható egy kis paraméterkészlettel. A gyakorlatban hat a legfontosabb: frekvenciatartomány, karakterisztikus impedancia, teljesítménykezelés, beillesztési veszteség, mechanikai tartósság és környezeti alkalmazkodóképesség. A prioritás az alkalmazástól függ. A tesztbeállítás a frekvenciát helyezi előtérbe. A kültéri bázisállomás tartós és nagy teljesítményű. A kézi eszközt a méret és a súly hajtja. Frekvencia tartomány és sávszélesség Kezdje azzal a legmagasabb frekvenciával, amelyet a jel elér. Minden csatlakozósorozatnak van egy felső határa, amelyen túl a méretei és a dielektromos szerkezete már nem támogatja a tiszta terjedést. 18 GHz felett az SMA már nem elegendő; vegye figyelembe a 2,92 mm-es vagy SMP csatlakozókat. 4 GHz alatt a BNC gyakran megfelelő. 4 és 11 GHz között a TNC biztonságosabb. 11 és 18 GHz között gyakori az SMA és az N-típus. Jellegzetes impedancia (50Ω vs. 75Ω) A karakterisztikus impedanciának meg kell egyeznie az RF lánc többi részével. A konvenció egyszerű: 50Ω a legtöbb rádiófrekvenciás rendszerhez, beleértve a telekommunikációs, tesztelési és mérési, radar- és vezeték nélküli infrastruktúrát; 75Ω videóhoz, adáshoz és kábeltelevízióhoz. Egy 50 Ω-os csatlakozó és egy 75 Ω-os kábel összekeverése visszaverődést hoz létre a csomópontban, növeli a VSWR-t és pazarolja a jel teljesítményét. A családok összehasonlítása előtt ellenőrizze a rendszer impedanciáját, mert a BNC és az N-type mindkét változatban elérhető. Teljesítménykezelés és névleges feszültség Az energiakezelés a csatlakozó méretétől, a dielektromos anyagtól, az érintkezők kialakításától és a frekvenciától függ. A nagyobb interfészek, mint például az N-type és a 7/16, sokkal több energiát képesek kezelni, mint a miniatűr sorozatok, például az SMA vagy az MCX. A névleges feszültség akkor számít, ha a rendszer nagy csúcsteljesítményt hordoz, vagy alacsony nyomású környezetben működik, ahol nagyobb az ívképződés valószínűsége. Ha az adó kimenete magas, ellenőrizze a csatlakozó maximális átlagos teljesítményét a működési frekvencián, ne csak a DC névleges értéket. Mechanikai tartósság és környezeti feltételek A kültéri és ipari csatlakozók hőmérséklet-ingadozásokkal, nedvességgel, vibrációval és ismétlődő párosítással szembesülnek. A menetes interfészek, például a TNC, az N-típusú és az SMA jobban bírják a vibrációt, mint a bajonett- vagy rápattintható típusok. A kültéri telepítések általában időjárásálló konstrukciót és néha védősapkát igényelnek. A rápattintható MCX megbízható egy kompakt IoT-eszközön belül, de rossz választás lenne szélnek és esőnek kitett antennaoszlopon. Becsülje meg a párzási ciklusok számát, majd hasonlítsa össze a jelöltek tartóssági besorolásait. A közös koaxiális csatlakozósorozat áttekintése A fő interfészcsaládok ismerete lerövidíti a kiválasztási folyamatot. A legtöbb csatlakozó három méretosztályba sorolható: szabványos, miniatűr és szubminiatűr. A csatolási módszerek is csoportosítják őket: bajonett, menetes és rápattintható. Mindegyik sorozatnak van egy jellemző frekvenciahatára és egy tipikus alkalmazási profilja. Tipikus referenciafrekvencia határértékek a közös csatlakozósorozatokhoz sorozat Frekvenciakorlát Csatolás Tipikus használat BNC ~4 GHz Bajonett Tesztfelszerelés, videó, műszer TNC ~11 GHz Menetes Rezgésveszélyes RF kapcsolatok, vezeték nélküli infrastruktúra SMA ~18 GHz Menetes Modulok, antennák, tesztportok N-típusú ~18 GHz Menetes Kültéri rádiók, bázisállomások, nagy teljesítmény MCX / MMCX ~6 GHz Felpattintható Kompakt készülékek, GPS, hordható elektronika SMP ~40 GHz Push-on Blind-mate, nagy sűrűségű csomagolás 7/16 ~7,5 GHz Menetes Nagy teljesítményű cellás bázisállomások UHF ~300 MHz Menetes Hagyományos rádió, amatőr berendezések BNC és TNC – a sokoldalú munkalovak A BNC a legszélesebb körben elismert RF csatlakozó. Bajonettcsatolása gyors csatlakoztatást és leválasztást tesz lehetővé, így népszerűvé teszi a próbapadok, a videó megfigyelések és a műszerek számára körülbelül 4 GHz-ig. A kompromisszum az, hogy a bajonettreteszelés vibráció hatására meglazulhat. A TNC ezt menetes interfésszel oldja meg, miközben megtartja ugyanazokat a testméreteket, és a teljesítményt nagyjából 11 GHz-re növeli. Ha a rendszer álló helyzetben van, és a frekvencia közepes, a BNC ésszerű választás. Ha a vibráció aggodalomra ad okot, lépjen a TNC-re. Tekintse meg a konfigurációk teljes választékát a BNC koaxiális csatlakozó sorozat . SMA és SSMA – a nagyfrekvenciás kedvencek Az SMA az RF modulok, antennaportok és tesztkészülékek alapértelmezett szubminiatűr csatlakozója egyenáramtól nagyjából 18 GHz-ig. Menetes tengelykapcsolója stabil, megismételhető csatlakozást biztosít, és az ipar szabványosította rajta a táblaszintű és kábeles alkalmazásokhoz. Ha a frekvencia-költségvetés meghaladja a 18 GHz-et, az SSMA kisebb testet és szűkebb tűréseket kínál körülbelül 40 GHz-ig. A közös 2,4–6 GHz-es tartományba eső kialakítások esetében a SMA csatlakozó sorozat rugalmas kábelt, félmerev kábelt, PCB-t, karimát és mikroszalagos változatokat kínál, amelyek illeszkednek a kártyához és a házhoz. SMA RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai SMA RF koaxiális csatlakozók gyártója és az SMA RF koaxiális csatlakozók gyára. Termék megtekintése → N-Type – a kültéri és nagy teljesítményű szabvány Az N-típusú csatlakozó menetes, időjárásálló interfész, körülbelül 18 GHz-ig. Nagyobb teljesítményt képes kezelni, mint az SMA, és a szokásos választás kültéri vezeték nélküli berendezésekhez, bázisállomás-antennákhoz és RF elosztó hálózatokhoz. Robusztus szerkezete jól teljesít hőmérséklet-ingadozások és ismételt párosítások esetén is. A kültéri csomópontok esetében az N-típus általában biztonságosabb, mint a BNC vagy az SMA, különösen, ha a ház nedvességnek van kitéve. Nagy teljesítményű vagy kültéri telepítésekhez, N-típusú RF csatlakozók fedje le a kábelt, válaszfalat, karimát és PCB-változatokat, amelyekre valószínűleg szüksége lesz. N RF koaxiális csatlakozók nagykereskedelme, gyártó, gyár A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai N RF koaxiális csatlakozók gyártója és az N RF koaxiális csatlakozók gyára, amely... Termék megtekintése → MCX és MMCX – Miniatűr megoldások kompakt eszközökhöz Az MCX és az MMCX bepattintható szubminiatűr csatlakozók szűk helyű kártyákhoz. Az MCX a kettő közül a nagyobb, és körülbelül 6 GHz-re van besorolva, míg az MMCX kisebb, és gyakran használják belső antennacsatlakozásokhoz laptopokban, útválasztókban, GPS-modulokban és IoT-eszközökben. A rátolható tengelykapcsoló felgyorsítja az összeszerelést, de alacsonyabb mechanikai tartást biztosít, mint a menetes típusok. Ezek a sorozatok jól működnek olyan burkolaton belül, ahol nem valószínű a külső húzóerő. Specialized Series – SMP, 7/16, UHF és mások Számos speciális interfész bizonyos réseket szolgál ki. Az SMP nagyjából 40 GHz-ig támogatja a blind-mate kapcsolatokat, így értékes a nagy sűrűségű kártya-lap kapcsolatokhoz. A 7/16 egy nagy menetes csatlakozó, amelyet nagy teljesítményű cellás bázisállomásokon használnak, ahol az alacsony intermoduláció és az alacsony veszteség fontosabb, mint a méret. Az UHF egy régebbi menetes kialakítás, amely továbbra is gyakori az alacsony frekvenciájú rádiós és amatőr berendezésekben, jellemzően 300 MHz alatt. Ha a frekvenciaigénye meghaladja a 40 GHz-et, a 2,92 mm-es precíziós sorozatokat tesztelési és mérési környezetekre tervezték. Hogyan befolyásolja a kábel típusa a csatlakozóválasztást A csatlakozót és a kábelt egy rendszerként kell kezelni. A hajlékony kábelhez tervezett csatlakozó nem illeszkedik azonos névleges méretű félmerev kábelhez, mert a vezeték külső átmérője és dielektromos geometriája eltérő. Ez az oka annak, hogy minden nagyobb interfész sorozat alcsaládokra oszlik: rugalmas kábelekhez, félmerev vagy félig rugalmas kábelekhez, valamint PCB vagy mikroszalag alkalmazásokhoz. A flexibilis kábelek könnyebben vezethetők, és tolerálják az ismételt hajlítást, így a belső vezetékek és áthidaló szerelvények alapértelmezései. A félmerev kábelek kiváló árnyékolást és fázisstabilitást biztosítanak, de alakítás után nem hajlíthatók meg. A kettő között félig rugalmas kábelek helyezkednek el, amelyek korlátozott formázást tesznek lehetővé, miközben megőrzik az RF teljesítményt. Először döntse el, melyik kábeltípusra van szüksége a szerelvényhez, majd illessze a csatlakozó verzióját az adott kábelhez. Ellenőrizze, hogy a sorozat lefedi-e a rugalmas és a félig merev/félig rugalmas opciókat is ugyanazon az interfészszabványon belül. Rögzítési stílus: Hol és hogyan kell felszerelni a csatlakozót A szerelési stílus határozza meg, hogy a csatlakozó hogyan csatlakozik a nyomtatott áramkörhöz, panelhez vagy házhoz, és közvetlenül befolyásolja a mechanikai stabilitást és az RF teljesítményt. Korán erősítse meg a rögzítési módot, mert gyakran ugyanazon a csatlakozósorozaton belül változik. PCB rögzítés A csatlakozók közvetlenül a kártyára forraszthatók a szabályozott impedancia átmenetek érdekében. válaszfal tartó A csatlakozók átmennek egy panelen vagy a burkolat falán a tiszta kábel-doboz interfészek és feszültségmentesítés érdekében. Karimás rögzítés A csatlakozók csavaros karimát használnak a nagy teljesítményű rögzítéshez erős vibrációjú környezetben. Mikroszalagos rögzítés A csatlakozók közvetlenül egy mikroszalagos vonalra váltanak át, megőrizve a jelek integritását magasabb frekvenciákon. A legtöbb ismert sorozat mind a négy formát kínálja, de a lefedettség gyártónként változik. Ha projektje meghatározott rögzítési stílust igényel, az elrendezés véglegesítése előtt győződjön meg arról, hogy a kiválasztott csatlakozósorozat valóban biztosítja azt. Mikor van szüksége adapterre? Az adapterek a normál rádiófrekvenciás tervezés részei, nem a rossz tervezés jelei. Adapterre van szüksége, ha az eszköz interfésze nem egyezik a kábel interfészével, ha meg kell változtatnia a nemet, vagy ha egy másik csatlakozócsaláddal rendelkező rendszerhez csatlakoztat tesztberendezést. Az intertype adapterek olyan szabványok között konvertálnak, mint az SMA N-re, a BNC-ből TNC-vé vagy az SMA-ból MCX-be. Az azonos típusú adapterek kezelik a nemváltást vagy a hosszabbítást. A fordított polaritású adapterek támogatják a szabályozási vagy biztonsági követelményeket, különösen a Wi-Fi hozzáférési pontok esetében, ahol a nem szabványos párosítás kötelező. Az ideiglenes tesztbeállításokhoz az adapterek elengedhetetlenek. A mennyiségi gyártáshoz egységesítse a csatlakozó szabványokat, hogy ne legyen szükség adapterekre a végtermékben. Akárhogy is, egy széles adapterportfólióval rendelkező beszállító megakadályozza az interfész eltérései miatti késéseket. Ha rendszere keveri a csatlakozócsaládokat, tekintse meg az elérhető intertype adapter-kombinációkat hogy a próbapad és a helyszíni szerelvények egyedi alkatrészek nélkül is csatlakoztatva maradjanak. Egyedi Inter-Type adapterek gyártója, szállítója A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. a kínai Inter-Type adapterek gyártója és az Inter-Type adapterek beszállítója, amely egyedi megoldást kínál... Termék megtekintése → Lépésről lépésre: Gyakorlati kiválasztási ellenőrzőlista Miután megértette a paramétereket, egyszerű döntésekké alakítani őket. Menje végig ezt a hat lépést sorban, és gyorsan leszűkíti a mezőt. Határozza meg a maximális frekvenciát. 4 GHz alatt a BNC működhet. 4 és 11 GHz között a TNC biztonságosabb. 18 GHz-ig válassza az SMA vagy az N-típust. 18 GHz felett váltson SSMA-ra, SMP-re vagy 2,92 mm-re. Erősítse meg a rendszer impedanciáját. Használjon 50Ω-ot a legtöbb RF-alkalmazáshoz, 75Ω-ot videóhoz és adáshoz. Ne keverje őket ugyanabban a jelútban. Becsülje meg a teljesítménykezelést. Az alacsony fogyasztású beltéri modulok használhatják az SMA-t, MCX-et vagy MMCX-et. A nagy teljesítményű kültéri távadókhoz N-típusú vagy 7/16 szükséges. Válassza ki a kábel típusát. Először válasszon rugalmas, félmerev vagy félig hajlékony kábelt, majd válassza ki az ehhez a kábelhez tervezett csatlakozóverziót. Válassza ki a rögzítési stílust. Döntse el a PCB, a válaszfal, a karima és a mikroszalag között a ház és a tábla elrendezése alapján. Mérje fel a környezetet. A kültéri és nagy vibrációjú telepítések előnyben részesítik a menetes, időjárásálló interfészeket, mint például az N-típusú vagy a TNC. A beltéri, helyhez kötött eszközök elviselik a bajonettes vagy rápattintható típusokat. Két példa mutatja be az ellenőrzőlista működését. Egy 5 GHz-es, félmerev kábelt használó laboratóriumi tesztberendezéshez 50 Ω-os SMA-csatlakozó szükséges PCB-vel vagy karimás rögzítéssel. A 2,4 GHz-es kültéri vezeték nélküli hozzáférési ponthoz N-típusú, 50 Ω-os csatlakozóra van szükség, válaszfalra szerelhető és időjárásálló szerkezettel, mert nagyobb teljesítményt képes kezelni, és jobban bírja az expozíciót. Végső gondolatok A rádiófrekvenciás alkalmazásokhoz megfelelő koaxiális csatlakozó kiválasztása azt jelenti, hogy néhány elektromos és mechanikai paramétert a telepítés valóságához kell igazítani. A frekvenciatartomány határozza meg a plafont. Az impedanciának meg kell egyeznie a rendszerrel. Az erőkezelés és a környezet határozza meg a méretet és a konstrukciós osztályt. A kábel típusa és szerelési módja véglegesíti a mechanikai formát. Végezze el az ellenőrzőlistát sorrendben, és a legtöbb projekt egy vagy két életképes sorozatra szűkül. A kiválasztás nem ér véget cikkszámmal. Erősítse meg a részletes specifikációkat a gyártóval, kérjen mintákat, és tesztelje a csatlakozót a tényleges szerelvényben, mielőtt lezárná a konstrukciót. A több interfész-sorozatot és beépítési stílust lefedő beszállító leegyszerűsíti ezt a folyamatot, mert ugyanazon csapat alternatíváit és forráscsatlakozóit és adaptereit érvényesítheti. Ha többet szeretne megtudni az interfésztípusokról, specifikációkról és gyakorlati tippekről, folytassa a következővel: részletes RF koaxiális csatlakozó útmutatónk . .article-section{line-height:1.8;}.article-section table{display: table!important;}.article-section thead{display: table-header-group!important;}.article-section tbody{display: table-row-group!important;}.article-section tr{display: table-row!important;}.article-section th{display: table-cell!important;}.article-section td{display: table-cell!important;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:#356B99;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:#356B99}.pc-cta{color:#356B99!important} ...
A koaxiális kábel specifikációi: impedancia, veszteség, teljesítmény és csatlakozó illesztés
Ipari hírek
2026-11-03
A koaxiális kábel specifikációi: impedancia, veszteség, teljesítmény és csatlakozó illesztés
A 75 Ω-os csatlakozóval ellátott 50 Ω-os kábel átmegy a folytonossági teszten, tökéletesen összeszereltnek tűnik, és még mindig tönkreteszi a kapcsolat költségvetését. Éppen ezért a koaxiális kábel specifikációi több figyelmet érdemelnek, mint a köpeny színe: a számok olyan viselkedést írnak le, amelyet a multiméter nem láthat. A koaxiális kábel specifikációi azok az elektromos és mechanikai paraméterek, amelyek meghatározzák, hogy a kábel hogyan viselkedik egy adott frekvencián. Elektromosan ez karakterisztikus impedanciát, csillapítást, sebességtényezőt, kapacitást, névleges teljesítményt és maximális feszültséget jelent. Mechanikailag a vezető és a dielektromos méreteket, a külső átmérőt, a minimális hajlítási sugarat, a csatlakozó interfész geometriáját és a hőmérséklet határait jelenti. A rövid válasz: először igazítsa meg az impedanciát, olvassa le a csillapítást a ténylegesen használt frekvencián, majd erősítse meg a mechanikai és interfész határértékeket. Minden más – a kapacitás, a sebességtényező, a köpeny besorolása – olyan finomítás, amely csak akkor számít, ha ez a három ellenőrzés átment. Az elektromos specifikációk, amelyek eldöntik, hogy egy kapcsolat működik-e Négy szám határozza meg a legtöbb döntést: impedancia, csillapítás, sebességtényező és névleges teljesítmény. Az adatlap többi része ezeket támogatja. A mag koaxiális kábel specifikációi, az egyes vezérlések és az általuk okozott hibák. Specifikáció Tipikus kifejezés Mit irányít Gyakori hiba Jellegzetes impedancia 50 Ω vagy 75 Ω, gyakran ±2 Ω Reflexió, VSWR, visszatérési veszteség 50 Ω-os és 75 Ω-os alkatrészek összekeverése kötésben Csillapítás dB/100 m egy megadott frekvencián Elérés, vételi szint, jel-zaj arány Rossz gyakorisággal idézve az ábrát Sebességtényező Körülbelül 0,66-0,88 Elektromos hossz, fázis, késleltetés illesztése A mechanikai hossz kezelése elektromos hosszúságként Kapacitás Körülbelül 50-100 pF/m Impedancia stabilitás, felfutási idő Figyelmen kívül hagyva hosszú futásokon gyors élekkel Teljesítmény besorolás Wattban, a megadott frekvencián és hőmérsékleten Hőmargó, vezetékfűtés Az UHF alacsony frekvenciájú besorolása Maximális feszültség Volt csúcs Dielektromos törés, túlfeszültség túlélés A magasság vagy a hőmérséklet miatti leértékelés figyelmen kívül hagyása Hajlítási sugár A külső átmérő többszöröse Mechanikai túlélés, helyi impedancia Túl szorosan van elhelyezve a panel mögött A csillapítás a leggyakrabban félreolvasott szám. Ez a frekvencia függvénye, nem egy számjegy, és nagyjából a frekvencia négyzetgyökével kúszik fel egy adott konstrukcióhoz. A 100 MHz-en 10 dB/100 m-es kábel többszörösen veszteségesebb lesz 2,4 GHz-en. Ha egy adatlapon gyakoriság nélkül szerepel egy veszteségadat, akkor azt inkább marketingnek, mint mérnöki adatnak kell tekinteni. A sebességtényező összekapcsolja a fizikai és az elektromos világot. 0,66-nál a jel a fénysebesség 66%-ával halad, tehát egy méter kábel úgy viselkedik, mint körülbelül 1,5 méter elektromosan. Ez számít a fázisillesztett futtatások, a késleltetett költségvetések és minden olyan összeállításpár esetében, amelyeknek lépésben kell megérkezniük. Impedancia, csatlakozó interfészek és a tolerancia, ami valójában számít Az impedancia az egész vonal tulajdonsága, nem pedig a csatlakozón lévő felirat, és konzisztensnek kell maradnia a kábel dielektrikumától a csatlakozási síkon keresztül. A 75 Ω-os családhoz tartozó belső geometriájú csatlakozóval összekötött 50 Ω-os kábel a lehető legrosszabb helyen – a csatlakozáson – hoz létre visszaverődést. 50 Ω versus 75 Ω a gyakorlatban Az 50 Ω-os alkatrészek uralják a rádiókat, tesztpadokat, antennákat és elosztott antennarendszereket; A 75 Ω-os részek uralják a videót és az adást. A családok mechanikailag elég hasonlóak ahhoz, hogy bizonyos kombinációkban párosodjanak, és elektromosan eléggé különböznek ahhoz, hogy elrontsák a mérkőzést. A tolerancia is számít: a ±2 Ω-on megadott névleges 50 Ω-os kábel különbözik a feltüntetett terméktől, tolerancia nélkül. A megtérülési veszteség és a VSWR ugyanazt az eltérést írja le különböző szögekből. Gyors terepi becslésekhez: A VSWR 1.2 körülbelül 20,8 dB visszirányú veszteséget jelent, az 1,5 körülbelül 14 dB, a 2,0 pedig körülbelül 9,5 dB. 0,1 dB plusz beillesztési veszteség páronként általában elfogadható; egy 1,5 VSWR 3 GHz-en gyakran nem. Az interfész geometriája szabványos – a MIL-STD-348 és az IEC 61169 szabványok határozzák meg az olyan sorozatok illesztési méreteit, mint az SMA, N, BNC, TNC, 7/16 és 4.1/9.5 –, de a kábelrögzítés, a bevonat és a dielektromos anyagok nem. Itt tér el két „ugyanazt” csatlakozót kínáló beszállító. Böngészés a RF koaxiális csatlakozó sorozat interfész és kábel típusa szerint (rugalmas, félmerev, PCB vagy mikroszalagos indítás) általában gyorsabb, mint a puszta cikkszámból indulva. N-típusú RF koaxiális csatlakozók rugalmas kábelekhez N-típusú csatlakozók hajlékony kábelekhez préseléssel, bilinccsel vagy forrasztással; hasznos, ha a kábelrögzítés és a bevonat megkülönbözteti az egyébként hasonló részeket. Termék megtekintése → Mechanikai specifikációk és beépítési korlátok A mechanikai korlátok azok, amelyek hónapokkal később meghibásodnak, ezért kezelje őket tervezési inputként, nem pedig telepítési megjegyzésként. Hajlítási sugár — a szoros hajlítás deformálja a dielektrikumot, eltolja a helyi impedanciát és tartósan növelheti a csillapítást. Párzási ciklusok — a 2,92 mm-es precíziós interfészek sokkal kevesebb ciklusra vannak méretezve, mint a BNC; a napi patch vezetékként használt laborkábel elhasználódik. Nyomaték — az alulnyomott SMA kötések szaggatott érintkezést hoznak létre, a túlnyomottak károsítják a dielektrikumot. Hőmérséklet és kabát — a kültéri és csatlakozó utakhoz köpeny-besorolás szükséges, és a csatlakozó hatótávolsága szűkebb lehet, mint a kábelé. Méretek — a középvezető, a dielektrikum és a külső átmérő tűrése megmagyarázza a legtöbb „azonos méretű, nem passzol” panaszt. Adatlap olvasása félrevezetés nélkül Egy specifikáció csak akkor használható, ha megadja a frekvenciát, a hőmérsékletet és azt, hogy az érték tipikus, maximális vagy garantált. Bármi, ami kevesebb, az e-mailbe tartozik, nem pedig egy tervfájlba. Tipikus kontra garantált: a „tipikus” a lakossági átlag, míg a garantált maximum az, ami egy link költségvetéshez kell. Hosszbázis: dB/100 m és dB/100 ft körülbelül 3,28-szoros faktorral különbözik, és ezek keverése túlbecsüli a határt. Vizsgálati feltételek: a laboratóriumi csatlakozókkal mért rövid minta nem felel meg a válaszfali szerelvényes lezárt szerelvénynek. Rekordfrekvencia: az 1 GHz-es adat keveset mond az 5,8 GHz-es viselkedésről. Összeszerelési veszteség: a két kábelminőség összehasonlítása előtt adjon hozzá csatlakozópárokat, adaptereket és bármilyen védőt. Megfelelő csatlakozók, adapterek és túlfeszültség-védelem A rádió és az antenna közötti minden elem veszteséget és eltérést okoz, így a margó védelme általában az alkatrészek eltávolítását jelenti, nem pedig a kábel bővítését. Az adapterek a rejtett költség. Egy intertípusú adapter általában 0,1-0,3 dB-lel plusz egy másik illeszkedési síkot ad hozzá, és egy három darabból álló lánc többe kerülhet, mint a két kábelminőség közötti különbség. Ha egy konstrukciót egy panelnél N-SMA-vá kell alakítani, akkor a válaszfalon lévő egyik adapter a szabad levegőben veri kettőt, és a belső típusú adapter általában előnyösebb, mint egy köteg. N - SMA Inter-Type RF koaxiális adapter 50Ω N-SMA adapter négy nemi kombinációban, amely támogatja a tesztelést, a telepítést és a rendszerintegrációt az N feedline és az SMA-port összetevői között. Termék megtekintése → A túlfeszültség elleni védelem ugyanabban a láncban található, és ugyanazt a vizsgálatot érdemli: beillesztési veszteség a munkasávon, meghatározott szorítófeszültség és a várt energia feletti túlfeszültség. A 0,5 dB-be kerülő, de az előlap cseréjét megakadályozó védő jó üzlet; a frekvenciatartomány nélkül megadott nem. A koaxiális villámvédő termékcsalád pont ezért interfész szerint van megszervezve – a védőnek meg kell felelnie a csatlakozósorozatnak, nem csupán az impedanciának. N-típusú koaxiális villámvédő védő A Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd.-t, a vezető kínai N-típusú koaxiális villámvédő gyártót és az N-típusú koaxiális villámvédő gyárat alapították ... Termék megtekintése → Gyakran Ismételt Kérdések Mi a legfontosabb koaxiális kábel specifikáció? Impedancia, mert az eltérés nem javítható lefelé. Ha az impedancia megfelelő, az üzemi frekvencián a csillapítás lesz a döntő szám. A kábel hossza megváltoztatja a specifikációkat? Az összegeket változtatja meg, nem az egységenkénti adatokat. Veszteség és késleltetés skála hosszúsággal; az impedancia, a sebességtényező és a méterenkénti kapacitás nem. Egy 30 m hosszú, 2,4 GHz-es vékony kábelben jóval több mint 20 dB-t veszíthet, így a hossz az első számításba tartozik. Használhatok 75 Ω-os kábelt 50 Ω-os csatlakozóval? Összeáll, és a rövid, alacsony frekvenciájú futások akár működhetnek is. Magasabb frekvenciákon az impedancia lépés a kötésnél visszaverődést kelt, amely gyenge visszatérési veszteségként, minta torzulásként vagy időszakos hibákként jelenik meg. Használja a megfelelő családot, vagy tudatosan fogadja el a büntetést. Melyik csillapítási érték tartozik a link költségvetésébe? A legrosszabb eset a legnagyobb érdeklődésre számot tartó frekvencián, a megadott hosszra, plusz a csatlakozó és az adapter veszteségei. Normális gyakorlat, ha 10–20%-os tartalékot adnak hozzá a hőmérséklet- és a telepítési ingadozáshoz. Hogyan ellenőrizhetem, hogy a csatlakozó megfelel-e a kábelnek? Egyezzen meg három dimenziót – középső vezető, dielektromos átmérő és külső átmérő –, valamint a kábel típusát. Az interfész sorozat önmagában soha nem elég: a rugalmas kábelekhez való SMA és a félmerev kábelekhez való SMA egy csatlakozó felületen osztozik, nem a testen. Rövid ellenőrzőlista rendelés előtt A legtöbb specifikációs hiba olyan részletre vezethető vissza, amelyet soha nem írtak le, ezért írja be ezt az öt elemet a vásárlási kérelemben. Impedancia a toleranciájával, kifejezetten a választott családra vonatkozóan. Csillapítás, mint garantált maximum az üzemi frekvencián, hossz-alap megadásával. A hajlítási sugár és nyomatékhatárok a valódi marással és a valódi szerszámokkal összevetve. Az interfész sorozat, kábel típusa és borítása összeszerelési rajzon, nem fényképen igazolva. A védőbeillesztési veszteség és a szorítófeszültség, ha a védő a futás része. Ezen ellenőrzések egyike sem tart sokáig. Azok kerülnek kihagyásra, amelyek később újra megjelennek olyan linkként, amely technikailag működik, de nem lehet megbízni benne. .article-section{line-height:1.8;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...